Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Tv Samsung seria MU 2017

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
1777 replies to this topic

#19
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Va rog verificați la signal info calitatea semnalului și dacă bit error este pe 0 sau oscilează.

#20
ficus

ficus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.03.2005
Si eu am de ieri acest tv. Sacadarea am observat-o de la inceput. Am cablu de la upc, cu 0 nivel eroare bit. Am facut update la ultima versiune. Am incercat toate setarile posibile, dar fara rezultat. Mai detin un tv samsung seria F, care functioneaza perfect. Pentru mine lucrurile sunt clare: acest model are o pb de fabricatie, soft sau hard. Pentru cei ce cred ca alta este cauza, va imbatati cu apa rece. Eu il returnez. Pacat, caci altceva nu-i am de reprosat

#21
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
BER-ul nu e stabil, fluctuează destul de mult.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vl9q12wRlaQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ammazon, 22 November 2017 - 19:22.


#22
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2012

View Postdba, on 22 noiembrie 2017 - 18:22, said:

@nerazzurr,
Hai sa incurcam termenii. Tu ai făcut un simplu reglaj, calibrarea înseamnă a te raporta la o referinta.
Da reglare..scz

Dar chiar nu putem sa gasim nici o informatie pe net despre asta?...cei care stau mai bn cu engleza

https://eu.community...ung/td-p/250277
Aici cred ca e vorba de altceva...cine intelege mai bine

#23
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
am intrebat un tip care repara tv uri ce marca sa aleg, intre samsung si LG, si mi-a spus categoric LG

Mai nou samsung cumpara paneluri de la LG... una peste alta, inclin sa consider ca LG e la momentul asta alegerea cea mai buna

#24
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006

View Postunbrutus, on 22 noiembrie 2017 - 19:34, said:

am intrebat un tip care repara tv uri ce marca sa aleg, intre samsung si LG, si mi-a spus categoric LG

Mai nou samsung cumpara paneluri de la LG... una peste alta, inclin sa consider ca LG e la momentul asta alegerea cea mai buna
Și eu mi-am luat lg seria pana in 3500 lei. Și pauza. 4K pe YouTube după 2 3 minute iese din clip, eroare memorie insuficienta. Ce dracu sa faci cu el ?

#25
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Si ti-a rasp eronat, nici LG nu baga panel Lg in serii de 6 Posted Image).Ce sa spun?Ca nu poti vorbi de pe Gear s3 de la Samsung.Ca se aude ca dracu la ala cu care vb pt ca face o microfonie incredibila?Era bun/folosibil in masina...

In ziua de azi nu prea mai poti avea incredere in producatori, o sa urmaresc si eu topicul pt a vedea daca si cum se rezolva pbl pe MU.

Edited by ionutz_joe2009, 22 November 2017 - 19:40.


#26
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Cei de la Samsung ar trebui să găsească o rezolvare și să remedieze această problemă.
Mai am 10 zile în care îl pot returna dar ce să-mi iau altceva? Am fost azi în Altex și le-am studiat pe toate care erau expuse. Cele care meritau erau din seria Q, dar de unde bani acum că tocmai m-am mutat în casă nouă și am cheltuit peste 40.000 de lei în ultimele două luni... Posted Image

#27
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Mai am si eu o intrebare, toate seriile din MU se comporta in halul ala?

#28
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Așa se pare...

#29
EL-GABRY

EL-GABRY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 04.01.2006
Mi-e greu sa cred ca un MU8002 face asta. Daca nu era 5000lei varianta de 55", el era alesul. Pur si simplu e superb din toate punctele de vedere.

#30
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006

View PostEL-GABRY, on 22 noiembrie 2017 - 20:36, said:

Mi-e greu sa cred ca un MU8002 face asta. Daca nu era 5000lei varianta de 55", el era alesul. Pur si simplu e superb din toate punctele de vedere.
La banii aia iei qled.

#31
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postsnapydj, on 22 noiembrie 2017 - 19:35, said:

Și eu mi-am luat lg seria pana in 3500 lei. Și pauza. 4K pe YouTube după 2 3 minute iese din clip, eroare memorie insuficienta. Ce dracu sa faci cu el ?
de unde stii, ai unu 4k? pe langa ca acest 4k e complet inutil, eu am facut teste pe un LG cu multe multe clipuri youtube 4k si nu a dat eroare.
Poate te referi la un anume model, un anume firmware etc.

Cum ce sa faci cu el? sa te uiti la tv... ceea ce poti face, dar problemele de la samsung te cam impiedica.
Functiile smart sint dubioase la toate marcile, si pot fi oricum suplinite usor cu diverse aparate mult mai performante si destepte

View Postionutz_joe2009, on 22 noiembrie 2017 - 19:39, said:

Si ti-a rasp eronat, nici LG nu baga panel Lg in serii de 6 Posted Image).Ce sa spun?Ca nu poti vorbi de pe Gear s3 de la Samsung.Ca se aude ca dracu la ala cu care vb pt ca face o microfonie incredibila?Era bun/folosibil in masina...

In ziua de azi nu prea mai poti avea incredere in producatori, o sa urmaresc si eu topicul pt a vedea daca si cum se rezolva pbl pe MU.
cum poti tu hotari daca a raspuns eronat sau nu? Ai experienta lui cu zeci de TVuri zi de zi? cunostinele lui in electronica etc? Ce sens are ce ai zis?

Samsung will produce its first TVs with LG panels inside this month. The panels will be used in Samsung’s “high-end TVs”

#32
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006

View Postunbrutus, on 22 noiembrie 2017 - 20:42, said:

de unde stii, ai unu 4k? pe langa ca acest 4k e complet inutil, eu am facut teste pe un LG cu multe multe clipuri youtube 4k si nu a dat eroare.
Poate te referi la un anume model, un anume firmware etc.

Cum ce sa faci cu el? sa te uiti la tv... ceea ce poti face, dar problemele de la samsung te cam impiedica.
Functiile smart sint dubioase la toate marcile, si pot fi oricum suplinite usor cu diverse aparate mult mai performante si destepte
cum poti tu hotari daca a raspuns eronat sau nu? Ai experienta lui cu zeci de TVuri zi de zi? cunostinele lui in electronica etc? Ce sens are ce ai zis?

Samsung will produce its first TVs with LG panels inside this month. The panels will be used in Samsung’s “high-end TVs”
Am avut doua modele de lg 4k pana in banii specificați și le-am returnat din aceeași problema.

#33
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postsnapydj, on 22 noiembrie 2017 - 20:43, said:

Am avut doua modele de lg 4k pana in banii specificați și le-am returnat din aceeași problema.
deci mergeau bine in rest, ai fost multumit de calitatea imaginii, de webos, si singura problema era ca nu mergeau clipurile 4k?

#34
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006

View Postunbrutus, on 22 noiembrie 2017 - 20:46, said:

deci mergeau bine in rest, ai fost multumit de calitatea imaginii, de webos, si singura problema era ca nu mergeau clipurile 4k?
Exact. YouTube clipuri 4K dădeau eroare de memorie.

#35
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011

View Postunbrutus, on 22 noiembrie 2017 - 20:42, said:

cum poti tu hotari daca a raspuns eronat sau nu? Ai experienta lui cu zeci de TVuri zi de zi? cunostinele lui in electronica etc? Ce sens are ce ai zis?

Samsung will produce its first TVs with LG panels inside this month. The panels will be used in Samsung’s “high-end TVs”


E simplu, te uiti in meniul de service si vezi marca panelului(sunt insa codate, tre sa stii sa citesti codurile sau codul fiecarui producator de panel).Nu iei tv cu panel Samsung sau LG la 400 de euro.

Pun acum pozadin meniul de serviceal lui cu 43ku6072?Pun si din meniul de service al unui LG?

Preturile si calitatea sar mult incepand de la serii 7 in sus si nu degeaba, abia de la serii de 7 incep sa fie paneluri facute de LG, e si vizibil dupa pret.

Edited by ionutz_joe2009, 22 November 2017 - 20:53.


#36
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
@ionutz_joe2009, dacă intru în meniul service al televizorului, pierd garanția? Se vede undeva această accesare?
Scuze dacă pare idioată întrebarea dar așa am citit pe undeva pe net.

Edited by ammazon, 22 November 2017 - 20:53.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate