Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 "Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 

Sondaj de opinie - apartament NOU

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
otilia1988

otilia1988

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.08.2008
Initiativa apartine unui grup de tineri arhitecti, participanti in cadrul primului hackathon din Romania - NOVEMBarh, 25.11.2017.

APARTAMENT NOU -  Utilizatori

Acest sondaj de opinie este adresat celor care au achizitionat un apartament NOU in ultimii 10 ani. Raspunsurile raman anonime.

Plecand de la pataniile cumparatorilor de apartamente noi, ne propunem:
1. Sa semnalam nerespectarea normelor in domeniu si sa gasim cai de comunicare cu cei responsabili.
2. Sa formulam un ghid al cumparatorului si sa gasim eventuale alte forme de suport client.
Ne puteti ajuta raspunzand cat mai onest si obiectiv acestui sonaj. Va multumim pt. implicare!

https://docs.google....5UnQYg/viewform

APARTAMENT NOU -  Stiati ca...?

Acest sondaj de opinie este adresat tuturor celor care, fie au cumparat un apartament nou in ultimii 10 ani, fie intentioneaza sa achizitioneze unul in perioada ce urmeaza. Raspunsurile raman anonime.

Acest sondaj are dublu rol:
  1. Sa ne ajute pe noi, arhitectii, sa intelegem mai bine nevoia cumparatorului si nivelul sau de cunostinte in ceea ce priveste cerinta minima pentru calitatea zonelor rezidentiale noi; cat de bine isi cunoaste drepturile de cumparator.
  2. Sa prezinte in forma succinta, cele mai importante elemente pe care o zona rezidentiala/ un bloc de locuinte trebuie sa le contina, astfel incat viitorul cumparator sa stie ce sa intrebe si ce informatii sa ceara de la vanzator.
Ne puteti ajuta raspunzand cat mai onest si obiectiv acestui sondaj.

https://docs.google....G88IAQ/viewform

Multumim pentru timpul acordat!

#2
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
As dori sa te ajut, dar din pacate mi se solicita un cont google, ceea ce eu nu am (traiesc in pestera). Nu se poate scoate aceasta "restrictie"?

#3
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 10.10.2011
am completat/.

#4
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

View PostSPX808, on 23 noiembrie 2017 - 12:18, said:

As dori sa te ajut, dar din pacate mi se solicita un cont google, ceea ce eu nu am (traiesc in pestera). Nu se poate scoate aceasta "restrictie"?
Se adreseaza celor cu apartamente deci tu fiind in pestera nu faci parte din tinta lui :D. "Sondajele" astea cer autentificare casa nu se poata "vota" de mai multe ori...

#5
otilia1988

otilia1988

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.08.2008
Multumesc tuturor pentru interes.
Autentificarea prin Google are rolul sa protejeze rezultatul sondajului si sa nu permita completarea acestuia de mai multe ori.Nu am gasit alta solutie prin care sa limitam acest aspect.
Vreau sa va asigur ca sondajul este anonim.

Edited by otilia1988, 23 November 2017 - 13:30.


#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
am vreo 10 conturi de google, doar ca nu ma plictisesc intr-atat de tare, deci acea restrictie e complet inutila

#7
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006
Drepturile alea pomenite la unele întrebări sînt doar pe hîrtie. În realitate, să obții dosarul autorizației de construire a unui bloc poate fi imposibil. Poți merge pe calea instanței, dar pînă e gata procesul, e gata și blocul.

#8
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,259
  • Înscris: 13.03.2017
Gata - am raspuns

#9
otilia1988

otilia1988

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.08.2008
Stim ca anumite intrebari sunt doar pe hartie.Tocmai asupra acestui fapt vrem sa atragem atentia.
Vrem sa identificam problemele generale si sa aflam cum le putem rezolva.

#10
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

View Postgumball3000, on 23 noiembrie 2017 - 13:36, said:

am vreo 10 conturi de google, doar ca nu ma plictisesc intr-atat de tare, deci acea restrictie e complet inutila
Nu toti suntm avuti ca tine. Nu e chiar degeaba - un om normal nu are 10 conturi de google dar ar putea sa aiba mii de IP-uri daca ar vrea sa voteze la greu. Ma rog, nu e cazul aici...:D

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Din cate stiu, reglementarea(ordinul de ministru) privind distanta fata de alte constructii la 1/2 din inaltime a fost abrogata si inlocuita cu insorirea timp de 1,5H la solstitiu de iarna.

#12
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016

View Postotilia1988, on 23 noiembrie 2017 - 13:28, said:

Multumesc tuturor pentru interes.
Autentificarea prin Google are rolul sa protejeze rezultatul sondajului si sa nu permita completarea acestuia de mai multe ori.Nu am gasit alta solutie prin care sa limitam acest aspect.
Vreau sa va asigur ca sondajul este anonim.
Ma interesa subiectul (mai ales ca sunt proaspat-mutat de 3 luni), dar nu e bai. Cand o sa imi iau telefon cu Android, imi voi face cont. Pana atunci traiasca Windows Phone (cat o mai avea de traitPosted Image )

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate