Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
arii

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte
 Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?
 Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 

AUDI Q7 3l TDI QUATTRO TIPTRONIC 2017

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1202 replies to this topic

#811
m6d

m6d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.10.2007

View PostMembruAnonim, on 23 octombrie 2018 - 19:52, said:

Bun asa. Eurotehno din Pitești sunt si ei buni. Eu la ei fac...

Sper sa nu mai vopsesc nimic multi ani, sunt mai atent.
Mda , eu m-am bazat prea mult pe ACC....și eu trebuie sa fiu mai atent....

#812
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Acc sau presense city? Mie inca mi-e cam frica sa-l incerc.
Bobalex zicea ca l-a salvat odata

#813
m6d

m6d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.10.2007

View PostMembruAnonim, on 23 octombrie 2018 - 20:15, said:

Acc sau presense city? Mie inca mi-e cam frica sa-l incerc.
Bobalex zicea ca l-a salvat odata
Da , scuze , ACC e adaptive Cruise control, eu ma bazam pe frâna de urgentă....și când spun ma bazam...apoi ma bazam la greu fraților...și a funcționat bine pana acum. Pe mine m-a salvat de ff multe ciocaneli , chiar a frânat la câțiva pietoni treziți in mijlocul străzii fără nici o treaba acolo...
  Am senzația ca la ML era mai pe faza sistemul însă e posibil sa fi setat eu o sensibilitate mai mică la Audi.

#814
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Tre sa ai viteza o idee peste 30 la ora altfel nu funcționează.

Si am văzut si eu ca reactioneaza de fapt la pietoni f bine, am simțit odată frana destul de violent. Dar la mașini nu parea ca merge. Cumva scaneaza daca iti vine cineva care nu trebuia sa fie acolo, din lateral. In schimb pe ala din fata il cam ignora. Cel puțin eu asa am simtit...

#815
m6d

m6d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.10.2007
Reiterez oferta, dacă cineva e interesat , pentru 4 anvelope Nokian WR Suv 3   235/65/17 , luate anul trecut și neutilizate nici o data.  Și jante Dezent 17.....erau pot ML.

#816
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De iarna? Pret?

#817
m6d

m6d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.10.2007

View PostMembruAnonim, on 24 octombrie 2018 - 12:31, said:

De iarna? Pret?
Da de iarna. Preț ....-30% e ok ? Asta din prețul normal de vânzare.

#818
m6d

m6d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.10.2007
Salutare.
Azi dimineața pe la 4 și ceva am plecat la drum: Cluj Napoca - Trieste, undeva la aproape 1100km.
Am reușit sa îmi montez anvelopele de iarna ( din exces de zel ca aici e relativ călduț...am ajuns la soare și 18 grC) fapt care a mărit un pic consumul mediu și rezistența la înaintare a anvelopelor, fapt care se simțea mai ales in diminuarea reprizele de coasting. Drumul a fost bun cu circa 1 ora de circulație bara la bara in Ungaria , între centura și lacul Balaton. In rest a fost un drum lung și ploios...a cam plouat pana aproape de Italia.
Fără incidente și cu coloana un pic înțepenită am ajuns cu parametrii ce se văd in pozele atașate. Sâmbătă plec spre Umbria de unde mai pun niște poze.
  Adevarul e ca după ce am condus numai piticanii de mașinuțe de o luna....la drumul asta m-am simțit ca in vapor...mare, liniștit, detașat de carosabil...senzația de masivitate și înălțime e intensa.

Attached Files



#819
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,834
  • Înscris: 15.06.2007

View Postbobalex18, on 21 octombrie 2018 - 08:56, said:

Da, suv-uri papa plăcuțe. Dar oricum te-au "prins". Pt că nu fac obiectul garanției puteai sa pui ate ceramice care oferă performanțe mult mult mai bune și sunt ușor mai ieftine. Mai ales că uneori rulezi la viteze la care ai nevoie de frâne bune.

La mine a fost revizia de 60k mult tot că a fost uleiul de la cutie care este fff scump și mama filtrului de motorină (la cat costa mă gândesc că e o parte de petromidia).

Poți să pui factura sa vedem și noi ce și cât a costat?!

Oricum daca mașina nu a anunțat că plăcuțele se cer schimbate...poate a fost un exces de zel ca la Cristimate cu discurile la x4
nu papa ele placute, dar fiind mai mari si mai grele , e clar ca nu poti sa faci frana de motor , mai ales daca e si automata, nu cum faci cu o masina mica. Ar insemna sa mergi ca melcul si sa cunosti drumul pederost ca sa iei piciorul de oe acceleratie ca sa faci frana de motor cu juma de km in avans.  

M6d- ti-ai luat un Cactus? Fekicitari! Si mie mi-a placut modelul ala, pare asa chic, si tot odata masina de tavaleala prin oras.

Te invidiez pentru Trieste. Se spune ca este unul dintre cele mai frumoase orase de la Mediterana. Era pe lista "to go" dar mereu pica Grecia la "extragere". La iarna poate punem la cale o iesire, dar parca vad ca tot Grecia iese.

Tu esti cu "business or leisure" acolo?

#820
m6d

m6d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.10.2007

View Posttfmercedez, on 26 octombrie 2018 - 22:39, said:

nu papa ele placute, dar fiind mai mari si mai grele , e clar ca nu poti sa faci frana de motor , mai ales daca e si automata, nu cum faci cu o masina mica. Ar insemna sa mergi ca melcul si sa cunosti drumul pederost ca sa iei piciorul de oe acceleratie ca sa faci frana de motor cu juma de km in avans.  

M6d- ti-ai luat un Cactus? Fekicitari! Si mie mi-a placut modelul ala, pare asa chic, si tot odata masina de tavaleala prin oras.

Te invidiez pentru Trieste. Se spune ca este unul dintre cele mai frumoase orase de la Mediterana. Era pe lista "to go" dar mereu pica Grecia la "extragere". La iarna poate punem la cale o iesire, dar parca vad ca tot Grecia iese.

Tu esti cu "business or leisure" acolo?
Merci. Da , cactusul e de frecat prin oraș și e drăguț foc.
La Trieste cu treaba și mâine cobor mai jos pe lângă Perugia pt câteva zile de vacanța.
Trieste e drăguț...dar sunt fffff multe orașe splendide in Italia. Dacă ar fi după mine, la loteria vacantelor ar ieși NUMAI    Italia. Nu mai merg in alta țara decât dacă e musai ...gen la noi sau la Bulgari cu piticii.....dar cu mare greutate. Sa ai doua vieți și 3 vacante pe an și nu Reușești sa vezi toată țara asta.....mai pun niște poze și de mai jos.
   In alta ordine de idei azi am tot căutat o parcare in oraș pana mi-am pierdut răbdarea și am găsit un square din beton foarte înalt, unde nu era parcat nimeni....din motive evidente, mi-am ridicat mașina pe poziția lift-Off road și am parcat regește. La întoarcere mai era un Land Cruiser....prinsese curaj și el. Tare treaba cu suspensia asta pneumatica.

Attached Files



#821
m6d

m6d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.10.2007
OK. Azi am parcurs etapa a 2 a de 520 km .
  Viteza medie a fost foarte buna, spre final ajungând la 108 km/h însă după ce m-am cazat am mai făcut niște km prin orășelele astea minunate de pe malul lacului Trasimeno.  Ce Grozav ar fi sa poți face 500 km in România in 5 ore și apoi sa mai ai energie sa te mai plimbi un pic....vise electorale.

Attached Files



#822
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,494
  • Înscris: 18.06.2007
7.5l consum mediu am avut și eu la o.medie de 156km/h (160 de km.parcursi) hi hi hi

Mai vreau poze. Poze cu mâncare, ceva frumos? Un vin bun?

#823
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,806
  • Înscris: 12.06.2010
De acord cu bobalex18, si eu mai vreau poze :)

#824
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,834
  • Înscris: 15.06.2007
Da, poze, si atente la poduri, ca se pare ca la italieni au ceva boala cu ele..

#825
m6d

m6d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.10.2007
Salutare.
Treburile stau cam nasol.....azi a plouat in draci ( și se pare ca încă vreo doua zile e prăpăd ) așa ca am fost nevoit sa particip la o zi întreaga de shopping intr-un outlet absolut superb de aici și care mai și avea discounturi de pana la 60% din prețurile de magazin.....așa ca a fost plin de parca era revoluție. Ma rog, din fericire erau și câteva chestii de casa/Bucătărie etc la care am acostat ....alături de multă cafea, pizza, croissante cu vanilie și multe altele.
  Poze cu mâncare mai greu....ca pana sa îmi aduc aminte de poze am și trecut la atac...ca deh, aici nu e ca la noi ca dacă nu te vede chelnerul ca pozezi mâncarea te întreabă “ ce-i șeful, nu va place mâncarea.???...”
Poze din Foiano della Chiana....nu pot sa încărcată mai multe ca nenorociții ăștia nu au net in camere și in zona asta cică e semnal 3 g dar merge ca GPRS ul....sorry

Attached Files


Edited by m6d, 28 October 2018 - 23:10.


#826
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,494
  • Înscris: 18.06.2007

View Posttfmercedez, on 28 octombrie 2018 - 21:14, said:

Da, poze, si atente la poduri, ca se pare ca la italieni au ceva boala cu ele..

are suspensie pe aer

Edited by bobalex18, 28 October 2018 - 23:23.


#827
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,834
  • Înscris: 15.06.2007

View Postbobalex18, on 28 octombrie 2018 - 23:23, said:



are suspensie pe aer
ma refeream la poduri in sensul ca au pus aia vin in ciment, si's bete. Cum a picat podul Mornadi in august, la Genova
.

#828
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,494
  • Înscris: 18.06.2007
da..și eu glumeam cu suspensia pe aer.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate