Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

Huse si moduri de protectie pentru S8 si S8+

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
572 replies to this topic

#253
Spikey55

Spikey55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 01.01.2011
Dragi colegi. Detin si eu un s8 de vreo 3 saptamani pe culoarea coral blue. Am la el o husa insa nu sunt prea multumit de ea. Nu imi place cum arata(vezi poza jos). Am citit tot topicul acesta si am vazut ca toata lumea recomanda alcantara. Imi place cum arata insa ma ingrijoreaza faptul ca nu are protectie acolo jos la porturi. Intrebare pentru cei care detin husa: voua vi s-a zgariat rama in zona aceea neprotejata? Se murdareste repede husa? M-ar tenta sa o iau pe cea albastru inchis  insa mi-e teama ca dupa o luna sa fie varza deja. Voi ce culori aveti? Cum s-a pastrat culoarea la husa?

Am uitat sa atasez poza cu husa.Attached File  IMG-20180326-WA0009.jpeg   124.81K   40 downloads

#254
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Eu am clear cover si in zona porturilor nu are nimic, husa se opreste in colturi inainte de difuzor si inainte de mufa de incarcare, mai exact inainte de cele doua linii de plastic albe prin care isi ia semnalul. Nu s-a zgariat deloc pana acum, in astea 4 luni.
Pe de alta parte nu e bibelou....

#255
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 04.11.2014
Am reusit si eu sa ma uit la el in lumina puternica si am vazut ca are ceva "micro scratch-uri". (Nu se simt la utilizare, nu se vad decat in lumina extrem de puternica)
Pe margini al meu are doar un punct mic intr-un loc deoarece l-am lovit destul de tare de o masa din metal. (La cat de tare s-a auzit lovitura, ma mir ca e asa de mic "punctul") In rest, rama nu are nicio alta zgarietura pe ea.
Inainte sa ii pun skinul de la dbrand eram mai atent cand il puneam pe masa/birou etc deoarece aveam sansa sa ii zgarii spatele. Dupa ce am pus skinul, nu mai exista acel risc, tot spatele+camera sunt protejate.

#256
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,100
  • Înscris: 04.08.2006
Azi mi-a venit Alcantara, comandata la Altex cu 99 lei, gri, adica un fel de negru.
Arata bine, lucrata bine, se simte excelent in mana, am scapat de senzatia aia ca-mi aluneva telefonul.
In alta parte nu am gasit la pretul asta.

#257
Spikey55

Spikey55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 01.01.2011
Va multumesc pentru raspunsuri. O sa merg si eu la altex sa ma uit atent sa vad culorile pe viu si o sa o cumpar.

#258
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,100
  • Înscris: 04.08.2006
Eu nu am gasit nicaieri in Buc. (la Altex) am comandat-o on-line si mi-a venit de la Calarasi.

#259
Spikey55

Spikey55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 01.01.2011

View PostSorin2505, on 27 martie 2018 - 22:01, said:

Eu nu am gasit nicaieri in Buc. (la Altex) am comandat-o on-line si mi-a venit de la Calarasi.
Eu am vazut inainte sa imi iau telefonul. Era un raft plin de ele. Bine asta in Sibiu.

#260
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Eu am albastru închis. De murdărit e clar că se murdărește. Dar cu apă și săpun e ca nouă. Legat de zgârieturi jos, eu am impresia că am câteva mărunte, dar vizibile doar dacă știi că există și doar dacă te uiți la ele. Eu tocmai ce am mai luat o bucată de alcantara pe negru, dar parcă văd că mă plictisesc repede de ea.

#261
Spikey55

Spikey55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 01.01.2011
Tu pe ce culoare ai s8? Inca sunt indecis ce culoare sa iau husa.

#262
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Eu l-am luat pentru sotie, cadou, l-a facut reject si asa m-am ales cu un S8 .....Orchid  grey :) :) , care e chiar misto !
Adica e mov cum ar veni, sau violet  , cum vrei sa ii zici....

Edited by M0sGerila, 28 March 2018 - 17:59.


#263
Spikey55

Spikey55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 01.01.2011

View PostM0sGerila, on 28 martie 2018 - 17:58, said:

Eu l-am luat pentru sotie, cadou, l-a facut reject si asa m-am ales cu un S8 .....Orchid  grey :) :) , care e chiar misto !
Adica e mov cum ar veni, sau violet  , cum vrei sa ii zici....
Da e chiar super fata de black. Am avut doar telefoane black si din motivul asta am luat s8 coral blue. E altceva. Nu mai e asa monoton.

#264
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,100
  • Înscris: 04.08.2006
Si al meu este Orchid  grey, dar...pacat ca nu se vede de sub Alcantara Posted Image

#265
Spikey55

Spikey55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 01.01.2011
Am luat o husa transparenta slim pt s8 acum cateva zile. Dar nu era de nicio treaba . Mai avea putin si cadea telefonul din ea. Trebuie sa ajung intr o zi sa la altex sa vad alcantara pe viu. Husa de silicon originala de la samsung o are cineva?

#266
rmc69

rmc69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 21.09.2012
eu am alcantara silver dar de fapt este un gri inchis... rezista foarte bine la murdarie, ma refer la o culoare care nu este deloc pretentiosa
referitor la partea inferioara care nu este protejata eu inca nu am avut nici o problema cu asta, sigur, am telefonul de la inceput de decembreie..pina acum nimic rau

#267
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Pana la Paste sper sa imi fac tocul de piele si sa il port tot timpul naked ....din experienta este cea mai buna protectie cand e in el si asigura experienta maxima a pipaielii cand e afara ;)

#268
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,100
  • Înscris: 04.08.2006

View PostM0sGerila, on 28 martie 2018 - 20:27, said:

Pana la Paste sper sa imi fac tocul de piele si sa il port tot timpul naked ....din experienta este cea mai buna protectie cand e in el si asigura experienta maxima a pipaielii cand e afara Posted Image

Cum adica sa-l faci ?
Am cautat si eu mult asa ceva, e varianta care imi place cel mai mult.
Am gasit doar din piele eco si este cam prea lat. Sigur nu este pt S8, dar in lipsa de altceva...merge si asta.

https://oau.ro/husa-...-piele-eco.html

#269
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Adica ceva de genul....
Am mai facut acum ceva ani deoarece pentru passport nu gaseam iar ulterior am avut noroc si am gasit ceva de la un calculator stiintific ce s-a potrivit la fix si ceva care habar nu am pentru ce era insa parca fusese facut pentru el. In total in 3 ani am cheltuit mai putin de 25 de euro pe accesorii , adica 2 huse book, una sport foarte misto si 3 pouch-uri, toate astea din piele.
Deja cu 8-ul am cheltuit suma asta pe folii si porcaria de clear cover....
Am accesorii sigilate de la telefoane de acum 6 ani....vreau sa cred ca mi-am invatat lectia !


.Attached File  20180329_011529.png   37.65K   25 downloads

#270
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
http://www.samsungmo...gww?search=Husa s8

http://www.samsungmo...gww?search=Husa s8&page=2

Puteti sa mi spuneti care dintre astea 2 este mai ok ? Si care este din silicon?
Sau daca gasesc un magazin fizic al astora de la samsung sa vad live accesoriile.
Si un loc unde sa mi monteze folie.
Din pacate ma pricep doar la ales machiaje. Multumesc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate