Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

CORECT sau INCORECT

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
38 replies to this topic

#19
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View PostSupermax, on 20 martie 2018 - 12:11, said:

De foarte multe ori politistii de la Mogosoaia , nu cred ca sunt de la circulatie ca...pe masina scrie doar Politia , blocheaza toata circulatia de pe centura capitalei doar pentru a da prioritate celor din Mogosoaia . Mai mult incurca si se formeaza cozi mari pe centura . Au voie asta , e moral , e etic ?
probabil ca o fac legal.
problema e alta, giratoriul e ok cand vin masini contant din toate directiile... alfel e jale. si ar trebui pus un semafor sau facut un pasaj.

Edited by arg, 20 March 2018 - 13:21.


#20
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View PostSupermax, on 20 martie 2018 - 12:11, said:

blocheaza toata circulatia de pe centura capitalei doar pentru a da prioritate celor din Mogosoaia.
Si cum isi da seama care-s aia din Mogosoaia, pe care sa-i lasa sa treaca? Scrie MOG pe numarul de inmatriculare?
Si cu restul, care vin pe Buc-Targoviste, ce face? Ii opreste? De ex, aia care vin din Buftea, din provincie?
N-o fi mai degraba legat de fluidizarea traficului pe artera care la ora respectiva e ceva mai incarcata?
Nu stiu, intreb. Ce zici?

#21
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018
Eu nu prea cred teorii de astea conspiraționiste.
Că există o solidaritate de profesie de asta sunt convins, dar e ceva general valabil.
Și în plus cred ca e pt lucruri minore.
Hai,dacă la pedofilul ăla sa zicem că se putea mușamaliza deși nu cred, polițiștii au și ei copii și n ar fi acceptat, la ăla cu tras cu pistolul pe stradă cine s ar fi băgat sa acopere așa ceva ?
E exagerată mult ideea.

View Postr_murphy, on 20 martie 2018 - 13:17, said:


ĂIA erau de la locala, fostii gardieni publici, d'aia ma strofoc sa scot in evidenta diferenta ;)

Io te as ruga frumos sa nu te mai iei de gardienii publici pt că un membru al acestui corp,parcă așa le zicea Corpul Gardienilor Publici a ajuns chiar prefect și este acum in funcție. :D

#22
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

View Postirulan_corrino, on 20 martie 2018 - 13:25, said:

Eu nu prea cred teorii de astea conspiraționiste.
Că există o solidaritate de profesie de asta sunt convins, dar e ceva general valabil.
Și în plus cred ca e pt lucruri minore.
Hai,dacă la pedofilul ăla sa zicem că se putea mușamaliza deși nu cred, polițiștii au și ei copii și n ar fi acceptat, la ăla cu tras cu pistolul pe stradă cine s ar fi băgat sa acopere așa ceva ?
E exagerată mult ideea.
Nu ca se putea musamaliza, au musamalizat de cateva ori.
Acum a fost presiunea mediatica mai mare si s-a aflat ca pedofilul era politist cu multiple fapte musamalizate in trecut incat nu s-a mai putut musamaliza si de data asta.
In trecut daca nu stiau decat intre ei ca era colegul cel ce comisese fapta s-a musamalizat lejer, departe de ochii lumii si presei, ca doar e de-al nostru, maine putem fi si noi in situatia lui si nu ne-ar placea sa ajungem la puscarie, trebuie sa fim uniti.

Politistii nu au gandire morala, vor musamaliza bucurosi un dosar cat timp primesc dreptul, fie el cu un pedofil cu 50 de acte de viol la activ Posted Image

Edited by lexis1, 20 March 2018 - 13:38.


#23
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,115
  • Înscris: 30.04.2007

View Postlexis1, on 20 martie 2018 - 13:36, said:

Politistii nu au gandire morala, vor musamaliza bucurosi un dosar cat timp primesc dreptul, fie el cu un pedofil cu 50 de acte de viol la activ Posted Image
nu generaliza, nu baga mina in foc Posted Image
in general se popularizeaza "faptele ilegale" ale gaborilor, pe aia care-si vad de treaba nu-i vede nimeni, nu ies in evidenta.

Edited by r_murphy, 20 March 2018 - 13:41.


#24
Supermax

Supermax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 25.01.2018
Eu doar am intrebat daca e corect ! E posibil ca primarul sau seful politiei locale sa le spuna unora ...mergeti acolo , ma doare in basca de ceilalti de pe centura , mie imi eliberati Mogosoaia ! Mi se pare mult mai importanta centura fata de un drum mai putin important ! Si oricum e giratoriu , deci egalitate de sanse la trecere , nu ar avea nevoie de ajutor suplimentar de la politie .
Dar asa-i la noi si noi acceptam , daca se fura banii de drumuri baga restrictii de circulatie , daca ninge blocam drumul...de ce sa deszapezim  , daca vin inundatii ii evacueaza pe oameni...de ce sa fac diguri , sau bagati voi prioritate de Mogosoaia...cu banii de pasaj se fac vile la smecheri !

Edited by Supermax, 20 March 2018 - 13:53.


#25
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018
Pai ce drept le dădea ăla din salariul de polițist ? De unde ? Din ce ?
Și nici nu sunt de acord cu tine in privința gândirii morale.
Polițiștii provin din societate,nu sunt marțieni.
Și societatea românească condamna sever pedofilia. Inclusiv în penitenciare pedofilii sunt izolați pt a nu fi abuzați de către restul deținuților.
Au polițiștii alte defecte. Unde doamne am citit că " doar un polițist tâmpit nu își dă seama că prosperitatea lui depinde de prosperitatea infractorilor" :)

#26
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Repet...

View Postlexis1, on 20 martie 2018 - 13:36, said:

musamalizam... ca doar e de-al nostru, maine putem fi si noi in situatia lui si nu ne-ar placea sa ajungem la puscarie, trebuie sa fim uniti.
In plus ajuta cand te sustine seful Posted Image

Si bugetar a ajuns tot prin sustinere... a fost argat al sefilor si l-au promovat pe posturi din ce in ce mai caldute.

Edited by lexis1, 20 March 2018 - 13:56.


#27
Supermax

Supermax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 25.01.2018
Hai sa nu-i mai aparam atat de mult pe politisti ca tara e plina de hotii , crime , violuri si altele . Multe afaceri mafiote nu ar exista daca nu ar fi politisti implicati . Pot totusi spune ca am intalnit multi politisti de la circulatie care nu au primit spaga ...fata de doctorii de pe topicul celalalt ! Eu va las , m-am lamurit de tot !

Edited by Supermax, 20 March 2018 - 14:00.


#28
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018
Hai că stricam topicul omului...

Nu @initiator n are ce face primarul sau poliția locală.
Ți s a mai spus,e vb de fluidizarea circulației.
Că tu o percepi că pe un blocaj sau îngreunare posibil. Dar tu nu ai toate informațiile. Nu știi cât de mare e coada in partea cealaltă.

#29
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

View PostSupermax, on 20 martie 2018 - 12:11, said:

De foarte multe ori politistii de la Mogosoaia , nu cred ca sunt de la circulatie ca...pe masina scrie doar Politia , blocheaza toata circulatia de pe centura capitalei doar pentru a da prioritate celor din Mogosoaia . Mai mult incurca si se formeaza cozi mari pe centura . Au voie asta , e moral , e etic ?
pai ca sa primesti raspunsul la intrebarea asta ar trebui sa incerci de cateva ori sa iesi din mogosoaia. o sa ti se para de bun simt si chiar obligatoriu ce face politia acolo, nu doar legal, moral sau etic.

#30
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Asa e si pe drumul Brasov-Bucuresti DN1, pe la Predeal vin dobitocii si incurca traficul, ei provoaca intentionat coloanele alea, din ce motiv nu stiu probabil e ordin de sus sa faca asta pentru a primi zona mai multi bani pentru dezvoltare sa ii sifoneze pe contracte furacioase cu cine trebuie.

Edited by lexis1, 20 March 2018 - 14:09.


#31
Supermax

Supermax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 25.01.2018
Aglomerat e peste tot ! Dar de exemplu pe centura e traficul din toata tara care vine de pe A 1 spre sud-estul tarii+ Constanta(inclusiv portul) si in partea de est-sud a Bucurestiului si invers+ DN 1 . E prioritar Targoviste ? Ha, Ha , Ha ! Si daca ne gandim bine daca s-ar circula bine pe centura ar scoate tot TRANZITUL din Bucuresti .

Edited by Supermax, 20 March 2018 - 14:17.


#32
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Nu stiu cat de corect e, dar acelasi lucru se intampla si la Chitila (DN7-Targoviste), nu doar la Mogosoaia (DN1A-Ploiesti-Cheia-Sacele). Stii ce e pe partea aia? Omor. Spre deosebire de Mogosoaia, la Chitila e si pasaj suprateran pentru evitarea sensului Giratoriu pentru a fluidiza intersectia. Nu am vazut permanent, dar vad politisti aproape zilnic pe DN7 (Chitila).

Nu stiu cum e privita centura ca ierarhie, dar se pare ca DN-urile de intrare/iesire din Bucuresti au prioritate (desi titulatura centurii e DNCB).

Gandindu-ma, poate e corect sa se intample asa, deoarece sunt localitati care sunt decongestionate (cati au plecat din Bucuresti si stau in localitatile satelit/limitrofe?).

#33
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,139
  • Înscris: 22.05.2003
Acolo e un loc de pod, dar mai repede o sa vedem tramvaie suspendate...

#34
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,037
  • Înscris: 07.11.2006

View PostSupermax, on 20 martie 2018 - 12:23, said:

Pai ce ar insemna daca fiecare politist din fiecare localitate legata de centura ar face la fel ! Si asa se circula mega greu !

View PostSupermax, on 20 martie 2018 - 12:11, said:

De foarte multe ori politistii de la Mogosoaia , nu cred ca sunt de la circulatie ca...pe masina scrie doar Politia , blocheaza toata circulatia de pe centura capitalei doar pentru a da prioritate celor din Mogosoaia . Mai mult incurca si se formeaza cozi mari pe centura . Au voie asta , e moral , e etic ?

Exista diferite modalitati legale de informare pentru problema ta.Una din ele ar fi audienta la seful acelor politisti,unde sa-ti expui nedumeririle.

#35
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013
Politia? La naiba cu politia. Azi a parcat unul fix in poarta mea, de nu mai aveam unde sa scot tomberoanele de gunoi. Am dezapezit trotoarul si am dat zapada in fata masinii lui. A chemat politia de sectie, care a venit imediat, ca sa ma amendeze pe mine pentru ca i-am blocat masina cu zapada. Asa ca am chemat si eu politia rutiera pentru ca a parcat pe trecerea de pietoni, pe strada cu semnul "oprirea interzisa" si bashka in poarta omului. Ce crezi? A venit dupa 4 ore  politia rutiera, cand fraierul era deja plecat. :(

#36
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Aia au scris in PV ca ai blocat masina cu zapada?
Ticalosenie maxima.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate