Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Oneplus 6

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
3163 replies to this topic

#2449
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008

View Postandreida, on 28 ianuarie 2019 - 10:27, said:


Sunt extrem de curios daca tu chiar crezi ca acesta este Android Q.
Daca raspunsul este afirmativ inteleg in acest caz de unde vin prostiile pe care le debitezi pe aici si o sa te sfatuiesc sa ii dai unsubscribe canalului respectiv.
Dacă tot ești cârcotaș, poftim o sursă mai sigură de cum arată android 10
https://www.xda-deve...kq7w8GHi2XN8nSg
Mulțumit?
Ce a prezentat el, este o variantă presupusă pentru oneplus!

#2450
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Ce cred eu ca a prezentat Feribalint, respectiv tipul de pe youtube este in cel mai bun caz un port de pe Pixel 3(cel din articolul postat de tine).
Ma indoiesc ca are vreo legatura cu ce face OnePlus legat de Android Q.

Eu unul apreciez informatii mai conectate cu lumea reala.
Poate ati observat ca About Phone se numeste About emulated device. L-a scurt timp dupa m-am oprit, nu am vazut clipul in totalitate dar presupun ca nu este o sursa de incredere.

Imi pare rau daca pe voi va deranjeaza ca eu imi doresc sa citesc chestii corecte si reale pe acest forum.

#2451
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Și eu sunt la fel, dar uneori e bine să mai dai crezare și altor surse. De obicei verific sursa înainte de a posta ceva, dar dacă este ceva nou, pot cere părerea și este benefic dacă cineva intervine în discuție. Înseamnă că este subiect de interes!
Foarte bine că ai intervenit.
Dacă ești posesor de oneplus, sau nu, află că pe oneplus (de la one în prezent) s-au făcut foarte multe teste, porturi de pe fel de fel de telefoane. Vezi xda.

#2452
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postandreida, on 28 ianuarie 2019 - 10:27, said:

Sunt extrem de curios daca tu chiar crezi ca acesta este Android Q.
Daca raspunsul este afirmativ inteleg in acest caz de unde vin prostiile pe care le debitezi pe aici si o sa te sfatuiesc sa ii dai unsubscribe canalului respectiv.
Stimate cititor al acestui topic,
Ti-am mai zis, da ignore la postarile mele si mai incet cu jignitul. Nu exista o postare de a ta in care ma citezi sa nu ma jignesti.
In al doilea rand cum spune si titlul clipului.....First Look, adica o prima privire asupra lui Android Q...cam cum ar arata. Nu am zis ca acela va fi versiunea finala din moment ce nu este lansat oficial.
Si nu sunt abonat la acel canal, a fost o sugestie de la Youtube pe baza cautarilor mele.
Incepand de astazi iti voi face pe plac si nu voi mai "debita prostii" pe acest topic.
Sa ai o zi frumoasa in continuare.

Edited by feribalint, 28 January 2019 - 13:33.


#2453
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Feri, imi cer scuze daca tu consideri ca te-am jignit. Nu a fost intentia mea sa fac asta.

Revenind la subiect avem pareri diferite despre...smartphone-uri sa zicem, o sa-ti accept sfatul.

#2454
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
go get a room, you too si rezolvati problema. va tot ciondaniti pe aici de ceva vreme. @andreida, vezi ca ala e un AOSP, si cred ca se si mentioneaza acolo, deci nu e chiar Android. Vezi cum arata, nu prea se pupa cu ce stim noi. E versiunea mai cheala decat tichia noastra de margaritar. posibil sa nu fie Q, dar si xda i-au citat, deci nu pot fi trecuti cu vederea, asa simplu.

#2455
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Doamne cat de repede se incarca telefonul asta,50 de procente in jumatate de ora,sunt putin socat :))

#2456
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012

View Postcristianraduca, on 28 ianuarie 2019 - 16:12, said:

go get a room, you too si rezolvati problema. va tot ciondaniti pe aici de ceva vreme. @andreida, vezi ca ala e un AOSP, si cred ca se si mentioneaza acolo, deci nu e chiar Android. Vezi cum arata, nu prea se pupa cu ce stim noi. E versiunea mai cheala decat tichia noastra de margaritar. posibil sa nu fie Q, dar si xda i-au citat, deci nu pot fi trecuti cu vederea, asa simplu.

Ce sa mai zic, AOSP nu e chiar Android. AOSP vine de la Android Open Source Project.

Eu nu am reusit sa gasesc(nici n-am cautat foarte mult) o stire pe XDA legata de One Plus 6 si Android Q. Tot ce am reusit sa gasesc este o tentativa de port dintr-o imagine de Pixel 3.

#2457
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014

View Postsilviu03, on 28 ianuarie 2019 - 16:43, said:

Doamne cat de repede se incarca telefonul asta,50 de procente in jumatate de ora,sunt putin socat Posted Image)
Cum ti se pare camera comparativ cu X-ul?
Sa il folosesti sanatos, welcome to the club. :P
Eu sunt in continuare intr-o relatie love-hate cu al meu. Imi place cum se misca, bateria, incarcarea si functiile software-ului, dar nu imi place camera si difuzorul... Dar serios ca pana acum nu am gasit cu ce sa il inlocuiesc. Pur si simplu. Daca fac upgrade la camera, fac downgrade la alte chestii. Nu am gasit un telefon care sa fie un upgrade "global" fata de asta.

#2458
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010

View Postandreida, on 28 ianuarie 2019 - 17:09, said:



Ce sa mai zic, AOSP nu e chiar Android. AOSP vine de la Android Open Source Project.

Eu nu am reusit sa gasesc(nici n-am cautat foarte mult) o stire pe XDA legata de One Plus 6 si Android Q. Tot ce am reusit sa gasesc este o tentativa de port dintr-o imagine de Pixel 3.
Hmm. Ai timp să citești puțin?

https://www.infoworl...-still-can.html

Cat despre ce e acolo, nici nu am spus de ăla că e ce vom avea pe OP6.  Dar, na, fiecare înțelege ce vrea. Acum te las. Prefer sa fac ceva util


#2459
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Cu toate că am promis că nu mai postez pe acest topic...
Open Beta 12 disponibil pt descărcare. Detalii referitoare la ce aduce nou, regăsiți în captură.
Seară bună și ne auzim la următorul update. Până atunci...numai bine ;)

Attached Files


Edited by feribalint, 28 January 2019 - 23:46.


#2460
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010

View Postferibalint, on 28 ianuarie 2019 - 23:39, said:

Cu toate că am promis că nu mai postez pe acest topic...
Open Beta 12 disponibil pt descărcare. Detalii referitoare la ce aduce nou, regăsiți în captură.
Seară bună și ne auzim la următorul update. Până atunci...numai bine Posted Image
la mine nu a aparut inca, dar nici nu am de gand s ail mut pe vpn...

#2461
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
@AstrNut98
Camera este sensibil sub cea a x ului pe lumina buna,in schimb pe lumina scazuta este mult mai buna.
Am instalat insa gcam si sunt multumit de camera,trebuie sa ne raportam si la pret,stiam ce anume pierd cand am facut trecerea.
Dupa 2-3 zile pot spune ca:
1.se incarca foarte repede (x se incarca in peste 2 ore si jumatate)
2.bateria foarte buna,am obtinut 6.5 ore sot in 19 ore de utilizare,pentru mine este perfect.
3.nu are lag (am folosit 2-3 zile s8 si note 8 si aveau lag serios).
4.este foarte rapid,sper sa ramana asa.
5.imi place si display ul.
6.imi plac constructia si design ul.

Si acum sa spun si ce nu imi place :
1.luminozitatea display ului mi se pare scazuta.
2.sunetul difuzorului este cam slab calitativ.

Camera este ok,n as pune o ca minus,este totusi la jumatate de pret fara de x.

Eu am platit pe el 1750 lei,impecabil,cutie completa,luat in noiembrie de la flanco,am si factura.
Acum stau si ma gandesc daca nu era mai bine sa iau 6t,asta pentru notch ul si marginile mai mici plus bateria mai mare...

Edited by silviu03, 29 January 2019 - 11:02.


#2462
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Mda, luminzoitatea e clar ca ti se pare scazuta venind de la iPhone X sau S8 / Note 8. Alea sunt semnificativ mai luminoase.
Si da, 110% de acord cu tine la difuzorul, e relativ prost si usor de acoperit.

Depinde de diferenta de pret, dar eu n-as fi luat 6T. 6-le are senzorul traditional de amprenta care e mult mai rapid si mai precis + mufa de casti. Bateria mai mare de pe 6T mi se pare cam inutila atata timp cat si 6-le duce o zi de utilizare extrema fara probleme. Si asa probabil l-ai incarca zilnic cand esti acasa.
Dar da, 6T-ul are notch mai frumos si "barba" mai mica. Dar nu merita diferenta IMO.
Oricum, la 1750-1700 il poti da la randul tau mai departe daca chiar nu iti place si poti incerca altceva.

#2463
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Cred ca raman cu el,cel putin o perioada,la acest pret cred ca p20 pro poate concura cu el,atat.

#2464
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Nu imi mai merge Google Play.
Am restartat telefonul dar de cate intru pe google play imi zice ca nu o poate deschide.

#2465
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Da-i un Clear storage/ Clear cache din setari si vezi daca isi revine...

Settings/ Apps/ Google Play Store/ Storage.

#2466
chevic

chevic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 26.05.2009
1750 la Flanco ? Am urmarit preturile si nu am vazut nicaieri in Romania sub 2300. Chiar am recomandat cumpararea pe Amazon unde gaseai reduceri dar nici acolo sub 2000 !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate