Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

Oneplus 5T-Discuții generale legate de transport, livrări, tracking, accesorii

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
536 replies to this topic

#487
sebip_sebip

sebip_sebip

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 09.03.2011
Cică zic alții că nu merge cu folia originala de sticla!

#488
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Sunt teste pe Youtube care arata clar asta.
Protectia originala de sticla, protectia de sticla TopACE si altele care acopera tot ecranul (au margini negre) se dezlipesc pe margini daca il folosesti cu husa de la Spigen.

Tipul ce are canalul asta de YT a postat vreo 41 de clipuri in care testeaza huse si protectii de sticla pentru OP 5T, si merita consultate in cazul in care cineva vrea sa-si cumpere ce a testat el deja.

Edited by Hider141, 19 March 2018 - 09:08.


#489
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
am eu husa dinaia. dintre toate cele detinute, adica mai toate cele populare de la chinezi, asta mi se pare cea mai buna. singura problema e ca nu poti pune folie de sticla. husa e foarte aproape de folia de plastic din fabrica, adica in staga e fix langa si in dreapta poate are 0.5mm distanta fata de folie.

imi mai place si asta: https://www.mobiledi...v2u2v2u2v2.html  e mai subtire decat spigen si poti pune orice folie vrei dar nu e lafel de bine finisata. inainte de spigen pe asta am folosit-o cel mai mult.

https://www.mobiledi...v2u2v2v2u2.html asta e mai babana decat spigen dar se simte bine in mana, poti pune ce folie vrei dar n-ai acces la alert slider.

Edited by Michele-, 19 March 2018 - 09:23.


#490
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Poti pune sticla de la Nillkin sau Spigen ce nu acopera marginile, dar arata mai urat decat sticla originala sau cea de la TopACE, in special pe marginile laterale si la colturi.
Are tipul pe canalul YT de mai sus teste cu protectiile astea, si pentru fiecare lasa la final testul "suprem": husa Spigen.

Edited by Hider141, 19 March 2018 - 10:03.


#491
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
sau cea originala de plastic. eu o am de la inceput si are doar cateva zgarieturi. sper sa mi-o schimbe in vara cand il trimit la garantie pentru butonul de silent.

#492
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Pe al meu s-a zgariat foarte repede, si oricum nu avea deloc tratament oleofobic.
Asta de la TopACE are tratament oleofobic si aluneca mai bine degetul pe ecran, iar ecranul se curata foarte usor.

#493
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
da, stiu ce zici. tratamentul ala face toti banii. poate o sa iau cand va folia de la spigen, dar momentan cu tot cu transport ajung la 80lei ceea ce e cam mult. folia e 36 si transportul 50lei. mi se pare ciudat ca n-au fost chinezii in stare sa faca o sticla simpla fara rame cat de cat decenta.
ce am mai gasit pe net despre spigen: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5yZ6KH8WADw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Michele-, 19 March 2018 - 14:09.


#494
ovy_sp77

ovy_sp77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 27.02.2009
Eu am asta https://www.mobiledi...v2v2t2v2r2.html
Sunt multumit de ea. La ultimele telefoane avute am folosit tot modelul asta.

#495
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
am avut si eu acum 2 ani pe un xiaomi. nu prea e cine stie ce protectie, mai ales ca e din plastic.

#496
ovy_sp77

ovy_sp77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 27.02.2009
Eu am mai dat cu telefoanele pe jos si nu au patit nimic, a protejat destul de bine.

#497
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
Nu cred ca-mi pun protectie de sticla. Insa ramane dilema 1 vs 2

#498
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Depinde ce preferi.
Mie mi se pare ca arata mai bine 1, dar cred ca spatele va aluneca mult mai tare decat la husa Spigen.

Edited by Hider141, 22 March 2018 - 12:54.


#499
tibosee

tibosee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 26.07.2007
Caut de nu știu cât timp o husa carbon, aia subtire, nu găsesc nicăieri. Am comandat la proștii de pe quickmobile, au trimis altceva, am dat retur, acum aștept de două săptămâni să îmi restituie banii..știți pe cineva care vinde?


#500
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Poți să pui o poza?
Am eu una, dar cred că e sandstone

#501
tibosee

tibosee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 26.07.2007
AstaAttached File  karbon_case_960x960.jpg   70.96K   31 downloads

#502
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Am altceva eu.
Sorry

#503
hulk90

hulk90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 10.11.2010
Salut comunitatii,
as avea cateva intrebari ipotetice legate de achizitia 5T-ului, as aprecia ajutorul vostru:
1. Vreau sa comand telefonul la inceputul saptamanii viitoare (luni-marti cel tarziu), cat de mare e probabilitatea sa.l primesc pana la sfarsitul saptamanii? Este o conditie oblicatorie a.i. o sa ma relochez pe un trimestru in alta tara.
2. Daca nu se va respecta conditia 1., o sa aman achizitia inca ceva timp si deja de acolo sa-l comand, mi-ar afecta cumva asta achizitia luand in considerare ca o sa revin in ro? Ma gandesc la garantie, eventual service, etc.

#504
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,004
  • Înscris: 13.09.2007
Îți răspund doar la punctul 1: dacă îl comanzi luni, sunt șanse de 100% să îți ajungă joi, cel târziu vineri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate