Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Biblia 66,6 % inspirata de Satan ?

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
915 replies to this topic

#253
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
Daca vestesc Evanghelia, nu este pentru mine o pricina de lauda, caci trebuie s-o vestesc; si vai de mine, daca nu vestesc Evanghelia! (1Cor.9:16)

cand eram mic in timpul unei furtuni am auzit o voce din cer, nu pot sa spun ce mi-a spus si in mare parte am uitat detaliile

am cunoscut mania lui Dumnezeu, daca i te impotrivesti esti prost nu curajos, pur si simplu nu rezisti, te bazezi pe mila lui cand iti arata cine e

Edited by legit10, 25 September 2018 - 18:10.


#254
-Daniel

-Daniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,124
  • Înscris: 16.04.2016
Cum ai cunoscut mania lui Dumnezeu?

#255
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
m-au durut dintii in armata timp de o luna, doua, fara sa am vreo carie...dar inainte de asta l-am injurat pe Dumnezeu de fata cu cei din armata

medicamentele le luam degeaba

#256
-Daniel

-Daniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,124
  • Înscris: 16.04.2016
Si cum ti-a trecut? In momentul cand te-ai smerit in fata lui Dumnezeu?

#257
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
am derulat viata mea inapoi, am vazut unde am gresit, cineva mi-a dat o biblie, cineva din familie, am citit-o , si toata viata mea s-a schimbat treptat

#258
-Daniel

-Daniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,124
  • Înscris: 16.04.2016
Deci nu injuratura a declansat mania lui Dumnezeu? Injuratul a fost doar picatura care a umplut paharul? Nu mi-ai spus cand a trecut durerea. Inainte, sau dupa ce ai constientizat ca ai pacatuit?

Edited by -Daniel, 25 September 2018 - 21:18.


#259
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Post-Daniel, on 25 septembrie 2018 - 20:48, said:

Cum ai cunoscut mania lui Dumnezeu?
Daca n-a cunoscut dragostea Tatalui ceresc a avut de-a face cu mania dumnezeului acestui veac in persoana Satanei. Numai acesta poate sa te dea cu capul de toti peretii si sa-ti zica ca te iubeste, sau ca te face praf si pulbere daca nu i te supui.
Nu vezi ca acestia de citesc biblia ia tot ce e rau din ea exact ce a fost inspirat de Satan ? Insa partea buna o uita, o ignora, o neaga .

#260
-Daniel

-Daniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,124
  • Înscris: 16.04.2016

View Postpacopaco1967, on 25 septembrie 2018 - 21:34, said:

Daca n-a cunoscut dragostea Tatalui ceresc a avut de-a face cu mania dumnezeului acestui veac in persoana Satanei.
legit a spus ca l-a injurat pe Dumnezeu. De ce s-ar mania Satan?

#261
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Post-Daniel, on 25 septembrie 2018 - 22:01, said:

legit a spus ca l-a injurat pe Dumnezeu. De ce s-ar mania Satan?
Important e sa stim pentru care motiv l-a injurat pe dumnezeu ? Adica are un motiv pentru care s-a revoltat . Ai sa vezi cum se leaga lucrurile.
Asa stiu si eu o persoana care il injura ca de ce i-a omorat sotul ? Pai cum ti-a omorat sotul ?  A murit de boala la plamani. Si era fumator inrait, el si sotia acestuia fumau 3 pachete tigari pe zi, el era mai mereu stresat, ingrijorat, i-a scazut sistemul imunitar, plus ca lucra intr-un mediu extrem de prafos si toxic pentru plamani, a facut tratament cu chimioterapie (un tratament criminal, care l-a doborat. Pentru ce era dumnezeu vinovat ? Pentru ce sa acuzi pe altcineva ca iti moare cineva din vina proprie ?
Satan le-a bagat in cap ca dumnezeu pedepseste . Nu Satan se manie daca il injuri pe dumnezeu ci el face orice sa te dezici de spiritul dragostei si binelui.

Moto-ul Satanei e "nici un bine facut nu va ramane nepedepsit"

#262
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
l-am injurat pe Dumnezeu din mai multe motive, eram ateu , am vrut sa impresionez...apoi ma saturasem de armata si chiar am vrut sa vad ce face Dumnezeu daca il injur

e cam complicat sa explic totul cum a fost...toti in afara de mine stiau ca am sa devin un om religios, desi ma declaram ateu....in armata dupa ce am injurat pe toata lumea inclusiv pe Dumnezeu, am zis asta : daca exista Dumnezeu sa imi dea un semn pe usa din casa, o icoana cu Tatal, Fiul si Duhul Sfant si dupa asta voi stat toata ziua si o sa ma rog

in sinea mea speram sa existe Dumnezeu

am primit semnul cerut pe usa la 2 ani dupa ce am termint armata, parea facut de maini omenesti si nu vazusem semnul anterior pentru ca ma mutasem in casa noua...atunci m-am gandit sa citesc biblia

Edited by legit10, 26 September 2018 - 04:09.


#263
-Daniel

-Daniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,124
  • Înscris: 16.04.2016

View Postlegit10, on 26 septembrie 2018 - 03:55, said:

l-am injurat pe Dumnezeu din mai multe motive, eram ateu , am vrut sa impresionez...apoi ma saturasem de armata si chiar am vrut sa vad ce face Dumnezeu daca il injur

e cam complicat sa explic totul cum a fost...toti in afara de mine stiau ca am sa devin un om religios, desi ma declaram ateu....in armata dupa ce am injurat pe toata lumea inclusiv pe Dumnezeu, am zis asta : daca exista Dumnezeu sa imi dea un semn pe usa din casa, o icoana cu Tatal, Fiul si Duhul Sfant si dupa asta voi stat toata ziua si o sa ma rog

in sinea mea speram sa existe Dumnezeu

am primit semnul cerut pe usa la 2 ani dupa ce am termint armata, parea facut de maini omenesti si nu vazusem semnul anterior pentru ca ma mutasem in casa noua...atunci m-am gandit sa citesc biblia

Dupa doi ani, Dumnezeu ti-a dat un semn cu o icoana pe usa? Cum era icoana: cu vopsea? zgarietura? o pata? Da detalii.
Ai mai spus cuiva ca ai cerut semnul cu icoana, pana sa apara?

#264
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
era o usa din lemn, vopsea aproape neagra si lacuita, niste linii care daca te uitai neatent, nu aduceau a nimic...dar daca te uitai atent era o silueta de om iar peste acea silueta era o silueta si mai mare iar in dreapta era o chestie...pe umar silueta avea un cerc care parea ca o imputernicire iar unde vine inima, era o forma de inima desenata

facut de om , nu o minune

Edited by legit10, 26 September 2018 - 13:38.


#265
-Daniel

-Daniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,124
  • Înscris: 16.04.2016
Daca-i facut de om, de ce ar fi semn de la Dumnezeu? Poate ti-a inscenat cineva toata chestia, pentru a te directiona catre Biblie.

Edited by -Daniel, 26 September 2018 - 13:57.


#266
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
se poate, insa in fata acestei conspiratii tot pe Dumnezeu il alegeam, nu rezistam psihic altfel

#267
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,499
  • Înscris: 04.05.2006

View Postpacopaco1967, on 25 septembrie 2018 - 21:34, said:


Daca n-a cunoscut dragostea Tatalui ceresc a avut de-a face cu mania dumnezeului acestui veac in persoana Satanei.

Deci Satana e Dumnezeu?

#268
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
casa cu usa respectiva a fost cumparata de un evreu impreuna cu mama la o luna dupa ce am terminat armata..mi-au trebuit 2 ani sa vad semnul respectiv

Edited by legit10, 26 September 2018 - 14:25.


#269
-Daniel

-Daniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,124
  • Înscris: 16.04.2016
Scuze, ai pomenit mai sus de mutatul la casa noua si totusi am omis detaliul...Da, daca zici ca se observa ca ar fi ceva asemanator cu ce ai cerut, ar putea fi un semn de la Dumnezeu. Nu exclud coincidenta, totusi.

#270
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,499
  • Înscris: 04.05.2006
Dumnezeu nu da astfel de semne. Și nici nu Răspunde la astfel de rugăciuni, pentru ca aia nu e rugăciune, e ispitire și este scris: Sa nu ispitești pe Domnul Dumnezeul tău!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate