Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Ajutor pentru un tata singur cu 6 copii.

- - - - -
  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#37
asdf123469

asdf123469

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 09.06.2017
[ https://i.imgur.com/4wbo9Ci.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
probabil o sa-mi iau ban pt asta =))

Edited by asdf123469, 28 November 2017 - 13:08.


#38
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012

View Postkata, on 28 noiembrie 2017 - 12:51, said:

n plus, ce anume nu intelegi la gestul meu? Ca le mai duc cate ceva sa manace, ca le duc haine, jucarii, ca-i iau si ii spal si ii tund? Pe bune? O fac de peste 1 an si nu am cerut nimanui nimic. Nu vreau decat sa-i ajut si sa le fac o iarna mai calda si niste sarbatori mai placute.
Eu te cred. Chiar te cred.
Dar solutia nu e ok pentru ca asa nu facem decat sa intretinem un cerc vicios.
Imi pare rau pentru copii, ca ei chiar n-au nici o vina ca ta-su nu s-a gandit ca trebuie sa-i si intretina si pe ma-sa n-o intereseaza de soarta lor.
Doar ca, cu tot respectul, eu nu pot sa donez pentru o asa cauza.
Ca daca vreau sa le dau ceva copiilor alora ar trebui sa rup de la gura copiilor mei.
Si nu pot sa fac asta pentru un imbecil care nu intelege ca viitorul reprezinta mai mult decat ziua de maine, cu toata mila pentru copiii astia nevinovati.

Edited by jeffy86able, 28 November 2017 - 13:09.


#39
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012

View Postkata, on 28 noiembrie 2017 - 13:00, said:


1. Tatal munceste cu ziua. Nu are nici o calificare, dar o face.
2. De cand s-a mutat in Tunari este zilier sau necalificat, de la contructii, la maturat strada. Abia a reusit sa-si faca buletin care-i expirase de cativa ani buni.
3. Cat despre ce poate sa-i ofere sau nu statul, nu pot sa ma exprim pentru ca nu stiu.

4.Cat despre a continua sa-i ajutam .. o vom face. Cu ce putem, cu cat putem si pentru cat timp vom putea. Pana la urma sintem parintii spirituali a 2 dintre copii.

Discutam doar :)
1. Scoala nu i-a placut sa inteleg. Nici mie nu mi-a placut dar nu m-am culcat pe o ureche.
2. Sunt firme care angajeaza si persoane necalificate, sau chiar care fac calificare la locul de munca. Chiar si un curs daca e. Acuma pe bune, a stat cativa ani sa isi refaca buletinul ? Asta spune multe atata despre el, cat si despre viitorul copiilor
3. Statul e obligat sa iti ofere multe. Multi nu stiu pentru ca nu isi bat capul cu chestia asta .. si chiar daca ti-l bati, tot nu primesti pentru ca asa e la noi.

4. Asta e o chestie personala si fiecare decide cum si pe cine ajuta :)

In momentul de fata eu zic ca tatal ar trebui pus la punct.

#40
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012

View Posttehnics, on 28 noiembrie 2017 - 13:06, said:

Abia cand vei intelege pe deplin Barnevernetul din Norvegia iti voi da dreptate. Pana atunci nu prea, chiar si in cazuri de genul asta. Copilul scapat in ghearele BV-ului e fara speranta pe viitor si problema e ca i se pierde urma.
Vorbesti de sistemul lor de parca ar fi un fel de piata neagra de organe.
Daca ti se pare mai bine sa-ti cresti copiii in conditiile astea decat sa-i lasi in grija statului (unul din cele mai competente din lume, de altfel) - care se va ocupa de integrarea lor sociala si in munca ulterior iti recomand cu caldura o vasectomie.

#41
kata

kata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.07.2002

View Postexceswater, on 28 noiembrie 2017 - 13:03, said:

Nu te supăra pe mine inițiator.
Mi se pare frumos și creștinește ce faci.
Dacă faci ce spui.
Fă ceva să dai și veridicitate spuselor tale.
Am ascultat o poveste, am văzut ceva poze cu niște copii murdari și o demoazelă cu mini în timp ce ține unul dintre copii în brațe.
În schimb inițiatorul campaniilor de funding e un nene cu cravată și costum.
Nu mă înțelege greșit, dar oricine poate face poze cu copii murdari și să creeze o campanie din asta de crowd funding.
Dă mai multe detalii verificabile, implică o fundație în așa ceva, o biserică de unde locuiesc acum, cere un serviciu pentru tată, nu bani să perpetueze mizeria în care trăiesc.
Le-ai răspuns colegilor că nu e treaba ta legată de prezervative în răspăr. CORECT
Ăia fac sex și fac copiii. Tu îi botezi. Îți anulezi singur funcția de naș dacă le dai prezervative, nu ?

Serios acum nu cred că le strică puțină educație. Nu numai sexuală.
Ei nu au de unde bea apă și fac 6 copii ? 6 ?

Trist este că aici este deja chestie de Protecția Copilului nu de crowd funding...
6 copii care fac foamea (și cu mâța aia pe post de kendamă/fidget spinner ) nu e ceva de pus pe funding si pe softpedia.

E de sunat la Poliție și la Protecția Copilului.
In primul rand, aia au ramas doar cu tatal. Mama a disparut de cateva luni din schema.
In al doilea rand, nu port cravata si costum, dar lucrez intr-o multinationala.
In al treilea rand, protectia copilului si Politia nu vor face altceva decat sa faca rau, sa-i desparta si sa-i tina in institutii inumane si sa-i inrautateasca.
Fundatii .. crezi ca nu am incercat? Daca nu pot scoate bani de pe urma lor, nu se implica. Biserica? S-a ajuns pana la Valea Plopului cateva luni, iar preotul de acolo a vrut sa-i decada pe parinti din drepturi pentru a primi el banii de la alte fundatii. Povestea este lunga si nu e de scris aici.

Cat despre serviciu pentru tata .. uite un alt mod de a-l ajuta. Dar din pacate, nu are nici o pregatire. Este necalificat, dar muncitor.

#42
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
1. Ba porți. Nu ești tu ?

Attached File  cata.jpg   48.16K   103 downloads

2. Uite tatăl - că era să zic TATALOR

Attached File  trist.jpg   100.34K   110 downloads

Tatuaje, telefon mobil.

De calificare la locul de muncă ați auzit ?

Mai are rost să zic ceva ?

Si uite soluție. MOKA și bună.

http://visurilacheie...tv.ro/inscrieri

Verifică ăia povestea. Le fac și o casă de oameni normali. Poate îi găsesc un job ceva. Super job ca să poată ține 6 copii.
Repet
Protecția Copilului.
Nu zic ca ăia sunt îngerași dar măcar vor avea ce să mănânce copii ăia. Și poate vor face o școală.

#43
kata

kata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.07.2002

View Postexceswater, on 28 noiembrie 2017 - 13:18, said:

1. Ba porți. Nu ești tu ?

Attachment cata.jpg

2. Uite tatăl - că era să zic TATALOR

Attachment trist.jpg

Tatuaje, telefon mobil.

De calificare la locul de muncă ați auzit ?

Mai are rost să zic ceva ?


Ba da. Eu sint. Dar aia e o poza de la nunta mea. Crezi ca m-as fi dus in blugi si tricou la nunta mea?
Cat despre tata .. da, e cel din mijloc.Telefonul mobil este de la noi, cu o cartela prepay. Oare in ziua de azi este ceva de lux sa ai un telefon mobil?

#44
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Când ai 6 copii care nici măcar spălați pe ochi nu sunt e o chestie tristă. Nu mai e vorba de lux aici.
Nu îl văd cu vreun copil în brațe. Măcar la poză să dea bine la campanie.
El stă cu telefonul mobil în mână că are treabă.
Și copiii ăia sunt mai murdari decât 6 pui de pisică născuți într-o cutie de carton.
De apă și săpun a auzit dacă mobil are ?



N-am nimic cu tine. Era o remarcă asta cu costumul. La multinațională n-au nevoie de necalificați ? Om de servici ceva pe acolo ?

Edited by exceswater, 28 November 2017 - 13:27.


#45
asdf123469

asdf123469

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 09.06.2017
cu banii de pe tatuaje si telefon si prepay putea sa cumpere o locuinta. dar ce rost are daca nu e jmeker?

Edited by asdf123469, 28 November 2017 - 13:26.


#46
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Mi se pare mie, sau tu si tatal copiilor semanati putin...? Fizic! Sau e coincidenta!? Mare?

Edited by arab, 28 November 2017 - 13:28.


#47
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postarab, on 28 noiembrie 2017 - 13:26, said:

Mi se pare mie, sau tu si tatal copiilor semanati putin...? Fizic! Sau e coincidenta!? Mare?
Tare curios aș fi de o poză cu buletinul lui TATALOR
Că tot e făcut de curând.

#48
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
Sunt tepari Posted Image))... astia ori sunt frati Posted Image)).... ori este una si aceeasi persoana cu 2 poze din date diferite . Aici e treaba politiei ca este excrocherie pe fata iar copii trebuie luati de asistenta sociala din acel mediu. Aia care ne zambeste in hanorac rosu, sosete negre si papuci mov este "sotia" care a parasit copii plecand in afara? :))))

Edited by arbuneaionut, 28 November 2017 - 13:37.


#49
kata

kata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.07.2002

View Postasdf123469, on 28 noiembrie 2017 - 13:25, said:

cu banii de pe tatuaje si telefon si prepay putea sa cumpere o locuinta. dar ce rost are daca nu e jmeker?
Ce o fi facut omu' in tinerete, nu stiu. Si nu e problema mea.

View Postarab, on 28 noiembrie 2017 - 13:26, said:

Mi se pare mie, sau tu si tatal copiilor semanati putin...? Fizic! Sau e coincidenta!? Mare?
Buna asta. N-am observat "asemanarea",

View Postexceswater, on 28 noiembrie 2017 - 13:29, said:

Tare curios aș fi de o poză cu buletinul lui TATALOR
Că tot e făcut de curând.
Pe bune? Pot sa-ti dau adresa sa te duci sa-i vezi cu ochii tai, daca vrei. Poate le duci macar o sticla cu apa plata.

Multumesc celor care au donat deja cat au putut.
Voi incerca sa raspund de acum la intrebari si probleme serioase, nu la intrebari de genul celor de mai sus.

#50
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View Postflorinbad, on 28 noiembrie 2017 - 13:01, said:

Gata,am trimis banii.
Succes in continuare cu aceasta campanie.
Esti tot tu.... ti-ai trimis bani singur ca sa pari "credibil"?... sau chiar ai crezut vrajeala :)))

#51
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012

View Postexceswater, on 28 noiembrie 2017 - 13:25, said:

De apă și săpun a auzit dacă mobil are ?
Nu inteleg ce ai impotriva faptului ca are telefon mobil. E lucrarea Satanei sau cum?

#52
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006

View Postkata, on 28 noiembrie 2017 - 13:34, said:

Buna asta. N-am observat "asemanarea",

A ta e si mai buna!Posted Image Give me a break!

Esti tare! Tu nu vezi ca ala e leit ca tine la figura?

Edited by arab, 28 November 2017 - 13:43.


#53
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Eram precis că ăsta va fi răspunsul tău.
Merge bine afacerea ? 5 poze pe un site și o poveste frumoasă și vin câteva sute de euro...


"The problem: The place where they live now, a dump room with the size of under 20 square meters and a hallway of about 3 square meters that is used as a bucatarie, costs about EUR 200 per month, with the electricity bill included."

200 de euro chiria in Tunari ?

#54
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012

View Postarbuneaionut, on 28 noiembrie 2017 - 13:39, said:

Esti tot tu.... ti-ai trimis bani singur ca sa pari "credibil"?... sau chiar ai crezut vrajeala Posted Image))
De fapt tot el e si tatal, si copiii, si pisica.
Mai scoate si tu nasul din cutia de prenadez.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate