Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

sfat achizitie masina buget 1500 E

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#73
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,569
  • Înscris: 07.12.2014
A intrat azi dupamasa unul cu tirul in ea. Era parcata in curte la o firma si ala a intrat si a virat .A tarat-o vreo 30 de cm. Posted Image
Luneta sparta, aripa spate sifonata, stop , si bara spate. Asigurare pe Grupama, sper ca despagubesc ok astia.

Edited by PoeOvidiu, 07 December 2017 - 21:46.


#74
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
bun inceput...

#75
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.09.2013
Animale cu tir-ul...

#76
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,569
  • Înscris: 07.12.2014
Am sunat fostul propietar sa ii spun isprava. Tare s-a necajit bietul om. Mi-a zis sa trec pe la el cand mai ajung in Sibiu ca a uitat sa imi dea factura cu garantia de la ambreiaj si volanta. Ca le-a schimbat in vara.
Asta inseamna sa nu iei de la samsari.

Edited by PoeOvidiu, 10 December 2017 - 14:30.


#77
grapefruit

grapefruit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.06.2013
Intr-un fina mi-am cumparat Ford Focus 1.8 diesel 90 cai 250.000 km am scos-o de la 1600 E la 1300E ,masina este inscrisa si mi-a dat-o cu cauciucuri de iarna si placute de frana sa le schimb eu cand vreau.Sunt foarte multumit de masina ca si minusuri as zice ca scoate fum de la 3500-4000 de rotatii si are putina rugina si aerul conditionat mi-a zis ca nu are freon daia nu merge.Am casetofon pe ea,abs,caldura,geamurie electrice in fata si interiorul arata foarte bine.

#78
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,569
  • Înscris: 07.12.2014
Singura nelamurire e aerul conditionat. Toata lumea zice ca nu are freon. Dar nu incarca instalatia desi e doar 60-70 de lei. Oare de ce?
Dar poate ai noroc. Si eu am o masina (peugeot) tot cu AC nefunctional luata si s-a rezolvat doar prin incarcare, dar eu am luat de la cunoscut. Pe undeva pierde si a mea dar nu imi bat capul, merge 2 ani cu o incarcare, al3-lea nu mai merge si trebuie sa reincarc. Adevarul e ca nici eu nu as incarca acum AC, pana la primavara. Dar daca totusi as vrea sa vand masina atunci as incarca instalatia sa o dau cu clima functionala si i-as spune probabil omului ca il tine 2 ani.
Dar ti-ai asumat un risc. E loterie, poate scapi doar cu incarcarea poate nu. Si pe urma trebuie vazut pe unde se goleste. Dar oricum Focusuri sunt destule asa ca e usor sa gasesti piese in dezmembrari.
In rest sa o folosesti sanatos si fara surprize neplacute.

Edited by PoeOvidiu, 19 December 2017 - 08:37.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate