Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 

Xiaomi Mi 8

* * * * * 7 votes
  • Please log in to reply
3040 replies to this topic

#2287
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Flobuc, se lipește pe toată suprafata sau doar pe margini?

#2288
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Sincer, nu am fost atent, dar cred că e pe toată suprafața. Am avut pe RN5 Plus o folie ce se lipea doar pe margini, și se vedea ca naiba, la aia chiar se observa că se lipsește doar pe margini.
Ideea e că trebuie să o centrezi la fix, altfel daca ai o husa gen Spigen Rugged, vei avea probleme cu ea.

Edited by flobuc, 16 August 2019 - 13:01.


#2289
mihaipi2

mihaipi2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 10.07.2014
Grayscale e opțiune introdusă de Google wellbeing. Vezi dacă mai ai aplicația.

#2290
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Mersi, am instalat aplicația, dar când activez, ecranul rămâne la fel.

#2291
mihaipi2

mihaipi2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 10.07.2014
Este aplicatie de sistem. Daca a fost necesara instalarea e aproape sigur ca trebuie verificate permisiunile si alte setari de sistem, dar chiar si asa e posibil sa nu mearga.

#2292
madn3ss00

madn3ss00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,146
  • Înscris: 22.05.2013
Am primit si eu 2 buc folii baseus, conform comenzii. Prima am aplicat-o eu, s-a lipit perfect dar dupa cateva minute a aparut o bula care in vreo 30 min a crescut cat buricul degetului. Sunt neindemanatic, zic eu. Iau a 2a folie si tusti la un atelier GSM. Lipeste nenea folia la perfectie. Logic ca primul rebut nu l-am mai luat de acolo. Cand ajung acasa... a 2a folie arata cam ca in imagine. Le dau e-mail cu imaginea, ma suna o don'soara care ma asigura ca voi primi banii inapoi si va trimite curierul dupa produse. Ii explic ca una a ramas la atelierul GSM, ea zice ca nu poate rambursa decat valoarea uneia. Asa ca am renuntat.
Concluzionant, RIP 80 lei, adio Baseus!!!

Attached Files



#2293
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,041
  • Înscris: 20.06.2005
Luați de pe AliExpress,la prețul care il dai îți permiți vreo 4 buc. Poti alege 2 3 modele cu ratingul mare si aia e.
Mie mi-a venit perfect prima pe care am pus mana. Are 4 gauri sus, sticla pe camera si la senzorul din dreapta microfonului. Plus ca e si 6D , curbată după margini.

https://www.aliexpre...2943698570.html

parca 2.5 $ a fost


Edited by wolfydRg, 17 August 2019 - 12:43.


#2294
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
@madn3ss00 , daca nu e poziționată perfect, o ridică husa pe margini. Așa am pățit prima dată, și mă miram de ce se ridica într-un colț. Am repozitionat-o cu multă răbdare, și acum e ok. Eu unul sunt foarte multumit, am schimbat destule folii până acum, și asta e cea mai ok dintre toate testate de mine.

#2295
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,833
  • Înscris: 30.03.2009
Corect flobuc. Aceeași situație am avut și eu. În cazul meu am schimbat husa.

#2296
madn3ss00

madn3ss00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,146
  • Înscris: 22.05.2013

View Postflobuc, on 17 august 2019 - 14:58, said:

@madn3ss00 , daca nu e poziționată perfect, o ridică husa pe margini. Așa am pățit prima dată, și mă miram de ce se ridica într-un colț. Am repozitionat-o cu multă răbdare, și acum e ok. Eu unul sunt foarte multumit, am schimbat destule folii până acum, și asta e cea mai ok dintre toate testate de mine.
Nu se pune problema de montaj. Au fost PERFECT centrate. Prima pe care am pus-o eu s-a lipit si centrat PERFECT! Eram super multumit. Inainte de a pune husa a aparut undeva in centru un punct de vreo 2 mm diametru care in ciuda insistentelor mele a ajuns in aprox. 30 min cam cat buricul degetului. Am luat a doua folie si am plecat la service GSM. Explicandu-i omului de acolo ca insist sa fie montata in prezenta mea cu atentie si folosind materialele din cutie. S-a conformat, a iesit PERFECT! Am pus husa, am verificat impreuna, nici urma de defect, husa nu avea cum sa atinga sau sa o ridice. Bucuros am plecat si cand am ajuns acasa mi-a cazut fata... am postat rezultatul.
Vorba lui wolfydRg, fac cont pe ali si comand sticle de 50 USD... s-o nimeri vreo una ...

L.E. Oricum sunt satul de cati bani am aruncat pe sticle... Am avut una pe care tin minte ca am dat vreo 90 lei si am fost super incantat de ea, dar si-a facut treaba si a trebuit schimbata...

Edited by madn3ss00, 17 August 2019 - 20:02.


#2297
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
va functioneaza aplicatia Raipay?

La mine nu trece de partea cu numarul de telefon. Mereu da eroare.

#2298
Trutulica

Trutulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 27.06.2016
Da, funcționează Raipay f bine.

#2299
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Ce rom ai? root sau altceva?

#2300
madn3ss00

madn3ss00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,146
  • Înscris: 22.05.2013
Oare raipay asta functioneaza si pe un galaxy watch conectat la MI8? Presimt ca nu...

#2301
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Pe telefon îți merge?

#2302
madn3ss00

madn3ss00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,146
  • Înscris: 22.05.2013
Nu stiu, nu am incercat! Dar nu am vazut pe raiffeisen aplicatie pentru Galaxywatch... La mine, decat sa scot telefonul, mai bine scot portofelul... Ma interesa de galaxy doar din prisma faptului ca la 2 din 4 update-uri trebuie sa rootez telefonul pentru VoWiFi... si raipay zice ca "noroot"! ...si al meu are si bootloader deblocat. Gandeam ca ar fi o solutie fixa pentru ceas...
L.E: Daca ajuta pe cineva, pot face o proba pe telefon, pe mine pur si simplu nu ma intereseaza daca functioneaza pe telefon!

Edited by madn3ss00, 01 September 2019 - 17:23.


#2303
muggs_ro

muggs_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 21.06.2006

View Post[mc]xtrem, on 30 august 2019 - 17:53, said:

va functioneaza aplicatia Raipay?

La mine nu trece de partea cu numarul de telefon. Mereu da eroare.

Merge fara probleme, firmware stock.

Am o chestie care ma scoate din minti, widget-ul de weather built in nu se updateaza decat daca intru pe el, are cineva vreo solutie ?

#2304
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,833
  • Înscris: 30.03.2009
Nici pe Poco n-am soluție. Este de cacao din păcate și de aproape 1 an nu am găsit nimic pt ambele telefoane

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate