Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Protectie ecran, folie aplicare umeda, folie statica, sticla, etc.

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
207 replies to this topic

#91
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

View Posthoneymik, on 08 ianuarie 2018 - 17:57, said:

O sa imi comand si eu Smart Protection pt. un SE + Xperia X, sa vedem ...
Cineva a beneficiat de Programul de reinnoire a foliilor? Adica o data ce am comandat folie pt. modelul "XYZ" data urmatoare va costa 35ron cu transport inclus?
Am primit si am montat foliile de la Smart Protection.
Pt. SE mi-am luat Tempered Glass, pe care am montat-o usor, fara probleme. Acuma sa vedem cat tine, ca la precedenta folie(alta marca) dupa 2-3 luni s-a dezlipit putin intr-un colt.
Pt. Sony folia este clasica, m-am chinuit putin la montaj si am impresia ca am prins si un fir de praf sub ea, sau s-a prins pe ea inainte sa o aplic ... ma rog.
Per total multumit, tragem concluziile mai incolo.

#92
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014
Whitestone, in ciuda unui pret incredibil de mare, chiar exagerat parerea mea, nu rezolva situatia ce defapt nu are rezolvare: o sticla 3D cu adevarat fullscreen si cu adeziv pe tot spatele. Cu ce au venit ei, o sticla non full screen dar o idee buna privind adezivul. Si cam atat.
Defapt un astfel de produs, indiferent cat de perfect il faci, nu poate compensa diferentele de suprafata la ecranele LCD turnate nu tocmai perfect de Samsung.
Deci tu faci sticla super dreapta si fullscreen, dar daca suprafata pe care o pui nu este, avem tendinta sa dam vina pe o sticla nu pe Samsung nu ? Posted Image
Ati fi uimiti ce situatii ciudate apar si la ecranele iPhone, prin mana mea trecand sute de astfel de telefoane, unele incredibil de strambe sau cu stratul oleofobic atat de prost facut incat nu prindea nici o sticla sau folie pe el. Ecran OEM nu chinese.
Foliile flexibile vin aici cu un plus. Eu nu am spus si nu voi spune ca sunt perfecte, dar pentru Edge-urile Samsung, sunt o solutie viabila.
Pentru probleme cu foliile noastre, dati-mi mesaje si va ajut in limita timpului disponibil.

Edited by Lachitza, 18 January 2018 - 18:57.


#93
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Uite, cu protectia spate originala de la Alcantara, care este una grosuta, nici nu zici ca ai sticla pe display. Se completeaza perfect una cu alta dar cand pun husa spate de la Pitaka, foarte slim si care nu interactioneaza cu ecranul de sticla al telefonului, zici ca Whitestone i-a ramas prea mica, a intrat la apa :D
Pentru mine, din ce am testat pana acum, ca folie, la mare distanta de restul este Smart Protection. Ca sticla, la fel, la mare distanta (si pret) este Whitestone.

#94
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Pentru protecție la șocuri am observat ca un pouch din piele poate fi foarte bun. Am asa ceva la Passport și a căzut în fel și chip pe tot felul de suprafețe si e ok, bine e și tanc ;)
În scurta vreme o sa dau la lucru ceva de genul asta, poate unele o sa le fac personal , am niște perechi de blugi
mai vechi... 😂

Attached Files


Edited by farausername, 18 January 2018 - 19:43.


#95
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Ultima data la S2 am avut o husa integrala din piele de foarte buna calitate. Este in stare excelenta si in ziua de azi, dar bineinteles ca nu mai folosesc telefonul de multi ani.
Totusi, mi se pare depasit conceptul huselor de genul asta. Bine, eu nu suport nici pe alea led sau cu clapa ori cu spatiu pentru carduri sau bani.

#96
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Eu zic sa.l punem direct in folie cu bule, ce pauch,  ce alcantra. Cade jos si iti sare inapoi in mana. Te si calmeaza cand pocnesc bulele.

#97
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Sa nu rizi , dar am vazut asa ceva. Bine, nu spun virsta persoanei ... :)

#98
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Putin dezamagit de sticla de la Whitestone. Au aparut niste bule aer in zona dreapta sus. Nu folosesc telefonul cu husa ca sa se puna problema ca husa ar fi ridicat de sticla in sus.
Este destul de sensibila si asta si este departe de a fi solutia ideala.

O las doar pentru ca nu am ce sa pun in loc dar cu siguranta a doua oara nu voi mai cumpara asa ceva. Mai este si o groaza de bani.

#99
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014
Noi am adus ceva din polimeri dar nou și mult mai bun. Da mi un pm sa îți trimit în teste pe când vei scoate sticla. Pare rău sincer de acea Sticla scumpă, dar asa cum am mai spus, nu cred ca exista ceva mai fiabil și cu un value for the money Mai bun pentru ecranele curbate decât foliile din polimeri. Spor.

#100
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Multumesc @Lachita. Chiar nu ma asteptam sa fie atat de sensibila. Nu am facut nimic special cu telefonul, nu-l tin in buzunarul de la spate sa ma asez pe el, nu l-am fortat cu nimic.
O sa-ti dau un semn cand foarte probabil, vor mai aparea bule de aer si o sa se desfaca sticla.

#101
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

View Posthoneymik, on 18 ianuarie 2018 - 13:00, said:

Am primit si am montat foliile de la Smart Protection.
Pt. SE mi-am luat Tempered Glass, pe care am montat-o usor, fara probleme. Acuma sa vedem cat tine, ca la precedenta folie(alta marca) dupa 2-3 luni s-a dezlipit putin intr-un colt.
Pt. Sony folia este clasica, m-am chinuit putin la montaj si am impresia ca am prins si un fir de praf sub ea, sau s-a prins pe ea inainte sa o aplic ... ma rog.
Per total multumit, tragem concluziile mai incolo.
Deja mi s-a dezlipit folia in conturile de sus pt. SE. Exact cum s-a intamplat si cu precedenta, de la alta firma, montata in reprezentanta Vodafone.

Unde sa fie problema?

#102
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014
Salut.
Poti sa o iei in ordine daca doresti sa gasesti un motiv:
1. Defect folie, deobicei se observa problema imediat dupa montaj. Probleme cu debitarea, favricarea, adezivul etc.
2. Probleme montaj chiar in zona unde mereu se dezlipeste o folie prematur. Respectiv poate ai avut ghinionul sa prinzi in aceiasi zona o scama sau fir de par si de aceea tot de acolo incep problemele.
3. Utilizarea zilnica, respectiv poate introducerea in buzunar cu aceiasi parte a ecranului. Asta duce inevitabil la o dezlipire a aceleasi zone.
4. Montarea ulterior montajului a unei carcase, care duce usor usor la dezlipirea marginilor.

Motive mai sunt. Tineti minte faptul ca o folie, fie sticla sau polimeri, este un bun perisabil, supus uzajului si deterioarii inca din primele secunde dupa ce sunt montate pe un device.
Viata unui produs de protectie este determinata direct de calitate, modul de utilizare, a montajului etc.
Desigur, ca sa fim complet sinceri, apar si probleme de fabricatie. Unii si-l asuma, altii nu. Noi incercam  mereu sa rezolvam chestiile astea, indiferent ca iesim in pierdere sau nu. Depinde totusi de la caz la caz decizia si in functie si de colaborarea cu clientul si pozele oferite drept ,,dovada".
Ms.

#103
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Sa nu aiba ceva grasime in zona aia, poate n-a fost degresat cum trebuie inainte de montaj.

#104
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Prima data folia a fost aplicata in magazin Vodafone, a doua oara am aplicat-o eu insa va asigur ca am fost mai meticulos :D
Folia s-a desprins la colturile de sus si foarte putin langa buton - in ambele cazuri.
Sunt 88.75% sigur ca daca pun a 3-a oara folie de sticla, se va intampla la fel ...

#105
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Hai sa o luam si altfel. Ce marca de folie ai folosit?

#106
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Prima data o folie cumparata de la Vodafone, una din cele mai bune, asa ziceau ei (nu retin numele, a costat 60ron).
A 2-a oara Smart Protection.

Edited by honeymik, 29 January 2018 - 17:47.


#107
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Comanda smart decupata spigen si daca faci montajul ca la carte, nu o sa ti se duca colturile nici daca tragi de ele :))

Daca ai folosit husa, cel mai sigur e de acolo

#108
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

View Postrobylup, on 29 ianuarie 2018 - 17:51, said:

Comanda smart decupata spigen
Tradu-mi ce am ingrosat :)
Eu am comandat asta: https://www.smartpro...pple-iphone-se/

Da, folosesc husa ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate