Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

DNA cere īnchisoare cu executare pentru Ludovic Orban

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
146 replies to this topic

#37
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View Postsorin40, on 20 februarie 2018 - 17:13, said:

Nu este adevărat! Poate ne dai și un citat.

Că eu am:


Adică a cerut să se facă o tombolă doar pentru cei care dovedeau că au fost la vot, a doua zi a revenit și a interzis tombola, dar asta este suficient pentru a fi condamnat.

Iar în final, este condamnat pentru art.13 din Legea nr.78/2000, adică


Aham. Mi-ai citat un paragraf care e chiar reprezentativ pentru cele câteva sute câte are hotărârea. Mai caută la alea cu urna mobilă. Să vezi ce tombolă a fost acolo. Ești pe drumul cel bun.

#38
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View Postanknic, on 20 februarie 2018 - 17:07, said:


unde a zis J.asta mai exact? sau asta interpretezi tu...cu rea credinta?

Rea credinta e sa nu patrunzi spusele Presedintelui vostru pana la fibra lor anti-coruptie.

#39
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
ai gresit! am un prieten care a pierdut vreo 2 zile pe in vizita la procurori cu declaratii si probe grafologice in acest dosar...ca aparea cu vot multiplu: acasa la el (adresa din CI) si orasul Pl.unde locuieste acum. cand l-a intrebat pe pres.de sectie (ii fusese profesor in scoala, il cunostea) cum au putut sa ii faca asa ceva...ala i-a raspuns ca asa a fost ordinul de la dragnea...

#40
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View Postanknic, on 20 februarie 2018 - 17:19, said:

ai gresit! am un prieten care a pierdut vreo 2 zile pe in vizita la procurori cu declaratii si probe grafologice in acest dosar...ca aparea cu vot multiplu: acasa la el (adresa din CI) si orasul Pl.unde locuieste acum. cand l-a intrebat pe pres.de sectie (ii fusese profesor in scoala, il cunostea) cum au putut sa ii faca asa ceva...ala i-a raspuns ca asa a fost ordinul de la dragnea...

Si presedintele ala de sectie e condamnat ?

#41
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004

View Postoverseas, on 20 februarie 2018 - 17:17, said:


Rea credinta e sa nu patrunzi spusele Presedintelui vostru pana la fibra lor anti-coruptie.

nu, rea credinta e sa reinterpretezi ce ai visat noaptea cum ca cineva ar fi zis ceva...

View Postoverseas, on 20 februarie 2018 - 17:20, said:


Si presedintele ala de sectie e condamnat ?

da.

#42
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Cineva trebuie sa iasa ....cineva credibil ( nu cineva din politica )  ...si sa spuna cu subiect si predicat : DNA nu da sentinte . DNA aduna probe ( dupa unii le si fabrica ....nu conteaza , este irelevant  ) care probe trebuie sa se dovedeasca viabile , coroborate intre ele ...care sa denote fara dubii vinovatia ( in fata judecatorilor )  . Judecatorii dau sentinte . Judecatorii trimit in inchisoare , nu DNA-ul . Faptul ca se cere inchisoare cu executare pentru un politician , pentru fapte de coruptie,  este imbucurator , indiferent de partea politica de care tine . Impartirea dreptatii tine de judecatori , de ministerul justitiei , de profesionalismul fiecarui complet de judecata . The end !
Nu va mai tot crizati asa cu DNA-ul cel rau si judecatorii cei fortati de DNA sa dea decizii intr-o anumita directie. Este o minciuna pentru imbecili . DNA nu ia cetateni de pe strada . DNA are treaba cu demnitarii corupti. Are cineva vreun dubiu ca toti politicienii intra in politica ca sa fure ? Are cineva dubii ca politicienii romani nu sunt corupti ? Acel cineva ..cu subiect si predicat este un imbecil ! Sau este om politic , sau profita in vreun fel de furaciunile politicienilor , sau ...este "decat"  imbecil.
Toti politicienii au 100 de case. Toti isi fac vacantele in Costa Rica . Toti au masini cu motoare peste trei litri . Toti au firme care au contracte cu statul , prin interpusi. TOTI !!!!!!!
De aia intra in politica ca sa fure , sa ajunga la ciolan . Nu am sa plang niciodata nici un politician ....chiar daca ar fi cinstit ( ceea ce este ireal ) . Imi ajunge faptul ca pot sa minta in asemenea hal alegatorii ...si doar pentru asta i-as vrea la puscarie pe toti . Vreau sa existe asumarea raspunderii pentru furtul general al cetatenilor . Au furat taxe , au facut credite pe spinarea cetatenilor ...au plecat in insule ...si cetatenii au taxe marite ca sa plateasca dobanzi la datoriile facute de politicieni. Ar trebui impuscati ! Arsi de vii in Piata revolutiei . Cu familiile langa ei . Toti , cu mama , cu tata ,cu copii si cu nepoti . Sa arda pana ramane cenusa . si pe cenusa sa ne adunam noi ...si sa ne 3.14-3.14 pe cenusa lor .
Cunosc personal cativa politicieni de la cel mai inalt niivel . Cu mana mea as pune focul la rugul pe care ar fi legati ei si copii lor . Si filmat , in fata tarii sa se vada .

Edited by JurasikMan, 20 February 2018 - 17:33.


#43
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003

View PostJurasikMan, on 20 februarie 2018 - 17:31, said:

Toti au masini cu motoare peste trei litri .
Cacanari. Nu si-ar lua unul o electrica Tesla.

Edited by Bursul, 20 February 2018 - 17:37.


#44
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007

View Postanknic, on 20 februarie 2018 - 17:11, said:

iti pare acelasi lucru sa declari public ceva (nu le votati referendumul) cu a semna efectiv pe o lista electorala in locul altcuiva+a introduce un buletin de vot in urna in numele altcuiva?

intelectul meu precar imi spune ca "a semna efectiv pe o lista electorala in locul altcuiva+a introduce un buletin de vot in urna in numele altcuiva?" se numeste FRAUDA ELECTORALA nu generare de voturi in plus. cum eu nu le am cu limba juridica, solicitam lamuriri de la voi, cei care ziceti ca "le aveti" ... cu limbajul asta.
deci, s-a dovedit ca hamsterul a facut FRAUDA ELECTORALA? si daca da, in cirdasie cu cine, pentru ca singur, nu putea sa faca asa ceva, CAZ IN CARE TREBUIE SA-I "ADUNE" SI PE AIA!!!!!  .. logic?

Edited by r_murphy, 20 February 2018 - 17:38.


#45
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View Postr_murphy, on 20 februarie 2018 - 17:35, said:

intelectul meu precar imi spune ca "a semna efectiv pe o lista electorala in locul altcuiva+a introduce un buletin de vot in urna in numele altcuiva?" se numeste FRAUDA ELECTORALA nu generare de voturi in plus. cum eu nu le am cu limba juridica, solicitam lamuriri de la voi, cei care ziceti ca "le aveti" ... cu limbajul asta.
deci, s-a dovedit ca hamsterul a facut FRAUDA ELECTORALA? si daca da, in cirdasie cu cine, pentru ca singur, nu putea sa faca asa ceva .. logic?

Ah. Iartă-mă că am vorbit în limbaj popular. Nu știam că trebuie să îmi etalez abilitățile juridice pe aici. Pot să o fac, dar poate nu mă vei mai înțelege și vei spune că te înjur :)

View Postr_murphy, on 20 februarie 2018 - 17:35, said:

deci, s-a dovedit ca hamsterul a facut FRAUDA ELECTORALA? si daca da, in cirdasie cu cine, pentru ca singur, nu putea sa faca asa ceva .. logic?

în cârdășie cu cei câteva zeci de inculpați care au mai fost în dosar. Unii dintre ei recunoscând faptele și mergând pe procedura abreviată (îți dau link, dacă nu știi ce e).

#46
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View PostJurasikMan, on 20 februarie 2018 - 17:31, said:


Toti politicienii au 100 de case. Toti isi fac vacantele in Costa Rica . Toti au masini cu motoare peste trei litri . Toti au firme care au contracte cu statul , prin interpusi. TOTI !!!!!!!

De aia ne miram 0.1% din populatie ca - desi TOTI sunt corupti - doar PSD are dosare la greu. Sa te auda Duamna Kovesi.

View Postanknic, on 20 februarie 2018 - 17:20, said:


da.

Doamne ajuta !
Dar ma intreb, Dragnea asta si-a pregatit propria condamnare inteleg, adica a zis asa cu gura mare "sa se faca fraude" la 1000 de presedinti de sectie, foarte curios.

View PostJurasikMan, on 20 februarie 2018 - 17:31, said:

Cineva trebuie sa iasa ....cineva credibil ( nu cineva din politica )  ...si sa spuna cu subiect si predicat : DNA nu da sentinte . DNA aduna probe ( dupa unii le si fabrica ....nu conteaza , este irelevant  ) care probe trebuie sa se dovedeasca viabile , coroborate intre ele ...care sa denote fara dubii vinovatia ( in fata judecatorilor )  .

Hai sa-ti zic ceva. Daca mie imi face un procuror - mai ales DNA  - un dosar neintemeiat si ma freaca vreo cativa ani, nevasta-mea face infarct clar. Caz in care iti dai seama ca procurorul a castigat indiferent de verdict.
Si mai am o nelamurire: cand instanta zice ca "fapta nu exista" atunci procurorul ala trebuie lasat in camera cu "inculpatul penal" cu lumina stinsa timp de 1h. Care pe care.

#47
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Ar fi tare ca antena 3 si fanii PSD sa il.apere acum pe Orban, doar pentru a fi contra DNA :D

#48
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Antena 3 a aparat-o si pe Udrea in sensul ca nimeni de la Antene nu a deshis sampania cand au arestat-o preventiv, Badea era chiar foarte rezervat.

View PostJurasikMan, on 20 februarie 2018 - 17:31, said:

Cunosc personal cativa politicieni de la cel mai inalt niivel . Cu mana mea as pune focul la rugul pe care ar fi legati ei si copii lor . Si filmat , in fata tarii sa se vada .

Si mai e ceva colegu. Pe rugul ala ii pun eu pe Portocala, Bucurica, Eva si ceilalti multi scelerati din DNA si voila, avem un DNA curat.

#49
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Ludovic Orban face ce poate, dar totusi ma simt bine sa zic sa crape PSDistii si alegatorii lor, pentru un viitor curat, demn si bun.

#50
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View Postnotrust, on 20 februarie 2018 - 17:55, said:

Ludovic Orban face ce poate, dar totusi ma simt bine sa zic sa crape PSDistii si alegatorii lor, pentru un viitor curat, demn si bun.

Tocmai ai citat principiile DNA si ale Presedintiei.
Voi aveti puterea, aia au voturile. O dilema.

#51
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 12.06.2008

View Postnotrust, on 20 februarie 2018 - 17:55, said:

Ludovic Orban face ce poate, dar totusi ma simt bine sa zic sa crape PSDistii si alegatorii lor, pentru un viitor curat, demn si bun.

Ai o atitudine totalitara, securisto-stalinista schizofrenica.

#52
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
Lupta anticoruptie trebuia sa inceapa demult, de pe vremea lui Nastase, in pasi firesti, crescendo.
Cresterea subita de cele mai multe ori trezeste suspiciuni, pe de-o parte (legate de dosare la ordin) si pe de alta parte incapacitate de intelegere si adaptare la noile conditii din partea borfasilor.

"Pai, cum vine asta...toata lumea fura si dintr-o data vine DNA si ma salta?!?! WTF is that? Ah, e clar, e ordin de undeva? Serviciile, binomul, vreun coios, ceva!"
E un mod de viata, e a doua natura, e felul lor de a opera si altceva nu stiu sa faca decat sa fure. Sunt ceea ce sunt exclusiv in baza faptului ca au furat. Ia-le abilitatea de a fura si i-ai terminat ca fiinte.

Cand toata societatea functioneaza pe cutumele micii intelegeri, a schimburilor ilicite, a manevrelor si traficului de influenta, toata anticoruptia asta vine ca si picata din cer.
Rezistenta devine maxima, fratiile penalilor sunt susceptibile la a fi mult mai puternice, reactia e de autoconservare salbatica, calcand totul in picioare, inclusiv o tara (vezi Dragnea).
Si cum DNA-ul se presupune ca e autonom, el este totusi dependent si interdependent cu restul oragnelor si institutiilor. Daca exista rezistenta din partea restului, deci, inclusiv a acelei parti a statului cu care DNA ar trebui sa colaboreze, lucrurile devin extrem de greoaie. Unde mai pui sa sunt si o gramada de oameni influenti care pot pune bete-n roate sau deturna si manipula.

Din pacate, e si un pic de heirupism in toata treaba asta. Si cand faci lucrurile la roaba, in mass production, pe genunchi, o mai dai si de gard cu dosarele. Mai faci si victime colaterale. Mai aduci si tot felul de tembeli pe post de procuror si te faci de cacat ulterior....

Cat despre Orban, daca a comis-o, duca-se la beciul pocaintei...

#53
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004

View Postr_murphy, on 20 februarie 2018 - 17:35, said:

intelectul meu precar imi spune ca "a semna efectiv pe o lista electorala in locul altcuiva+a introduce un buletin de vot in urna in numele altcuiva?" se numeste FRAUDA ELECTORALA nu generare de voturi in plus. cum eu nu le am cu limba juridica, solicitam lamuriri de la voi, cei care ziceti ca "le aveti" ... cu limbajul asta.
deci, s-a dovedit ca hamsterul a facut FRAUDA ELECTORALA? si daca da, in cirdasie cu cine, pentru ca singur, nu putea sa faca asa ceva, CAZ IN CARE TREBUIE SA-I "ADUNE" SI PE AIA!!!!!  .. logic?

la acel referendum era nevoie de prezenta...sau ai uitat? era o maaare nevoie de voturi in plus. in cardasie cu niste presedinti de sectii. si da, vreo 3-4 instante au dovedit ca hamsterul a facut frauda electorala...vreo 2 (parca) in recurs in anulare declarat de hamster :)

#54
Sucre-Bolivar

Sucre-Bolivar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 06.09.2017
acuma sa l vad cum mai lauda el Dna si ii infiereaza  pe asa zisii penali Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate