Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sony Xperia XZ2 și Xperia XZ2 Compact

- - - - -
  • Please log in to reply
372 replies to this topic

#217
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Stie cineva daca sony xz2 se comporta bine cu boxele portabile????
Cu fostul xz2 compact am avut probleme la conectarea cu creative iroar go.Din acest motiv am dat o.

#218
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Am gasit.Acum stiu ce i de facut.bafta posesori de xperia Posted Image

#219
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
A venit xz2-ul și la mine. Versus s8 anterior mi se pare mult mai ok. Camera se vede ca e mai buna. Din pacate nu am acces la un s9 sa îl compar cum trebuie, dar mult prea multe review-uri le dau egale. Sony mai bun ziua, s9 mai bun noaptea. Ecranul mi se pare super ok. Nu îl vad mai slab fata de ce aveam pe s8.
În schimb bateria e muuult mai buna. 5 ore 41 SOT și mai am 21% și asta cu batery care activat și încărcat doar pana la 95%.
Cu s8 abia abia depășea 4h SOT.

Iar tot hype-ul cu senzorul de amprenta, sincer mi se pare mult mai ok fata de ce am avut la s8 și a fost foarte ușor sa ma obișnuiesc, prima oara am pus prost doar. Dacă era mai bine delimitat era perfect.

Revin după o luna cu un review mai detaliat. Oricum azi l-am comparat cu un xz premium.

2 chestii negative:
1. e alunecos
2. Emag e dat ca vânzător autorizat.. Dar telefonul e pt Slovacia făcut, fără nimic în limba romana (ilegal) . Maine fac sesizare la Sony și vad mai departe. Ma interesează cum tratează Sony România problema. În mod normal garanția e europeana și valabila în toate tarile UE dar în România Emag merge cu regenersis, service oficial sau au ei la depanero?
Ținând cont ca primul telefon mi l-a pierdut curierul sunt dezamăgit oarecum de lucrurile astea. Au rezolvat repede, dar totuși, e firma emag ului.. sameday courier

Edited by t-balt, 02 October 2018 - 21:37.


#220
devil_blade

devil_blade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.10.2018
Dupa ultimul update,din meniul "Smart Lock",mi-au disparut toate optiunile afisate in acest meniu,ecranul este alb fara a mai aparea optiunile care inainte de update apareau.
A mai patit cineva la fel?
Vreo rezolvare?
Telefon XZ2.

#221
vid313

vid313

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 24.03.2007
La XZ2C nicio problemă în acest sens. Toate opțiunile apar în meniu.
Build 51.1.A.11.51

#222
Infernus

Infernus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 07.02.2007
In dimineata asta am primit update la android 9,din ce am observat in  2-3 ore semnalul a fost imbunatatit.
Sa vedem cum sta cu bateria
Build 52.0.A.3.27 model H8266

#223
vid313

vid313

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 24.03.2007
Compactul mai asteapta.

#224
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Care compact asteapta?.eu am XZ2 si astept. Si am tot H8266

#225
vid313

vid313

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 24.03.2007
@nicpetru XZ2 Compact

View PostInfernus, on 12 octombrie 2018 - 08:15, said:

In dimineata asta am primit update la android 9,din ce am observat in  2-3 ore semnalul a fost imbunatatit.
Sa vedem cum sta cu bateria
Build 52.0.A.3.27 model H8266

De unde ai cumparat telefonul?

#226
Infernus

Infernus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 07.02.2007

View Postvid313, on 14 octombrie 2018 - 20:51, said:

@nicpetru XZ2 Compact



De unde ai cumparat telefonul?


Din reteaua Telekom

#227
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

View Postvid313, on 14 octombrie 2018 - 20:51, said:

@nicpetru XZ2 Compact



De unde ai cumparat telefonul?
Eu ma referea la faptul ca, compactul primeste de obicei dupa cel mare update ul.ASa e si normal.L am avut si pe ala.

#228
megatron2011

megatron2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 29.09.2011
buna azi am primit update la soft de 1050mb si acum 2 zile 303mb sa il fac si pe asta sony xz2 compact

Edited by megatron2011, 16 October 2018 - 14:58.


#229
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Da, ieri dimineata am primit update la Android 9.Se misca muult mai rapid...oricum se misca f bine.Bateria tine mai mult, semnal mai bun.Camera ...imbunatatita atat ca soft, cat si ca optiuni.Bravo Sony.

#230
jschitt

jschitt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 02.05.2006
Astăzi dimineață vad ca este disponibil pe al meu X2 luat de la Vodafone. Update se face chiar acum, versiunea de soft este 52.0.A.3.27. Văd după restart cât de bun este.

#231
vid313

vid313

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 24.03.2007
A ajuns 52.0.A.3.27 si pe XZ2C de la Emag.
Pacat ca au limitat inregistrarea convorbirilor, in rest totul pare in regula. Senzorul de amprente uneori functioneaza cam ciudat, parca doarme si nici nu incearca sa citeasca amprenta, alteori functioneaza normal.
Il mai las cateva zile de test si daca mai sunt probleme o sa resetez softul.

#232
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Nu e bug, cred ca e un feature. Cand e blocat de mult timp si il scoti din buzunar uneori atingi accidental senzorul si se poate debloca. Pt asta am senzatia ca au pus un delay de o jumatate de secunda cat trebuie sa tii degetul acolo ca sa confirmi. Daca l-ai utilizat recent, inchis ecranul si pana la cateva minute dupa vrei sa il deschizi din nou e instant accesul. La fel si daca il ridic de pe masa si se aprinde ecranul negru cu notificari, cand ating merge instant.

Tinand cont ca de multe ori cand dadeam sa il scot din buzunar degetul meu cade fix pe senzor, era deja deschis cand il scoteam si puteam atinge ecranul deschizand aplicatii fara sa vreau, acesta fiind activ.

Acuma stiu sa nu iau imediat degetul si totul e perfect.

#233
vid313

vid313

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 24.03.2007
Vad ca in settings/display/advanced/backlight exista optiunea prevent accidental operations with screen off.
Am dezactivat si la fel de prost merge.
Pentru unele persoane poate este un feature, pentru mine este clar o problema, avand in vedere ca ma incurca mai mult decat ma ajuta.

#234
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

View Postvid313, on 23 octombrie 2018 - 20:52, said:

A ajuns 52.0.A.3.27 si pe XZ2C de la Emag.
Pacat ca au limitat inregistrarea convorbirilor, in rest totul pare in regula. Senzorul de amprente uneori functioneaza cam ciudat, parca doarme si nici nu incearca sa citeasca amprenta, alteori functioneaza normal.
Il mai las cateva zile de test si daca mai sunt probleme o sa resetez softul.
Ce intelegi prin limitarea inregistrarii convorbirilor.Are el un programel al lui, cu, care inregistreaza convorbiri?ca asa dai de inteles.Oricum eu n am problema cu blocare, deblocare...in schimb semnalul lasa de dorit dupa update.Acum vad clar asta

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate