Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 

Samsung Galaxy A8 și A8+ (2018)

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
1761 replies to this topic

#523
dddsutu

dddsutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 30.08.2012
Bine v-am gasit ! ;)

#524
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 25.10.2006

View Postdddsutu, on 06 mai 2018 - 20:52, said:

Bine v-am gasit ! Posted Image

Bine ne-ai gasit ! :)

#525
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 06.04.2005
Am comandat si eu un A8 abia astept sa vina, deci revin la Samsung. Ultimu Samsung pe care l-am avut a fost S2, ce vremuri.

#526
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Am fost intr-o reprezentata Samsung ca sa il vad live si nu mi-a placut.
Mi s-a parut foarte mic cu toate ca are diagonala 5.5 inch.
Daca il cumperi direct de la ei din magazinul lor (Afi Palace, Ploiesti de exemplu) il poti lua si mai ieftin de 1 500 lei. Le poti duce telefoane vechi si iti ofera reducere (asta se numeste buy back).
Din cate am inteles de la tipul de acolo ti-l lasa la 1 400 lei si fara sa duci telefoane vechi (am tras concluzia ca nu prea se vinde).

Edited by IrishRiver, 08 May 2018 - 17:29.


#527
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
1400 de lei merita fără discuție

Dacă îl lăsau sub pragul psihologic de 2 mii de ron ar fi vândut mult si bine...

#528
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
A5 2017 are deja Oreo... A8 2018 cand ? 😁

#529
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Aparut mai tarziu, nu este flagship "sa arda", automat update-ul intarzie. Lumea inca este incantata de noua achizitie, este ocupata sa ii descopere capacitatile. Concluzia: ei pot sa mai rabde... Posted Image

#530
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Vorbim tot de seria A doar ca din 2017... Nu prea e logic sa apara Oreo înainte pe A5 2017 si abia apoi pe A8 2018

#531
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

Quote

Nu prea e logic sa apara Oreo înainte pe A5 2017 si abia apoi pe A8 2018
S-a mai intamplat cu seriile A "vechi", la Samsung treaba asta nu este o noutate... :)

#532
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Ceva probleme cu telefonul? Ma gandesc sa-i recomand soției modelul acesta...

#533
skorpio65

skorpio65

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 11.02.2014
pana acum nimic

#534
Cezu

Cezu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 23.03.2010

View PostIrishRiver, on 08 mai 2018 - 17:28, said:

Din cate am inteles de la tipul de acolo ti-l lasa la 1 400 lei si fara sa duci telefoane vechi (am tras concluzia ca nu prea se vinde).

1400 fara buy back? Cum asa?

#535
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
S-a dus oferta, a durat cateva zile.

#536
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Posesor si eu de A8 2018 de câteva zile.
Cel mai mare plus al lui mi se pare bateria. De la 7 dimineață si pana la miezul nopții se consumă cel mult jumătate din ea, cu utilizare serioasă si cu date 4G.
Touchscreen-ul e responsiv si usor de butonat (formatul ăsta nou al ecranelor e mană cerească pentru cei care au mainile mai mici si degetele mai scurte). Tastatura Samsung mi se pare enervanta fata de tastatura Google, care se mișcă mult mai bine si cu acuratețe mai mare.
Display-ul mi se pare slab tare, are o tentă gălbuie cu care inca nu am reusit sa ma obișnuiesc (vin de pe un P9 care avea niste culori si un display absolut impecabile).
Camera principala e execrabilă pentru prețul ăsta al telefonului. Pe ecranul telefonului pozele se vad bine, pana dai puțin zoom si vezi ca lipsesc detaliile, marginile nu sunt margini, focusul fix e deja un mare minus, de blur nici nu discutăm că nu există. Camera de pe față e mai bună decât cea principala, ceea ce nu are sens.
Sunetul pe difuzor e suficient de puternic, dar nu are o claritate deosebita (e mai mult pe medii). Sunetul in convorbiri (cel din earpiece) e foarte bun, clar si puternic. Sunetul în căști e lipsit de bass, are tonalitati medii prea puternice, e enervant daca stai cu volumul spre maxim. Egalizatorul nu ajută in mod deosebit, mai mult strica din calitatea sunetului care si asa e cum e. Pe FM (apreciez ca are radio FM) sunetul e  aproape de doua ori mai slab decât cel pe care il ai cand asculți muzică din alte aplicații, iar pe fundal se mai aud uneori niste bâzâituri ca acelea generate de bruiajul in boxe de telefoanele care sunt conectate la retele 2G.
Designul e frumușel si practic.
Nu valorează mai mult de 1000 de lei un astfel de telefon, eu l-am primit gratis la o prelungire de abonament.

A, încă un mare plus: e dual sim cu 4G/3G pe un sim (la alegere) si 3G pe al doilea sim.

Per total, cu o camera principala duala si cu un display mai strălucit, era un telefon genial.

#537
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 06.04.2005
Daca nu esti ironic inseamna ca al meu are o problema cu bateria se descarca al naibi de repede mai repede decat Zenfone 3 care avea baterie de doar 2600 mAh si cand ajunge la 100% nu se aprinde verde acel LED tot rosu e trebuie sa il las ceva mai mult pana sa se faca verde. Nu ma tine o zi bateria cu foarte putina utilizare. Am ajuns sa opresc datele sau wifi cand nul folosesc.

#538
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Și de ce nu mergi la garanție cu el?

#539
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 06.04.2005
Pai cred ca asta o sa si fac pentru ca telefonul in rest e ok dar bateria cam dezamageste.

#540
adin67

adin67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.05.2008
N-am avut probleme de nici un fel de cand il am(feb), inclusiv cele descrise mai sus, nu inteleg de unde atatea defecte. Ori sunt dintr-un lot prost(am auzit de cele duos si la s9) sau sunt destinate ptr alte piete.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate