Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Amazfit PACE

- - - - -
  • Please log in to reply
323 replies to this topic

#73
adriell

adriell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 24.06.2009

 mariusica24k, on 19 februarie 2018 - 10:17, said:

Nu se deschid linkurile de mai sus.. Zice ca "acest site nu poate fi accesat".. De pe Tapatalk am accesat site-urile..

Incearca de la pc mai bine sau din chrome. Oricum trebuiesc transferate fisierele prin pc in memoria ceasului.

 cristianraduca, on 19 februarie 2018 - 10:09, said:

Aplicațiile le pui in ceas și le instalezi de acolo?

Nu. Este un fisier in folder "apkinstaller". Trebuie sa il deschizi conectezi ceasul la pc si apoi in bara de sus unde scrie la mine "device not found" trebuie sa iti apara amazfit pace. Tragi aplicatiile sau aplicatia pe care o vrei si ii dai dai install.

 vibeboy, on 19 februarie 2018 - 21:34, said:

Cel cu bratara neagra pe exterior si rosu pe interior!

In caz ca mai poti astepta s-ar putea sa intre din nou in stock la pcgarage. Sau iti iei pe rosu si comanzi o bratara de silicon neagra din China.

Attached Files


Edited by adriell, 19 February 2018 - 22:27.


#74
vibeboy

vibeboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 08.01.2012
Cu functia de monitorizare puls din 10 in 10 minute duce bateria  macar 3 zile? Pentru asta vreau sa l iau mai mult! Am avut bratara miband 2 dar cam dadea erori si am returnat'o. "

#75
adriell

adriell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 24.06.2009

 vibeboy, on 19 februarie 2018 - 22:45, said:

Cu functia de monitorizare puls din 10 in 10 minute duce bateria  macar 3 zile? Pentru asta vreau sa l iau mai mult! Am avut bratara miband 2 dar cam dadea erori si am returnat'o. "

La mine a mers a tinut bateria aproape 5 zile cu ultimul update si cu monitorizare puls activ.
Eu inainte am avut un samsung gearfit2pro pe care l-am returnat ca nu tinea bateria mai mult de 2 zile. Nu suport sa am o alta chestie care sa o incarc zilnic am deja telefonul.

Edited by adriell, 19 February 2018 - 23:16.


#76
vibeboy

vibeboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 08.01.2012
Initial ma gandeam la un amazfit bip dar nu cred ca merita doar pentru faptul ca tine bateria mai mult! Apropo pulsul il ia destul de corect? Ma refer sa nu dea erori mai mari de +/- 10 bpm.

#77
gradulian

gradulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 05.03.2014

 vladcosmin, on 11 februarie 2018 - 10:36, said:

Ma gandesc si la sala de exemplu, daca porti manusi si misti mana din articulatie, catarama va presa butonul de pe laterala ceasului, oare ii va activa ecranul mereu?Asa patesc mereu cu ceasurile clasice, in ultima vreme il tin prins pe ghidonul bicicletei.
Te rog să nu te superi pentru această sugestie, dar atunci când trebuie să porți mănuși poți să muți ceasul pe mâna dreaptă, astfel butonul este protejat.

#78
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Tine 3 zile cu puls activ.
Măsoară binișor. +-5 bpm testat cu omron

#79
vibeboy

vibeboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 08.01.2012
Mi a venit si mie ceasul! 660 lei. Voi ce aplicatie folositi pe telefon?  Amazfit watch mi se pare prea putin customizabila. Apropo nu este vreo setare pentru a regla luminozitatea ecranului la maxim? Ma deranjeaza ca e prea intunecat uneori

#80
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
L-am comandat si eu astazi de la Flanco. 590 cu tot cu transport. Astept cuminte sa vina. Posted Image

#81
adriell

adriell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 24.06.2009

 vibeboy, on 24 februarie 2018 - 14:14, said:

Mi a venit si mie ceasul! 660 lei. Voi ce aplicatie folositi pe telefon?  Amazfit watch mi se pare prea putin customizabila. Apropo nu este vreo setare pentru a regla luminozitatea ecranului la maxim? Ma deranjeaza ca e prea intunecat uneori

Din pacate nu cred ca exista altceva compatibil cu Amazfit Pace deocamdata. Ar fi fost misto sa se sincronizeze si cu MiFit.

Apasa in jos cand dupa ce l-ai deblocat si o sa iti apara acolo niste setari prin care si luminozitatea.

Edited by adriell, 25 February 2018 - 01:28.


#82
vibeboy

vibeboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 08.01.2012
Nu se poate sincroniza cu nicio versiune a notify &  fitness? Asa aplicatia asta Amazfit Watch  mi se pare prea simpla si nu detaliaza cam nimic...

#83
vibeboy

vibeboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 08.01.2012
Test heart rate...4 km mers mediu cu gps activ. Gps ul e ok dar senzorul de puls nu are nicio legatura cu realitatea..in prima faza ma avertiza ca e prea ridicat..peste 120 bpm..apoi ca e prea mic sub 90 si tot asa! Deci senzorul de puls e bun doar cand stai nemiscat si stare de repaos! In rest eroare totala

Edited by vibeboy, 25 February 2018 - 18:58.


#84
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Au cureaua strânsă sau lălăita?

Cu alertele e un bug in ultimul update. dezactivează alertele și verifica pulsul in mers sau alte activități după in aplicație. O sa vezi ca e constant/ uniform nu brusc.

#85
vibeboy

vibeboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 08.01.2012
Alertele la puls te referi sau care? Notificarile la aplicatii?

#86
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Alertele de la puls când ai activitate

#87
vibeboy

vibeboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 08.01.2012
Voua va monitorizeaza ok somnul? La mine daca m am trezit la 03.00 si adorm iarasi pana dimineata la 07.00 nu mai constata lucrul asta ceasul! Imi arata doar faptul ca m am trezit la 03 si atat!

#88
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Nu monitorizează somnul de zi. Deci dacă adormi după 7 nu merge..

#89
vibeboy

vibeboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 08.01.2012
Pai eu ziceam intre 03-07 noaptea. Ca nici pe ala nu mi l a vazut..

#90
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Dupa prima noapte mi-a inregistrat corect si chiar m-am trezit de doua ori. Cred ca am un bug ca intru in deep sleep doar 2.5 ore. :lol:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate