Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 

Ajutor pentru un tata singur cu 6 copii.

- - - - -
  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#55
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postjeffy86able, on 28 noiembrie 2017 - 13:39, said:

Nu inteleg ce ai impotriva faptului ca are telefon mobil. E lucrarea Satanei sau cum?
Daca ceri bani pe net că iți mor 6 copii de foame nu te pozezi cu telefonul în mână în timp ce ăia mici sunt nespălați de la botez

6 copii - e om sau iepure ?

#56
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,518
  • Înscris: 06.01.2012

View Postexceswater, on 28 noiembrie 2017 - 13:43, said:

Daca ceri bani pe net că iți mor 6 copii de foame nu te pozezi cu telefonul în mână în timp ce ăia mici sunt nespălați de la botez
Tot nu inteleg. Care e problema ca are telefon?
Daca nu avea erau copiii mai curati sau cum?

#57
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View Postexceswater, on 28 noiembrie 2017 - 13:40, said:

Merge bine afacerea ? 5 poze pe un site și o poveste frumoasă și vin câteva sute de euro...
Din moment ce sunt "prosti" care cred vrajeala lor sau faze ca metoda accidentul ... afacerile astea merg foarte bine. Ma bate gandul sa vorbesc cu un fost coleg de clasa care acum lucreaza la Politie prin Bucuresti sa-i faca o vizita tatalui harnic si mamei fugare sa vad si eu daca acest topic este real sau este o teapa ordinara. Am salvat tot topicul ca sa nu stearga topicul sau sa-l modifice si sa-l arat colegului...poate ma ajuta. Initiator topic... te rog trimite-mi in PM adresa lor daca se poate

Edited by arbuneaionut, 28 November 2017 - 13:49.


#58
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006

View Postarbuneaionut, on 28 noiembrie 2017 - 13:39, said:

Esti tot tu.... ti-ai trimis bani singur ca sa pari "credibil"?... sau chiar ai crezut vrajeala Posted Image))
Da, tot eu sunt... Mi-am trimis mie, însumi, personal, irefutabil.
De unde puii mei ai mai aparut ma si tu?

#59
eireman

eireman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 11.10.2016

View Postarbuneaionut, on 28 noiembrie 2017 - 13:46, said:

Din moment ce sunt "prosti" care cred vrajeala lor sau faze ca metoda accidentul ... afacerile astea merg foarte bine. Ma bate gandul sa vorbesc cu un fost coleg de clasa care acum lucreaza la Politie prin Bucuresti sa-i faca o vizita tatalui harnic si mamei fugare sa vad si eu daca acest topic este real sau este o teapa ordinara. Am salvat tot topicul ca sa nu stearga topicul sau sa-l modifice si sa-l arat colegului...poate ma ajuta. Initiator topic... te rog trimite-mi in PM adresa lor daca se poate

Tu esti pe etnobotanice sau pe clasicul aurolac? Ca prea le scoti...

#60
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View Postflorinbad, on 28 noiembrie 2017 - 13:48, said:

Da, tot eu sunt... Mi-am trimis mie, însumi, personal, irefutabil.
De unde puii mei ai mai aparut ma si tu?
Poate vin sa-ti fac si o donatie ;)

View Posteireman, on 28 noiembrie 2017 - 13:50, said:


Tu esti pe etnobotanice sau pe clasicul aurolac? Ca prea le scoti...
Este tepar ordinar, vreau sa vad daca-i teapa sau nu cazul din topic

#61
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View PostPololica, on 28 noiembrie 2017 - 12:16, said:

Intentia e buna, dar o sa fiu nenea rau si intreb: de prezervative n-au auzit sau de abstinenta sexuala? E foarte greu sa cresti 1-2 copii. Nu inteleg, din motiv ce nu ai stare materiala buna, de ce insisti sa dai la gaurica? Institutiile Statului ce au zis?

or fi auzit, dar alocatia copiilor si alte ajutoare sociale ii fac sa se tot impuieze, la nesfarsit, ca altfel
mor toti de foame la modu' grav. unii din alte catogorii folosesc banii aia drept "fond de bere/tuica".
pe domniile lor institutiile statului le doare-n c*r. c-asa-i in tenis.

View Postarbuneaionut, on 28 noiembrie 2017 - 12:22, said:

nu stau sa-ti citez tampenia debitata, ca pur si simplu nu merita. unu la mana, nu a postat aici vreun
membru al familiei, ca sa-l tragi tu sau altcineva la raspundere. crezi ca au aia internet si laptop, cand
ei sunt vai mama los si poate nici apa nu au dupa ce sa bea??? chiar retorice de ar fi intrebarile tale,
sunt josnice, rauvoitoare si de ce plm sa n-o zic p-aia dreapta, cretine! nimeni nu stie unde sau daca
peste 18 va mai munci, hai sa nu mai facem copii ca na...c*cat la tava. nu mai iesim nici pe strada, ca
ploua, nu? una peste alta, iesi dracului afara de pe topicul asta, ca ne faci specia de rusine.

View Postmarius.bunu, on 28 noiembrie 2017 - 12:26, said:

Statul ar trebui sa se implice-Asistenta Sociala, Protectia copilului


statul...asistenta sociala...protectia copilului...aaa, cine?!? aia pe care-i doare-n c*r de toti si
toate? aia care nu-s in stare de nimic si care le ia o vesnicie sa mute o foaie A4? vezi sa nu...

View Postarab, on 28 noiembrie 2017 - 12:32, said:

@initiator: ia zi tu mai bine daca copiii primesc ajutor oficial de la institutii ale Statului, daca primarul din Tunari stie, daca preotii si bisericile stiu de acest caz etc!? Presa stie? Au medic de familie cei mici?
la fel ca si colegu' de mai sus. cine sa se implice? aaa, da. Biserica si popa. imediat, stai asa
ca au putina treaba cu catedrala mui*ii neamului si cum sa mai faca de-un mertan. daca era
biserica o asa institutie de binefacere, ii boteza p-aia mici fara sa stea pe ganduri. la pariu ca
initiatorul (nasul) a cotizat corespunzator, conform obiceiurilor?

View Postarbuneaionut, on 28 noiembrie 2017 - 12:33, said:

Ai auzit de vorba aia "ce naste din pisica soareci mananca"... daca copilu ala a vazut in casa saracie, multi copii si chin... asa o sa faca si el cand o sa aibe familia lui

A facut statul cumva copii cu mamele acestor familii de copii? de cand si pana unde mentalitatea asta ca statul trebuie sa creasca copii la toti iresponsabilii?

si eu am vazut unele chestii in familie, mai bune sau mai rele, asta nu inseamna ca am facut si eu la fel
la viata mea. deci?

de acord ca statul ar trebui sa faca ceva, dar nu face. atunci, sa isi asume responsabilitati pentru cetatenii
lui, daca-l doare-n paispe. daca nu-i educa p-aia si nu ii ajuta (oricum, cumva acolo) sa il ajute acum sa ii
creasca. statul este ceva social, prin definitie si forma. daca statul asta nu era social intr-un anumit punct,
nici tu nu mai existai azi.

LE: ca vad ca mai matura si altii cu tine pe jos, dar tot nu te potolesti...acum probabil o sa zici ca am facut
gasca toti, nu? mai rar d-astia ca tine...fa-ne un bine la toti, dar mai ales tie si lasa-ne. ne-ai scarbit destul.

LLE: fix ce ziceam. deci daca nu ne era clar ca dai in gropi pana acum...acum ne este. la toti.

promit sa revin daca mai apar "destepti" pe topicul asta, cu idei crete

si acum, ontopic...

ma nene, nasol. nici sa ne dam cu parerea despre mama nu putem, ca poate nu s-a "asezat" acolo si cel putin
o vreme nu poate fi acuzata de chestii. dar situatia cere prezenta ei, intr-un fel sau altul. o sa incerc si eu sa dau
un ochi pe paginile alea, eventual revin si cu un PM daca e. poate pot ajuta cu niste hainute, mai un pachet de
sarbatori, etc. dau si mai departe povestea si daca e sa se stranga mai multe chestii la un loc, le livrez personal.

Edited by radumiki, 28 November 2017 - 17:08.
mai usor


#62
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
Ies samsarii la iveala Posted Image))...isi dau si like-uri intre ei Posted Image)).... prea tare Posted Image)))... Da' donatiile...donatiile.... unde sunt donatiile ? :)))) Ti-am zis ma ca nu e batman :))))

Edited by arbuneaionut, 28 November 2017 - 13:58.


#63
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,585
  • Înscris: 12.03.2006
@initiator: ca sa fie credibil tot, fa bine si du-te la ei si bagati o poza de familie, cu totii! Ce zici? Tu, nasa-eventual, tatal si copiii...e cam tot ce lipseste pe topic acum!

Posteaz-o si ne lamuresti, pe astia mai tari de cap si idei crete...cica!

Edited by arab, 28 November 2017 - 13:57.


#64
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Colegu' dygey...

Să se pună frate un buletin ceva, o adresă.

Până acum nu e decît o poveste a unui individ despre cum alt individ are nevoie de bani.
Atât ....
Plus campanii de funding pe două site-uri diferite la fel de ne-legate de tatăl copiilor.
Poate veni oricine să facă asta...

#65
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006

View Postarbuneaionut, on 28 noiembrie 2017 - 13:54, said:

Ies samsarii la iveala Posted Image))...isi dau si like-uri intre ei Posted Image)).... prea tare Posted Image)))
Uite si fotografia mea. Seman cu initiatorul?
Suntem mai multi samsari, în cazul in care nu ai constatat.

Attached Files



#66
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postflorinbad, on 28 noiembrie 2017 - 12:39, said:


Simplifica si tu lucrurile, pune o adresa de PayPal.
Am incercat sa donez si la fiecare din linkurile de mai sus mi se cer datele personale, date pe care nu sunt de acord sa le ofer, prefer sa raman anonim. Astept o adresa de PayPal.
Aha, bravo. Ia sa stearga un moderator link-urile alea, poate nimereste vreun fraier in ele, fara sa citeasca topicul.

#67
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
Lasati-i ca asteapat donatiile :)))....

#68
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 24.06.2008
O intrebare...
Care e adresa lor exacta?Poate ii putem ajuta si cu altceva nu doar cu bani!Haine,mancare,jucarii...etc.
Multumesc!

#69
kata

kata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.07.2002
Cine vrea sa ajute, sa-mi spuna pe privat si le dau adresa unde o pot face sa si verifice personal povestea.
In plus, pot fi si eu acolo ca sa se elimine orice dubiu.
Cred ca este lesne de intels de ce nu fac publica adresa.

#70
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View Postflorinbad, on 28 noiembrie 2017 - 13:59, said:

Uite si fotografia mea. Seman cu initiatorul?
Suntem mai multi samsari, în cazul in care nu ai constatat.
Nu ma intereseaza poze cu tine si-n plus poze pot fi luate de oriunde si puse pe net. Am rugat initiatorul sa-mi trimita PM cu adresa respectivilor... vreau si eu sa fac o donatie. OK? Daca ai facut o donatie... vreau si eu sa fac o donatie? OK?

Edited by arbuneaionut, 28 November 2017 - 14:03.


#71
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postjeffy86able, on 28 noiembrie 2017 - 13:45, said:


Tot nu inteleg. Care e problema ca are telefon?
Daca nu avea erau copiii mai curati sau cum?
Parearea mea ca da.

#72
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006

View Postarbuneaionut, on 28 noiembrie 2017 - 14:02, said:

Nu ma intereseaza poze cu tine si-n plus poze pot fi luate de oriunde si puse pe net. Am rugat initiatorul sa-mi trimita PM cu adresa respectivilor... vreau si eu sa fac o donatie. OK? Daca ai facut o donatie... vreau si eu sa fac o donatie? OK?
Ok.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate