Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Ajutor pentru un tata singur cu 6 copii.

- - - - -
  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#127
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Nu vă mai împungeți, băieți!

#128
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nu ne impungem :) dar daca esti sustinator e normal sa dai exemplu facand primul pas ! Asa ca silesax nu procedeaza corect ...

#129
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postscaiba, on 29 noiembrie 2017 - 13:55, said:



Duci discuția aiurea Baxoane, nu știm cum se mulează ce spui matale pe cazul ăsta particular.

Pai ce spun ? Sa nu doneze nimeni bani ci produse care sa ajunga intr-adevar unde trebuie sa ajunga , la copii !

#130
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Scuze, am observat că a intervenit moderatorul ariei și mi-am şters postul, considerându-l în plus.
În rest n-ai zis nimic aiurea, nici eu nu aș proceda altfel, fără informații din surse credibile.

#131
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postalthea, on 28 noiembrie 2017 - 19:46, said:


De bun simț ar fi să le prezinți scuze atĂąt lui kata cĂąt și lui florinbad. Nu s-ar șterge mizeriile pe care le-ai scris dar  ți-ai mai spăla imaginea.

Și ați mai fi cĂąțiva care aveți acum ocazia să vă asumați superficialitatea, aroganța și agresivitatea verbală. Hai, că la dat cu pietre a fost Ăźnghesuială mare.
Eu nu am citit tot ce s-a scris aici, dar din ce am vazut multi au fost suspiciosi, ceea ce mie mi se pare un lucru absolut normal la ceea ce se intampla in jurul nostru.
Sambata pe TVR 1 este o emisiune despre o tragedie: un autocar rasturnat, zeci de victime si un avocat care si-a insusit o groaza de bani din donatii.
Si in cazul Colectiv, au fost parinti, subliniez "parinti" care si-au insusit banii copilului ars si au facut ce-au vrut cu ei, dar nu in folosul strict al copilului.
Iar in ceea ce priveste cazul in cauza, atat tatal, mama cat si nasul sunt persoane cu mari semne de intrebare dpdv al responsabilitatii si caracterului. Nu este problema noastra sa-i judecam, dar nici "obligati" sa-i ajutam, neconditionat, nu suntem... asa cum se sugereaza pe topic.

Edited by Cr1spy, 30 November 2017 - 22:25.


#132
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Unde m ă rog ai văzut tu că trebuie să îi ajuti neconditionat ?!,omu a expus un caz dacă vrei să ajuti bine dacă nu ,iarăsi bine.

#133
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Ia reciteste tu atent topicul si vezi de cate ori apare laitmotivul: Doneaza si nu comenta (judeca).

#134
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Si prima impresie despre tine era bună..:(..m ă dezamăgesti..:(

#135
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Imi pare rau, sile...daca te incalzeste cu ceva... si eu sunt profund dezamagita de tine. Nu ma asteptam sa ne certi in numele organizatiei Futacii Romaniei.
Iti mai ramane o speranta cu Pomohaci si alti oameni milostivi ca el.

Edited by Cr1spy, 01 December 2017 - 23:30.


#136
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostCr1spy, on 30 noiembrie 2017 - 22:01, said:

Nu este problema noastra sa-i judecam
Exact. Sau dacă tot nu te poți abține, măcar controlează-ți limbajul.


View PostCr1spy, on 28 noiembrie 2017 - 12:37, said:

Eu pe oamenii simpli si nevoiasi ii inteleg, pe domnul acesta care face campanie nu-l inteleg si sincer nici nu-l cred.
....
Mie imi suna a escrocherie sau a cerseala de-aia rromeasca cu tupeu.

View PostCr1spy, on 28 noiembrie 2017 - 13:59, said:

Aha, bravo. Ia sa stearga un moderator link-urile alea, poate nimereste vreun fraier in ele, fara sa citeasca topicul.
Nu e deloc ok ce ai scris, și continui în același stil dând exemplele cu autocarul sau cu Colectiv.  
De scuze nu mai zic nimic.

View PostCr1spy, on 30 noiembrie 2017 - 22:01, said:

Eu nu am citit tot ce s-a scris aici, dar din ce am vazut multi au fost suspiciosi, ceea ce mie mi se pare un lucru absolut normal la ceea ce se intampla in jurul nostru.
E normal să fie și useri suspicioși. Mai puțin normal e să recunoști că n-ai citit tot și să continui să-ți susții poziția. S-a înțeles, și cum topicul nu e pe Dezbateri te rog să încetezi.

Edited by althea, 02 December 2017 - 06:58.


#137
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Doamne fereste, sa-mi cer scuze de la d-nul initiator, care l-a ajutat pe tata "sa evolueze" , in calitate de nas, de la situatia unei familii cu 3 copii la tata singur cu 6 copii. In rest, am sa urmez recomandarile primite.

Edited by Cr1spy, 02 December 2017 - 09:39.


#138
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Update

Familia Bach a fost ajutată de echipa de la Visuri la Cheie și acum au o casă nouă construită după nevoile celor 5 copii pe care îi crește singur tatăl.

Nu îmi dau seama unde e al 6 -lea copil. Probabil l-o fi luat mama între timp - am prins emisiunea spre final...

Nu găsesc clip cu emisiunea încă - am văzut-o aseară la ProTV și l-am recunoscut pe inițiator - prezentat în finalul emisiunii fugar ca fiind nașul...

https://www.click.ro...ati-de-mama-lor

https://www.google.c...H3bu3TfNdV2bA9J

Quote

Echipa Visuri la Cheie ajunge miercuri în județul Ilfov, unde cunoaște povestea familiei Bach, formată din Alexandru și cei cinci băieti ai săi: Cezar (11 ani), Alexandru (7 ani), Andrei (5 ani), Gabriel (4 ani) și George (2 ani). Dragoș Bucur, Alina Vîlcu, Cristina Joia și Valentin Ionașcu au șansa să aducă fericirea în sufletele a cinci băieți care, încă de mici, au cunoscut suferința. Mama lor i-a părăsit și de doi ani nu a mai dat niciun semn. „Nevastea mea spunea ca s-a săturat de copii, ca vrea să aibă și ea o viață a ei. S-a născut Adrian și după o lună ea chiar a plecat.'

https://tvmania.ro/c...030-262678.html

https://cultural.bzi...a-parasit-84705


Nici măcar o mențiune despre cel care i-a ajutat cu relocarea, despre ajutorul dat de naș cu cei mici. Nici măcar o vorbă.
Încă nu îmi dau seama de ce acum sunt 5 și nu 6.

Edited by waterman, 03 October 2019 - 07:48.


#139
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,368
  • Înscris: 06.02.2008
Bine că a ținut cerșeala, avea ăla casă mai mișto decât trei sferturi din cei de pe forum :) Dedeman își face publicitate serioasă timp de o oră, arhitecții de-acolo la fel, au croșetat o poveste să impresioneze și toată lumea-i mulțumită.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate