Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

Xiaomi Mi 8

* * * * * 7 votes
  • Please log in to reply
3040 replies to this topic

#2269
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,887
  • Înscris: 03.02.2005
Nu am root-at telefonul in vreun fel, nici chiar folosind Magisk de aceea i-am recomandat lui Aladin66, daca va folosi xiaomi.eu sa flash-uiasca din twrp doar un simplu zip ce-i modifica fisierul hosts si atata tot.
Add away tot asta face, doar ca o face din OS, fara a fi necesara boot-area in twrp, restart la telefon e necesar in amble cazuri :)
Asadar, doar pentru a modifica fisierul ala pentru a scapa de reclame nu are rost sa te chinui cu root-ul, mai ales ca poti avea probleme ulterior cu aplicatiile bancare, care nu accepta sa ruleze pe rom-uri root-ate, caz in care o sa te chinui sa ascunzi root-ul si asa mai departe.

#2270
madn3ss00

madn3ss00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,146
  • Înscris: 22.05.2013

View PostCiubex, on 08 august 2019 - 09:31, said:

Nu am root-at telefonul in vreun fel, nici chiar folosind Magisk de aceea i-am recomandat lui Aladin66, daca va folosi xiaomi.eu sa flash-uiasca din twrp doar un simplu zip ce-i modifica fisierul hosts si atata tot.
Add away tot asta face, doar ca o face din OS, fara a fi necesara boot-area in twrp, restart la telefon e necesar in amble cazuri Posted Image
Asadar, doar pentru a modifica fisierul ala pentru a scapa de reclame nu are rost sa te chinui cu root-ul, mai ales ca poti avea probleme ulterior cu aplicatiile bancare, care nu accepta sa ruleze pe rom-uri root-ate, caz in care o sa te chinui sa ascunzi root-ul si asa mai departe.
editat!

Edited by madn3ss00, 08 August 2019 - 20:36.


#2271
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010

View Postmanci, on 08 august 2019 - 08:49, said:

Root doar pentru adaway? Sunt solutii de ad.block care merg si fara root lafel de bine.
Iar Youtube Vanced are si varianta fara root.

Și nu numai. Sunt mai multe chestii ce se pot face cu telefonul root-at. Vanced fara Root îți mai cere o aplicație că să te poți loga cu contul Google.

Legat de aplicațiile bancare, folosesc Raiffeisen Smart Mobile și My BRD, fara probleme.

#2272
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Si eu folosesc aplicatiile BCR fara probleme cu root.  Parerea mea e ca nu isi mai au rost discutiile despre root si xiaomi.eu atata timp cat se repeta din 3 in 3 pagini. Nu mai pierde nimeni 5 minute sa citeasca.

#2273
Trutulica

Trutulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 27.06.2016
Folosesc Noul Raiffeisen Mobile. Se poate plăti cu telefonul, f simplu.

#2274
pflorin1316

pflorin1316

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 23.09.2018
O recomandare pt o sticla buna?

#2275
ciumurel

ciumurel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 14.10.2003
Salut.
Baseus...cea mai buna gasita de mine, dupa ce am cheltuit vreo 200 lei pe folii.
O zi senina

#2276
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,057
  • Înscris: 30.12.2008
nillkin am schimbat 3 in 3 luni:))

#2277
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010

View Postciumurel, on 12 august 2019 - 14:32, said:

Salut.
Baseus...cea mai buna gasita de mine, dupa ce am cheltuit vreo 200 lei pe folii.
O zi senina

Mersi de pont, am dat și eu comanda chiar acum de una. M-am uitat și de ceva huse, dar am deja Spigen Rugged Armor, și încă vreo două tot în genul, și nu prea am văzut ceva mai interesant.

#2278
Stiubea92

Stiubea92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 15.11.2013

View Postflobuc, on 16 iulie 2019 - 22:23, said:

VoWifi & viper4android nu am folosit pe niciun Xiaomi (Telekom e cartela principala, DigiMobil sta mai mult oprită). In schimb, Root+magisk da, cu @ddblock și YouTube Vanced. Momentan folosesc varianta non Root de la Vanced, dar nu am avut timp sa ii dau de cap că să conectez si contul Google.

Ca sa te poti conecta in youtube vanced, trebuie sa instalezi si MicroG(parca asa ii zicea), si pentru a te conecta cu contul de gmail, trebuie sa intri in setari->la aplicatii si acolo ai google chrome. Ii dai oprire forțată si ii stergi update-urile. Ca si cum ar fi uninstalat. Atunci ar trebui sa te lase sa te loghezi in youtube vanced. Apoi ii dai update inapoi la chrome si fata.

#2279
Trutulica

Trutulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 27.06.2016
Actualizare de 404 MB. Securitate și mi cloud fixare bug uri.

#2280
pflorin1316

pflorin1316

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 23.09.2018

View Postflobuc, on 12 august 2019 - 21:22, said:



Mersi de pont, am dat și eu comanda chiar acum de una. M-am uitat și de ceva huse, dar am deja Spigen Rugged Armor, și încă vreo două tot în genul, și nu prea am văzut ceva mai interesant.

M am uitat un pic la poze pe net si se pare ca sticla de la Basseus are un singur decupaj in dreptul difuzorului,este afectatata calitatea fotografiilor facute cu camera frontala sau senzorul de proximitate,voi de unde ati cumparat o?

#2281
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Eu am dat comanda pe mobiledirect acum două zile, dar inca n-am primit nimic. Personal, prefer decupajul doar la difuzor, folia actuala are decupaj cat notch-ul, și stau atent sa nu îl zgârii în porțiunea neacoperita.

#2282
ciumurel

ciumurel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 14.10.2003
Va salut
Nu este afectat nimic, din cauza foliei. E f buna, aluneca usor degetul pe ea si nu se vad tare amprentele. Totodata, taie cel mai putin din ecran, comparativ cu alte folii(totusi taie)...si nu patrunde praf sub ea. O folosesc din deceembrie...
Sanatate


#2283
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,038
  • Înscris: 20.06.2005
Ca sticla eu am de asta :

https://www.aliexpre....27424c4dAXrCWm

este perfecta. Are toate gaurile la locul lor.

Edited by wolfydRg, 15 August 2019 - 09:45.


#2284
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Chiar și camera are orificiu distinct? Pana acum am nimerit doar cu camera acoperita de sticla.

Chiar și camera are orificiu distinct? Pana acum am nimerit doar cu camera acoperita de sticla.

#2285
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
A sosit folia Baseus. Mai târziu îmi fac timp să o aplic, sper să iasă bine :))


LE: folia e foarte ok, nu afectează camera de selfie cu nimic.

Edited by flobuc, 16 August 2019 - 11:56.


#2286
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Actualizare noua beta xiaomi.eu.  Vad că nu zic nimic de grayscale mode, mie unul mi-a plăcut opțiunea, păcat că au retras-o intre timp. In schimb, au reparat ultrabattery saver-ul, care dădea FC la fiecare activare, cel puțin pe device-ul meu.
Attached File  IMG_20190816_131953.jpg   114.36K   16 downloads

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate