Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Amazfit PACE

- - - - -
  • Please log in to reply
323 replies to this topic

#1
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Salutare !

Dupa doua luni de asteptare, mi-a venit astazi ceasul Amazfit PACE, cumparat de pe Gearbest cu 390 lei. Acum este la incarcat, deci nu pot sa spun daca sunt multumit de el sau nu. Singura problema pe care o vad, este luminozitatea ecranului, care este cel putin mediocra din pacate, dar la banii astia nu cred ca poti sa ceri mai mult. Constructia ceasului este super ok, plus ca arata super fain pe mana.

Mai are cineva acest ceas ?

Attached Files



#2
buburuzoiboss

buburuzoiboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 20.03.2012
Bravo. Să-l stăpânești sănătos. E f fain ceasul. Aștept generația mai nouă , care s-a lansat, să văd la ce preț va fi, daca nu, mă bag și eu la unul din asta. Să ne lași ceva recenzii pe aici. Numai bine!

#3
Dasilva

Dasilva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 03.02.2006
o sa vezi ca in lumina zilei sau la soare se vede super bine. la interior intradevar in unele momente zici ca nu are luminozitate buna dar te obisnuiesti. Cu cat lumina ii mai puternica cu atat afisajul este mai bun .

#4
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Revin cu un update dupa 3 zile de purtare. Dupa cum a spus si @Dasilva, ceasul se vede perfect in lumina zilei, in schimb la intuneric nu se vede mai nimic (defapt asta e si principiul de functionare al ecranului, el e always on si foloseste un strat care atrage lumina pentru a ilumina ecranul).

Ce imi place:
- faptul ca e always on si in 3 zile a papat 12% baterie
- ceasul e mare, vine bine pe mana
- e facut cu traire si simtire, bratara e dintr-un silicon moale
- watch-face-urile au un design foarte tare - atentie ca cele care au elemente in miscare, consuma mai multa baterie (adica la care ceasul are si secundar, de exemplu)
- pretul

Ce nu imi place:
- ca nu se vede noaptea - deloc. Ca sa se vada trebuie sa fie o sursa de lumina prezenta.

#5
Dasilva

Dasilva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 03.02.2006
Se vede si noaptea , vezi ca are funtia de aprindere ecran cand intorci mana . Pui   Backlight pe auto si sub ai Activate on Wrist .
Ce mai imi place mie : Tap to wake , fiind obisnuit cu telefoanele LG care au functia de dublu tap pe ecran pentru a se activa.

#6
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Ati gasit si alte fete pentru ceas?

#7
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostCoBr4, on 04 ianuarie 2018 - 12:36, said:

mi-a venit astazi ceasul Amazfit PACE, cumparat de pe Gearbest cu 390 lei.
Inseamna ca garantia este inexistenta?

#8
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Cam asa ceva. Teoretic am garantie 2 ani la Xianomi, ca l-am cumparat de la shop-ul lor oficial, dar practic, fara garantie.

Oricum, pana acum sunt super multumit de ceas, in medie bateria tine 10 zile. Se incarca in maxim o ora la 100%. Arata bine, nu s-a zgariat si faptul ca e always on e un mare plus, pot verifica ora cand imi doreste inima.

#9
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,906
  • Înscris: 10.06.2008
Eu l-am cumparat de la PC Garage cu 630 de lei insa...l-am returnat. Nu ca nu mi-at fi placut insa era cam mare pretul. Am refacut comanda pe Gearbest iar astazi mi-a venit. Inca nu l-am desfacut deoarece am trimis-o pe mama la vama eu fiind acasa.

Display-ul nu este ca la Samsung. Este clar ca este in alt tip de display insa faptulc a e tot timpul ON e in mare avantaj. Eu mi-am cumparat la el o bratara si folie de protectie. Sa vedem cum arata...sunt extreme de nerabdator.

Evident ca garantia e ca si inexistenta dar asta este riscul la care ne expunem cand cumparam din china.

#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
http://www.gearbest..../pp_687047.html


Am comandat și eu aseară.
100$ :D inițial voiam Bip dar după câteva căutări și găsit asta in promo am zis no, hai!



#11
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Welcome to the club !

#12
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Am mai facut o comanda de
https://www.gearbest... place tare mult cum arata, si mie imi place light green-ul)

https://www.gearbest.../pp_924974.html


Si daca tot are ceva memorie interna si nu am jack la telefon, am bagat si niste
https://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_666026.html?wid=21


Jucaria e trimisa prin DHL express, a fost 20$ in plus dar macar stiu ca ajunge repede. La cealalta comanda am avut airexpress la vreo 4-5$ dar astea vin din china (ceasul din HK)



@cobr4, poti face un mic review? Am auzit ca se pot instala si aplicatii prin adb, din pacate nu am acces la niciun computer :( teoretic are ceva android wear modificat, dar se pot instala apk-uri, harti offline, etc...

Nu e mare pe mana?

#13
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Nu mi se pare deloc mare. E ok pentru bărbați. La femei e mai mare, dar arata bine și la ele. Eu îl port doar cu cureaua de silicon roșie. Alte aplicații nu am instalat. Ce am descoperit e că pot pune muzica pe YouTube de pe telefon și o controlez de pe ceas.

#14
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Merge controlat si spotify?

#15
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Nu am spotify

#16
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Nu stiu cat se poate considera postul asta un mic review, dar o sa spun impresile mele dupa aproape o luna de utilizare.

1. Ceasul e maricel, dar pentru barbati eu zic ca nu e problema (atasez poza cu ceasul pe mana mea).
2. A luat ceva trante si nu a patit nimic, l-am izbit fara sa vreau de diverse lucruri si se pare ca rezista eroic.
3. Eu il folosesc strict pentru pasi si cand fac sport, deci il conectez la telefon de 2 ori pe saptamana. Nu vreau notificari sau ale chestii. Bateria in acest mod tine 10 zile.
4. Se incarca repede, in maxim 30 de minute il pot incarca full.
5. Touch-ul e ok, nu e genial, dar merge bine.
6. Cureaua e foarte comoda, siliconul din care este facuta nu imi face mana sa transpire si il simt super comod.
7. Toata lumea ma intreaba de ceas, cand le zic ca a fost 400 lei raman masca.
8. Skin-urile care au elemente ce se schimba (secundar, afisaj pasi) consuma mai repede bateria.

Mie unu imi place foarte mult, e util, usor si rezistent. Pe partea de software si notificari habar nu am cum sta treaba, pentru ca nu ma intereseaza.

Attached Files


Edited by CoBr4, 27 January 2018 - 15:47.


#17
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,906
  • Înscris: 10.06.2008
lex...tu ai curaj...vezi sa nu ti-o iei cu DHL...pentru ca s-ar putea sa ami platesti inca vreo 100 de lei daca nu ai cont EORI.

Buna alegerea cu folia. Mi-am luat si eu (cred ca e la fel si vine superb).
Eu am dat pe al meu 400 de lei cu 2 folii si o bratara metalica (ceasul a fost vreo 360).



Vedeti ca e un tip, care are un blog (Madalin, gasiti voi pe google) si va poate oferi vouchere de reducere!

Mie imi place, il am de ieri de pe la 15...si am bateria 76%.
Cred ca nu se pot citi mesajele, amil-urile de pe el.

#18
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Joystick, nu e comandat in Romania... si chiar daca ar fi taxe, TVA-ul e doar 8% aici. Ma mai gandeam inainte sa il cumpar de aici dar e 165 USD si chiar si cu scaderea TVA-ului la plecare, tot nu ajungeam la 100.

Era singura varianta rapida de transport.

Ce am vazut ciudat la gearbest e ca la unele produse am express moca, asa ca mi-am luat si niste hiking shoes...ca imi era lene sa ma duc sa caut Posted Image si ma mai tot uit sa vad ce tampenii mai gasesc.

Comanda in care e sticla, castile, bratara verde a fost deja trimisa azi. Maine cred ca ajunge...deci cred ca astea ajung mai repede decat ceasul Posted Image)

Sper pe marti-miercuri sa am ceasul. Si asa ii frig, nu ies din casa.


https://www.gearbest.../pp_773479.html


Si asta e misto. Doar ca nu am transportul moca...


Is asa de excitat ca abia astept sa ajunga :lol:

Edited by Lex404, 28 January 2018 - 06:33.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate