Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Din cugetarile fratilor de peste Prut.

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
80 replies to this topic

#73
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,056
  • Înscris: 02.03.2003
Exista o echipa de zgomote care incerca in permanenta sa instige romanii impotriva rusilor.
Forumurile si ziarele sunt intoxicate de mesajele acestor agitatori.

#74
Iochanan

Iochanan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,843
  • Înscris: 28.04.2011
Eu cred că mai degrabă sînt unii pe internet care încearcă să îi instige pe români împotriva românilor, avînd în vedere contextul temei la care ne aflăm, pe români împotriva „moldovenilor”, pe „moldoveni” împotriva românilor și așa mai departe. Este evident că anumite cercuri de interese, atât din România, cât și din Moldova, precum și altele, nu doresc reunificarea națiunii române și a statului român. Ba mai mult se militează în favoarea separaționismului și a încercării pe viitor de a sparge nu doar unitatea națiunii române, ci însăși națiunea, prin asimilarea diverselor componente de către „moldoveni”, „ardeleni”, „bănățani”, transformarea românilor în „cetățeni” regionali multilingvi fără identitate națională și fără viitor național.

#75
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postterratec, on 23 decembrie 2017 - 11:19, said:

Exista o echipa de zgomote care incerca in permanenta sa instige romanii impotriva rusilor

Exact! Ce motive ar exista? The russians dindu nuffin.

#76
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010
Parca NATO acorda garantie limitata Romaniei numai in cazul granitelor actuale, nu si in cazul extinderii de teritoriu national.
Echilibrul pe linie de escaladare de conflict este foarte fin.
Pentru unirea cu Basarabia ca de obicei va trebui sa avem girul Marilor Puteri altfel nu cred ca este posibila Unirea.

#77
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010
As indraznii sa spun ca si Marea Unire a fost posibila sa se realizeze datorita Monarhiei, ca si forma de organizare unica si apta pt. asa de mare si unica realizare din istoria Romaniei, evenimentele ulterioare confirma cele spuse.

#78
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,024
  • Înscris: 31.07.2007

View Postbila1000, on 24 decembrie 2017 - 11:47, said:

As indraznii sa spun ca si Marea Unire a fost posibila sa se realizeze datorita Monarhiei, ca si forma de organizare unica si apta pt. asa de mare si unica realizare din istoria Romaniei, evenimentele ulterioare confirma cele spuse.

As indrazni sa spun ca Marea Unire a fost posibila deoarece in acel context ne-au lasat altii, ca eram monarhie sau nu.

Una peste alta, io cu rusii n-am nimic, aia-s my kind of niggers, da' cu politica lor de stat in schimb...

#79
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010

View Postedy_wheazel, on 24 decembrie 2017 - 11:52, said:



As indrazni sa spun ca Marea Unire a fost posibila deoarece in acel context ne-au lasat altii, ca eram monarhie sau nu.

Una peste alta, io cu rusii n-am nimic, aia-s my kind of niggers, da' cu politica lor de stat in schimb...
Nu cred, Monarhia s-a dovedit capabila de realizari mari dincolo de ambitiile politice, as vrea sa gresesc dar Republica Romania nu va fii capabila de unirea cu Basarabia, forma de guvrnamint dicteaza aceasta limitare, numai Monarhia poate realiza asa ceva.

#80
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,024
  • Înscris: 31.07.2007

View Postbila1000, on 24 decembrie 2017 - 11:57, said:

Nu cred, Monarhia s-a dovedit capabila de realizari mari dincolo de ambitiile politice, as vrea sa gresesc dar Republica Romania nu va fii capabila de unirea cu Basarabia, forma de guvrnamint dicteaza aceasta limitare, numai Monarhia poate realiza asa ceva.

Le cam amesteci, nu stau sa explic deoarece ne cam indepartam de subiect, insa forma de guvernamant nu-i relevanta pentru uniri in situatia de fata.

Edited by edy_wheazel, 24 December 2017 - 12:01.


#81
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010

View Postedy_wheazel, on 24 decembrie 2017 - 12:01, said:



Le cam amesteci, nu stau sa explic deoarece ne cam indepartam de subiect, insa forma de guvernamant nu-i relevanta pentru uniri in situatia de fata.
Momentan Monarhia a facut Marea Unire este cit se poate de clar, nu este nimic amestecat, este foarte adevarat ce am afirmat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate