Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Avengers 4 (2019)

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
356 replies to this topic

#145
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003
Sorry pentru puţin offtopic, am 2 bilete pentru IMAX, 29 aprilie, 12:00 la Avengers:Endgame, daca e cineva interesat, eu nu mai pot ajunge.

Edited by Taw, 24 April 2019 - 14:28.


#146
smartmanx

smartmanx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 23.04.2019
Avand in vedere ca multi stim deja sfarsitul, seria care a inceput cu Iron Man in 2008 se va incheia cu Endgame, tot cu Iron Man.
Ucigandu-l pe Thanos, n-au facut decat sa incheie seria cam prematur pentru ca nu stiu raufacatori mai faimosi din seria Marvel
Cred ca aici se incheie apogeul MCU, gata cu incasarile de 1 miliard dolari,  acum urmeaza indelungatul declin si intrarea in obscuritate.
Posibil Guardians of the Galaxy vol.3 , Spider-Man Far from Home, Black Widow si  Black Panther 2 sa mai obtina ceva incasari spectaculoase.   Doctor Strange 2 , Eternals, Valkyrie   si Shang-Chi nu sunt asa ceruti pe piata, iar filmul Captain Marvel 2 nu e absolut deloc dorit .

Quote

According to a poll done by Rotten Tomatoes, Guardians of the Galaxy Vol. 3 is the most-anticipated MCU film post-Endgame. The Gunn directed/written film garnered 63% of the votes, followed by Black Panther 2 and Jon Watts' Spider-Man: Far From Home tied for second place with 48%. Rounding out the top five slots are Cate Shortland's Black Widow (40%), Chloe Zhao's The Eternals (14%), and Destin Daniel Cretton's Shang-Chi (11%). People could vote for multiple films during the process, and they've also included projects that are supposed to be in active development despite Marvel Studios not yet officially announcing them.
Guardians of the Galaxy Vol. 3 Voted Most Anticipated Future MCU Movie

View PostTaw, on 24 aprilie 2019 - 14:03, said:

Sorry pentru puţin offtopic, am 2 bilete pentru IMAX, 29 aprilie, 12:00 la Avengers:Endgame, daca e cineva interesat, eu nu mai pot ajunge.
Le-as fi cumparat eu, dar ma duc la Maratonul Avengers unde putem vedea ambele la pretul de 36 lei (fara pretul ochelarilor 3D inclus)

Edited by smartmanx, 24 April 2019 - 14:37.


#147
smartmanx

smartmanx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 23.04.2019
Stiti ce ar fi fost tare?
Era marfa daca spectatorii ar decide cursul evenimentelor si finalul unui film exact ca-n jocurile video RPG care au povesti diferite, optiuni  si finaluri multiple.
Ca si in cinematografe si pe dvd-uri sa existe mai multe versiuni ale filmului Avengers Endgame, fiecare versiune cu scene diferite si finaluri diferite.


Gen te duci la cinema, iti alegi locul, si ala te intreaba ce culoare sa aiba bulina pe care ti-o pune pe scaunul tau pe ecran : rosu, albastru, verde  sau mov?
Si daca majoritatea voteaza o anumita culoare, culoarea cea mai votata il va determina pe proiectonist sa ruleze varianta de film asociata cu culoarea.
1. Daca  majoritatea spectatorilor unei sali au ales rosu, veti vedea  versiunea  in care moare Iron Man in confruntarea cu Thanos si Black Widow e cea aruncata in prapastie.
2. Daca majoritatea spectatorilor au ales albastru, veti vedea versiunea in care Thor moare in confruntarea cu Thanos si   Captain America e cel aruncat in prapastie.
3. Daca majoritatea spectatorilor au ales verde, veti vedea versiunea in care  Hawkeye  se sacrifica,  iar Hulk  moare in confruntarea cu Thanos.
4. Daca majoritatea au ales mov, veti vedea versiunea in care Thanos ii bate pe toti si devine stapanul universului, iar ultimii razbunatori ramasi se refugiaza pentru a organiza o insurgenta in urmatoarele filme.

Si la finalul fiecarei versiuni, vedem toti razbunatorii ramasi in viata adunati la mormantul celui ucis, care este intititulat salvatorul universului.
La fel si cu dvd-urile: cumperi versiunea cu coperta rosie,  mor  Iron Man si Black Widow , cumperi versiunea cu coperta albastra, mor Captain America si Thor,  cumperi versiunea cu coperta verde, mor Hulk si Hawkaye ,  cumperi versiunea cu coperta mov,  castiga Thanos.
Majoritatea spectatorilor ar fi decis cursul povestii la scara globala, si in functie de voturi,  cei de la MCU faceau urmatoarele filme dupa versiunea care a fost votata de cei mai multi spectatori.
Ar fi fost ceva grozav! Asta da marketing! Asta da ENDGAME!

Asta e, poate peste 10 ani!

Sau poate o sa vedem asta in jocul produs de Square Enix.

Ar fi fost un film interactiv exceptional totusi. Simteai ca contribuiau ca spectator cu ceva la evolutia povestii, alegand una din variante.

Edited by smartmanx, 24 April 2019 - 18:25.


#148
Disstrack

Disstrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 29.04.2018
Deci ma pis pe ea de Capitan Marvel! Coaie i-a dat Thanos un pumn de nici nu s-a clintit pe cand Hulk urla de durere... Pana n-a folosit gema puterii nu s-a potolit...
Feminismul zilelor noastre!

#149
smartmanx

smartmanx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 23.04.2019
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NgVVrETFYlY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vEPaBJNsZEo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EvaENXB0jDs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HTZxa6n9TDM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#150
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Deci filmul a fost EPIC, pratic s-a sfarsit cu cine a inceput si nu numai! Mai putin Captain Marvel, a fost absenta tot filmul dar s-a gasit sa vina eroina pe final.
A fost prea overpower pentru gusturile mele, se vede c-a fost bagata la repezeala de Disney....

@super8, ai fost avertizat Posted Image

Edited by YourFan, 24 April 2019 - 22:19.


#151
smartmanx

smartmanx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 23.04.2019

View PostYourFan, on 24 aprilie 2019 - 22:02, said:

Deci filmul a fost EPIC, pratic s-a sfarsit cu cine a inceput si nu numai!  

Moral vorbind,  personajul  isi merita moartea , in fond:
  • in primul film  a creat arme de distrugere in masa care au ajuns in mainile teroristilor , s-a asociat cu un partener de afaceri diabolic ca Obadaya Stone , ca apoi sa-si dezvaluie identitatea in mod iresponsabil in fata jurnalistilor
  • aroganta, mandria,  excentricitatea si incompetenta aproape ca l-au distrus in al doilea film si tehnologia sa a ajuns in mainile unor inamici puternici ca Justin Hammer
  • in al treilea film a riscat viata iubitei sale, a dat adresa jurnalistilor oferindu-se drept tinta inamicilor (ori pentru un geniu ca el,  mi se pare o prostie) si  a aratat ca e un om extrem de arogant si meschin  incat ca isi face foarte usor inamici precum Killian
  • in primul film Avengers turnul sau l-a ajutat pe Loki sa-l foloseasca drept portita de intrare pentru Chitaurii care au invadat New Yorkul. Si de multe ori l-a provocat pe Loki
  • in al doilea film Avengers l-a creat pe Ultron  dupa ce l-a manipulat pe  Bruce Banner si aproape ar fi adus o extinctie in masa a omenirii  daca nu l-ar fi creat si pe Vision, care iarasi a insemnat un gest de nesabuinta prin a face piatra mintii usor descoperita, sa nu mai zic cate pagube a produs in inconstienta de a se confrunta cu Hulk intr-un oras supraaglomerat echipat in armura Veronica
  • in Captain America Winter Soldier a ignorat total faptul ca Shield a fost compromis de Hydra si nu s-a implicat deloc, dar avea tehnologie ca sa afle demult......de fapt,cum de cu toata tehnologia de care dispunea de la bun inceput nu a aflat din primele doua filme ca exista o organizatie secreta ca Shield?
  • in Captain America Civil War a semnat un acord absurd pentru monitorizarea supereroilor,  ceea ce a dus la dezbinarea acestora si lasand Pamantul vulnerabil la urmatoarea invazie extraterestra . A demonstrat si ca e foarte imprudent, cand stia ca Bucky era spalat pe creier cand i-a ucis parintii, dar tot a sarit sa-l omoare si s-a putut lasa usor manevrat de schemele lui Zemo. Pe deasupra , tot din cauza imprudentei sale, nu i-a oferit o parasuta lui Rhodey -War Machine, de a ramas pe viata cu traume fizice dupa prabusire. Si a mai recrutat si un minor ca Peter Parker  intr-un razboi civil nesabuit unde nu avea de ce sa se implice.
  • in Spider-Man Homecoming, iarasi imprudenta si zgarcenia  sa a dus la crearea unui alt antagonist, Vulture, a fost total nepasator la avertismentele lui Peter Parker, pe care de altfel, l-a echipat cu arme mortale, desi era minor. Si s-a cam dat si la matusa sa.
  • in Avengers Infinity Wars s-a dovedit un mentor prost pentru Spider-Man, un prost lider in planificarea luptelor. Si as zice ca tot din cauza imprudentei, l-a atras pe Thanos pe Pamant
Cu toate astea, mi-a placut ca s-au axat pe prezentarea laturii sale umane, ca si supereroii gresesc  (iar acest personaj a gresit mai mult decat am gresit si voi putea gresi la viata mea, LOL), ca au incercat sa respecte acuratetea benzilor desenate.

E demn de iertare pentru ca prin gestul sau de a se sacrifica, a salvat universul.....sau jumatate din el.

Si imi pare rau ca dupa moartea sa,  va piere prematur interesul pentru seria MCU. Fara el, filmele Marvel nu vor mai fi aceleasi ca pana acum.
Dupa finalul acestui film, se pare ca supereroii vor duce lipsa de lider , pentru ca niciunul dintre astia noi precum Captain Marvel  nu pare mai capabil decat el, iar cei vechi se retrag definitiv.
Seria Avengers se indreapta spre declin fara un personaj emblematic ca acest personaj care era si amuzant cateodata.




He will be missed!

Edited by smartmanx, 24 April 2019 - 22:46.


#152
smartmanx

smartmanx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 23.04.2019
RIP  





Spoiler














[ https://thumbs.gfycat.com/ConcreteGreatCod-size_restricted.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by smartmanx, 24 April 2019 - 23:12.


#153
smartmanx

smartmanx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 23.04.2019
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jNo3zmhXE9Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dEk-M-dcwXo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by smartmanx, 24 April 2019 - 23:49.


#154
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View PostYourFan, on 24 aprilie 2019 - 22:02, said:

Deci filmul a fost EPIC, pratic s-a sfarsit cu cine a inceput si nu numai! Mai putin Captain Marvel, a fost absenta tot filmul dar s-a gasit sa vina eroina pe final.
A fost prea overpower pentru gusturile mele, se vede c-a fost bagata la repezeala de Disney....

@super8, ai fost avertizat Posted Image
Cu ce am fost avertizat ? ca Marvel a pus un nou lider slab fata de Iron Man ?
N-are nimic, de acum inainte Marvel n-o sa mai vada bani de la mine; prefer sa il vad la TV ori pe net daca ma plictisesc si n-am ce face.
Nu gresesc cand spun ca toata lumea se ducea la filmele Marvel sa-l vada pe Iron Man chiar si in rol secundar  Posted Image
Cred ca sunt sanse mari ca urmatoarele filme Marvel sa intre in declin din cauza alegerii neinspirate a noului lider.
Probabil ca va afecta box office-ul francizei Marvel
Attached File  but that's not my business.gif   1.22MB   6 downloads

Ultimul film Marvel ce il voi vedea la cinema va fi Avenger 4 (2019) pt. ca Brie Larson e prea antipatica atat in filme cat si in viata reala.

#155
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Asta tine de preferinte. Eu am vazut toate filmele cu Iron Man acasa, ca mi s-au parut slabe. Doar Avengers si Captain America: Winter soldier ce m-au făcut sa merg la ca cinema. Restul, cam umplutura. Cu Endgame astept sa apara si versiune 2D, ca nu-s pasionat de 3D.

#156
smartmanx

smartmanx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 23.04.2019
JOIA MARE

The Last Shaorma

Mesia High Tech, Tony Stark, si cu ucenicii sai, Razbunatorii, la ultima masa inainte de confruntarea finala cu diavolul purpuriu Thanos.


[ https://s.newsweek.com/sites/www.newsweek.com/files/styles/full/public/2018/03/20/bosslogic-last-shawarma-infinity-war-avengers.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://i.pinimg.com/originals/9f/53/33/9f5333bb4846d8628e38e69690bdac38.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by smartmanx, 25 April 2019 - 10:38.


#157
smartmanx

smartmanx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 23.04.2019
Daca vreti sa stiti, Stan Lee a filmat o gramada de cameo-uri pentru cateva dintre  viitoarele filme MCU.
I heard that Stan Lee recorded a bunch of cameos for future movies to use after his death. Is this true? - Quora
Stan Lee: Six Upcoming Movies May Have Cameos of the Late Comic Book Icon | Inverse


Si chiar daca nu vor mai fi cameo-uri, tot vor baga ceva easter-egg, ceva poza, tablou sau afis cu el pe fundal in urmatorii zeci de ani.

Edited by smartmanx, 25 April 2019 - 14:04.


#158
KanezuY

KanezuY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 21.12.2016
Băieti, luati spoiler de aici;))
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EIsPs9Pf86U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#159
smartmanx

smartmanx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 23.04.2019
Urat final are Thanos ( a doua oara cand moare), parca in stil Disney.

Trebuia sa-l lase mort dupa ce l-a decapitat Thor.
Si sa ne fi surprins cu un alt antagonist, cu Kang Cuceritorul cand calatoresc intr-un univers paralel.




#160
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018
Voi ati vazut deja filmul stiu ca maine ii premiere ?

#161
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Unii români sunt in strainatate unde premierea filmului e mai devreme decat in Romania.
Dar ei uita sa mentioneze informatia asta si de aici confuzia  Posted Image

#162
ogo

ogo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 07.03.2006
Premiera a fost azi si in RO.
Filmu' e...si nu prea e.
Sper ca Battle of Winterfell sa fie mai interesanta.



SPOILERS
the next Captain America o sa fie...de culoare - actualul devine familist dar, inainte de asta, este worthy enough! :D  Posted Image
Hulk s-a stricat. De tot.
Thor joaca FORNITE! Si isi trage gasca noua de colindatori spatiali la sfarsit.
Un nou Asgard rasare pe fata pamantului - cu o noua regina pe un cal alb - Aragon.
Captain Marvel are o freza noua in fiecare scena dar nu prea multe scene.
Toni face un trade: el pentru spider dar in genu' Trump: "perhaps the worst trade deal ever made".
Nu stati dupa posibile trailere la sfarsit, nu sunt - iar credits-ul e luuuung al naibii-
Prea multi super-eroi pe mp si majoritatea doar de "design" in "batalia finala". Se vad mai bine la ceremonia de la sfarsit:D
RIP Yelena Belova dougher of Ivan.
Mai sunt cateva faze destul de funny dar nu indeajuns de memorabile - inca.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate