Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

AJUTOR! Canon 600D prea mult "noise" in poze raw

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 08.06.2005
Nu stiu ce-i faci pe drum dar clipul nu e 4k. Televizorul meu nici macar nu-l recunoaste ca fiind 4k.

Incearca sa expui corect pentru inceput. Uite un link spre niste fotografii facute de un coleg/colega de forum. Sa arate intai asa expunerea ta si apoi baga-le(pozele) in timelapse.

https://forum.softpe...6#entry22075266

Edited by mircea812, 09 December 2017 - 12:24.


#38
olixandru

olixandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.07.2015

View Postmircea812, on 09 decembrie 2017 - 12:16, said:

Nu stiu ce-i faci pe drum dar clipul nu e 4k. Televizorul meu nici macar nu-l recunoaste ca fiind 4k.

Incearca sa expui corect pentru inceput. Uite un link spre niste fotografii facute de un coleg/colega de forum. Sa arate intai asa expunerea ta si apoi baga-le(pozele) in timelapse.

https://forum.softpe...6#entry22075266
Oare aparatul meu este in stare sa faca asa ceva ? Daca da sa inteleg ca este vorba doar de setari ?

#39
olixandru

olixandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.07.2015
Buna dimineata, cred ca am descoperit problema, nu este de la camera, ma gandesc ca este de la after effects ori de la premiere.
Am exportat inca o data primele secunde din clip hyperlaps-ul de la inceput, cel de la arcul de triumf, si l-am adaugat peste primul ("ala vechi"), am observat asta, in atas doua poze.
Poza 1 print screen hyperlapse refacut acum.
Poza 2 print screen hyperlapse vechi, (pe care l-ati vazut in clip).

E clar sunt praf si in editat si in poze.
Am procedat la fel, insa nu-mi explic din ce cauza s-a modificat in halul asta !?

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   330.41K   27 downloads
  • Attached File  2.jpg   296K   25 downloads


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate