Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Mata Hari si-a lasat barba pravoslavnica

* * * * * 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
97 replies to this topic

#55
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View Posttomaso, on 15 noiembrie 2017 - 00:59, said:

Ba se leagă.
La americani securiștii lor sunt considerați funcționari federali. Legea impune neimplicarea statului, prin intermediul funcționarilor, în  politică.   Vezi primele două interdicții, sunt cele mai importante.
În cazul nostru,  echivalentul instituțiilor federale ar fi cele ”naționale”  precum   ar fi serviciile,  fiscul,  direcțiile de control etc

Ulieru a fost purtător de cuvânt.   Este un securist care are ce spune.
Faptul că zice nasoale de Koveși, ori de Băse,  nu înseamnă că nu putem fi atenți la ce spune.
Există acolo un pasaj în care explică cum ei, securiștii, în anii 90, regulat trecerea la capitalism.   Ultimul pasaj din pagina întâi.
Sun pretextul că este interes național să avem patroni români & shit.   Din punctul meu de vedere este corect ce-a spus.   Așa a fost și cu toții știm că miliardarii de carton au fost sprijiniți de servicii.
Apoi mai zice că l-au sabotat pe Iliescu și că au sprijinit CDR.   După  care, l-au pus Năstase și PSD.
Din ceea ce-l știu eu pe Ulieru,  nu-i genul să se laude și să își aroge aberații.   Se leagă totul și ce spune are referință în ceea ce s-a petrecut.

Ideea este că oamenii din servicii se cred mai importanți decât le este rolul.
Și li se pare normal să conducă această țară, ceea ce  reprezintă un act de trădare mai grav decât spinonii și islamiștii.
A interveni prin metode securiste,  a face politică,  este cel mai grav lucru pe care îl pot comite securiștii.



Nu.
Serviciile să se ocupe de ceea ce le este permis să facă prin lege.
De corupți se preocupă poliția, pentru că este o treabă internă, acolo unde serviciile nu au ce să caute.


Am citit tot Tomaso.

SRI nu face politie politica.  Afirmatia ca SRI ar face politie politica este o afirmatie falsa, nu exista niciun argument in favoarea ei.  

Sistemul administratie de stat din Romania este ultra-politizat, de altfel cartite de acest fel ii informau pe hotii din politica ce se intampla cu dosarele si anchetele in care sunt vizati.  

Cum il chema pe securistul ala care a luat cativa ani de parnaie pentru ca-l informa pe Dragnea despre cum evoluau anchetele din DNA in ceea ce-l priveste?  
Vad ca politizarea asta nu te afecteaza mai deloc.

Ulieriu crezi ca este de acelasi calibru ca Harnagea, baiatul cu Free Kekistan?

Edited by zardato, 15 November 2017 - 01:09.


#56
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
De fapt,  din ceea ce scrii, rezultă că tu ești fanul securiștilor actuali.    Restul nu-s buni, doar ăștia sunt.
Got it!

Noapte bună!

#57
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View PostFreeThinker, on 15 noiembrie 2017 - 01:01, said:

A, da. Multumesc SRI pentru banii recuperati! Acu putem sa ne apucam de autostrazi?

Pentru recuperat prejudiciul produs de hoti se ocupa ANAF. Stii ce inseamna ANAF?

View Posttomaso, on 15 noiembrie 2017 - 01:13, said:

De fapt,  din ceea ce scrii, rezultă că tu ești fanul securiștilor actuali. Restul nu-s buni, doar ăștia sunt.
Got it!

Noapte bună!


Nu, din ce scriu eu ar trebui sa intelegi ca eu consider ca tu faci doar afirmatii fara nicio acoperire, fara niciun argument.  Afirmatii care contin minciuni din propagnda desfasurata de Antena3, RomaniaTV, Evz!

Ai uitat sa spui de ce SRI este mult mai rau decat Securitatea lui ceasca?  

Astept maine sa explici, poate si argumentezi!

Edited by zardato, 15 November 2017 - 01:18.


#58
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 16.08.2010

View Postzardato, on 15 noiembrie 2017 - 01:17, said:

Pentru recuperat prejudiciul produs de hoti se ocupa ANAF. Stii ce inseamna ANAF?


Parca tu ziceai ceva de "recuperat". Chiar, serios ce e aia ANAF?

edit: Ca ar trebui sa-si faca ANAF-ul datoria... si nu si-o face, ca ar trebui SRI-ul sa-si faca treaba si nu si-o face. Un pic de coerenta ne trebuie si noua si lor.

Edited by FreeThinker, 15 November 2017 - 01:53.


#59
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,517
  • Înscris: 02.09.2006

View Postionutzitaly, on 14 noiembrie 2017 - 22:21, said:

Cred ca Tomaso are dreptate aici.  E o artificie, persoanele de tipu'ala nu-s spioni, pentru ca nu prea au ce spiona. E la mintea unui copil de 8 ani ca nu putea face nici o miscare fara sa fie prins la cat de cunoscut era.
kaka maka. pe la noi, din lipsa de secrete adevarate sint proclamate megasecrete tot felul de fleacuri care in restul lumii le gasesti la biblioteca publica sau in pliantul pe care-l poti lua de la poarta unitatii militare respective!
Adica avem colegi care fac propaganda anti romaneasca, iredentista, sovinista si ce mai vreti voi de ani de zile aici nesuparati de nimeni si ne minunam ca l-au prins pe ala.
pe vremuri secu facea si multa activitate de prevenire, adica nu cheltuia banii sa-l urmareasca pe unul 5 ani, se actiona preventiv, nu erai lasat sa te afunzi.
Ati vazut chestii de genul ca un grup de traficanti de persoane au fost urmariti 3 ani pina la arestare? deci au lasat cu buna intentie ca timp de trei ani zeci de persoane sa fie exploatate doar pentru a fi dosarul mai gros si a avea activitate!
Voi crede ca isi fac serviciul cind voi vedea ca vor disparea dintre noi si nu vor reveni cu alte conturi anumite personaje celebre care se bucura de o ciudata imunitate!

View Postskandal, on 14 noiembrie 2017 - 22:22, said:

Nici el nu cred ca era trimis serios, nici ejectul nu e mare scandal. Banuiesc ca e un schimb de "amabilitati" relativ comun. Despre baza aia apar tot timpul vorbe ca se infiinteaza tot felul de curiosi pe langa ea, e cumva normal. Dar sa te astepti ca nea Caisa asta ar putea trece neobservat de cineva, ar fi mult sub nivelul rusilor, de prin carti par educati in materie. Pe rusi ii vad mai degraba la bucataria unitatii sau altceva sa ramai mut, iar pe romani in patul comandantului.
De curiozitate, in afara de numarul de la bocancii celor de acolo, ce ar putea sa fie secret la Kogalniceanu? Secret adevarat, nu toate prostiile categorisite astfel doar pentru a mai justifica salariile celor care le pazesc?

View Postargonaut, on 14 noiembrie 2017 - 22:28, said:

Eu cred ca SRI a dat un semnal cum ca rusii sunt prea activi, iar semnalul asta nu e prntru rusi ci pentru aia carora le put UE si NATO, gata sa puna botul la propaganda dusa de sovietici.
Chestiile aste "spionesti" nu se fac publice oricand si oricum. Daca sesizati, titlul nu e unul "serios", gen "Rusii ne spioneaza"  sau "Spion rus prins in flagrant si expulzat" Posted Image

Dar, ma rog, fiecare crede si intelege ce vrea, ce poate si cum poate.
Pai si este rus tipul, sau de unde stiti pentru cine lucra?

View Postcatalinn, on 14 noiembrie 2017 - 22:47, said:

sunt putine persoanele care dirijeaza activitatea de propaganda, speram ca SRI ii monitorizeaza. restul, defapt marea majoritate, e compusa din indivizii usor de manipulat,  adulti ratati profesional si cu probleme de integrare sociala. de astia nu duce lipsa societatea

View Postcatalinn, on 14 noiembrie 2017 - 22:47, said:

sunt putine persoanele care dirijeaza activitatea de propaganda, speram ca SRI ii monitorizeaza. restul, defapt marea majoritate, e compusa din indivizii usor de manipulat,  adulti ratati profesional si cu probleme de integrare sociala. de astia nu duce lipsa societatea
pierdere de timp asta e monitorizarea. arestati si judecati daca e cazul sau avertizati si apart buboiul! Altfel, doar bani cheltuiti si probleme mai grave mai tirziu!

View PostEllaBeauty, on 14 noiembrie 2017 - 23:21, said:

SRI a calcat in rahat toata lumea se intreaba de ce nu l-au arestat pe Ciubaca (nu Ciuvica ala paros din SW).
Bun si daca tot i-au plantat documente false despre radaru din Satu Mare (care bate pana in Rusia asa peste muntii Carpati sau era pentru Ungaria)
De ce au mai aparut in presa cu informatia ca sunt documente false, ei cred ca FSB-ul sau GRU-ul e prosti si isi iau informatii din comunicatele SRI.

Realitatea e alta s-a prins si SRI-ul ca Romania a avut o scurgere importanta de documente clasificate si ca sa nu para fleti in fata partenerilor au venit cu minciuna documente false.

Este de ajuns ca un singur document secret sa apara pe un site tip WikiL si am intrat in rahat pana la gat
au aparut zeci de mii de documente si nu s-0a ofilit nimeni asa ca de grija asta ai scapat!

View Posttomaso, on 14 noiembrie 2017 - 23:44, said:

Vorbim despre lumea reală.
Raportul lor de activitate merge?

Reprezentantul Friedrich-Ebert-Stiftung (FES), Victoria Stoiciu, a susţinut, la Parlament, că, din datele puse la dispoziţie, se arată că anul trecut au fost date în România de 16 ori mai multe mandate de interceptare pe siguranţa naţională decât în SUA, că SRI a cerut practic de 16 ori mai multe mandate decât FBI.
http://www.gandul.in...at-fbi-15889718
Ceea ce inseamna ca sint de 160 de ori mai destepti ca americanii, asta e de bine!

View Postzardato, on 14 noiembrie 2017 - 23:48, said:

Din primele linii.
E vorba de anul 2015, cand SRI asigura serviciul tehnic pentru DNA.
Aceste mandate au fost date de judecatori!
.......
sesizati ca judecatorii le aproba, dar cineva le cere si nu judecatorii sint aia!

View PostRealThing, on 15 noiembrie 2017 - 00:37, said:

Aici avem pareri total diferite, chiar discutam aseara cu niste prieteni, la ce volum de convorbiri sunt in momentul actual, crede-ma ca aia numai de stat sa ne asculte pe noi cum o combinam pe una nu au timp, se merge pe alte jucarii, cuvinte cheie, AI, grupuri tinta, alte avioane. Si ca idee, daca vrei intimitate, nu vorbesti la telefon,nu dai mail, nu folosesti social media, internet, nu stai in public, nu stai in zone populate, mai exact de duci la mamica lu' dracu in varf de munte fara nimic electronic cu tine, da' nici acolo nu-i 100% sigur. Faptul ca postezi aici deja reprezinta o posibila bresa in intimitatea ta, daca se doreste. Pe bune, astea-s avioane, Si daca neaparat doresti sa ai intimitate, exista metode, insa te cam duc la paranoia.
interesante discutii ai cu prietenii. erati la sedinta sau la restaurant? cind ma gindesc la ce fleacuri discutam noi imi dau seama ca pe mina nu ma va urmari/intercepta nimeni in acesta viata!

View Posttomaso, on 15 noiembrie 2017 - 00:59, said:

........
Ideea este că oamenii din servicii se cred mai importanți decât le este rolul.
Și li se pare normal să conducă această țară, ceea ce  reprezintă un act de trădare mai grav decât spinonii și islamiștii.
A interveni prin metode securiste,  a face politică,  este cel mai grav lucru pe care îl pot comite securiștii.

....

Are cineva cel mai mic dubiu, ca in toata lumea principala activitate a serviciilor secrete este legata de politica si de aparatea celor de la putere??

#60
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postargonaut, on 14 noiembrie 2017 - 20:29, said:

Daca urmariti pe YT filmulete cu idiotul respectiv, o sa-l gasiti in toate punctele fierbinti create de inventatorii vodka-i.
:) Polonezii pretind ca ei or inventat-o...

View Postargonaut, on 14 noiembrie 2017 - 20:29, said:

Iacata ca Ursul Sovietic pe care majoritatea cetatenilor il credeau plecat, preocupat de altceva sau adormit, este la post si functioneaza cu toate motoarele turate.
Da' de ce "Ursul Sovietic", si nu Imperiul Rus ?

View Postargonaut, on 14 noiembrie 2017 - 20:29, said:

Potrivit SRI, Zivkovic a fost preocupat de configurarea unei retele informative, de identificarea persoanelor cu diferite niveluri de acces, a locatiilor, de recunoastere in teren si marcarea cu GPS a diferitelor obiective.
Zivkovic, de cariera militar, ar fi fost bine antrenat in tehnici de contrafilaj si in modalitati de comunicare criptata si protectie contrainformativa.

Curtea de Apel Bucureşti a dispus, marţi, măsura declarării ca indezirabil, pentru o perioadă de 15 ani, din considerente de securitate naţională, a lui Bratislav Zivkovic (42 de ani), cetăţean sârb, care ar fi spionat baza militară de la Mihail Kogălniceanu.
[...]
SRI- Sectia Contraspionaj merita felicitari ca-si justifica pe deplin salariul.
Eu nu inteleg ceva: daca or fost atat de bazati in acuzatiile aduse, de ce nu l-or judecat (si in concluzie condamnat) pentru spionaj ?
De ce or preferat sa-l expulzeze ?

La prima vedere, sa inteleg ca, ori n-or avut probe (si-atunci pentru ce felicitam SRI-ul ?), ori..., dar asta chiar nu-mi vine a crede, sa le fi fost teama sa-i faca un proces ca la carte ???

View Postargonaut, on 14 noiembrie 2017 - 20:54, said:

... este o manevra la vedere, un mesaj pentru cine trebuie sa auda.
N-a fost mentionat numele "puterii straine", nu s-au luat masurile care se iau in cazul spionilor periculosi.
Mesajul in cazul unui stat "cu care nu te joci" era sa-l judece si sa-l condamne, daca aveau probe.

Expulzarea e un mesaj mult prea soft pentru Rusia, mai degraba un mesaj de slabiciune...

View Postargonaut, on 14 noiembrie 2017 - 21:41, said:

Maestre, spionii nu au a face cu diplomatia. Protectia diplomatica ii apara doar pe cei care o au. Acolo se acorda "non grata".
Aia se traduce prin : "Luati-va prostul inapoi, aici nu mai intra". La fel patesc si mascaricii precum barbosul din subiect.

Am doar senzatia ca dumneata te contrazici de la o propozitie la alta, ori chiar asa e ?

Pai, era spion, sau avea statut diplomatic ? Ca asa se intelege din expulzare... Posted Image

In fine, eu am senzatia ca este iar o abureala cu jumatati de masura, un haloimas total.

Ori e spion si l-or prins, si il condamna, ori nu au probe si atunci nu-l condamna...

Si-atunci, daca nu au probe, de ce toata galagia asta manelistica cu "spion, spion, spion !!!" ?

View Posttomaso, on 14 noiembrie 2017 - 21:54, said:

Anul trecut a fost Dl.Beke.
Văd că anul acesta au servit altceva, pentru a se arăta utili atunci când consumă miliardul ăla de parai anual pe salarii indecent de mari și pensii așișderea?
Felicitări SRI?  Pe bune?

Poftim?   Posted Image
:) Eu m-am abtinut sa-i zic de Beke... :)

View Postzardato, on 14 noiembrie 2017 - 22:10, said:


Erau utili si cand asculatu telefoanele coruptilor, dar na, asa au vrut pesede si coruptii, sa nu mai fie asculati!
Daca ascultau cu ordinul unui judecator, nu era vreo problema. Ca in orice stat in care se respecta drepturile omului.

View Postionutzitaly, on 14 noiembrie 2017 - 22:21, said:

Cred ca Tomaso are dreptate aici.  E o artificie, persoanele de tipu'ala nu-s spioni, pentru ca nu prea au ce spiona.
Cuuuum ??? Contrazici SRI-ul ???

Cum sa n-aiba ce spiona ?

Putea, spre exemplu, sa spioneze pentru a afla in ce judet se afla baza de la Kogalniceanu...., ori baza de la Deveselu...
Si putea afla, spre exemplu, ca cele doua baze NU sunt in acelasi judet. (Ssssstt!!!. Secret de stat, sa nu mai spui la nimeni.)

#61
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

View Posttomaso, on 15 noiembrie 2017 - 00:31, said:



Tu poate nu ai o problemă, dar mie Ă®mi displace profund ideea ca cineva să asculte ce vorbesc.  Și nu-i vorba despre a ascunde ceva.  
Dacă ar fi să discut ceva ilegal, evident că nu aș discuta la telefon, ori să trimit email.

Este vorba despre intimitate.  Despre spațiul privat al fiecărui om.    
Unora nu li se pare important să aibă intimitate, dar pentru alții intimitatea este vitală.

Oamenii vor să discute.   Să zicem că discuți cu o prietenă.  Flirtezi, schimbi drăgălășenii,  intimități, chestii pentru care nu există niciun interes național de a le ști.
Dar Ă®ntr-o țară Ă®n care securitatea ascultă tot,  Ă®ți vine să nu mai vorbești, pentru că nu mai ai senzația de intimitate.   Ți se răpește un drept fundamental la viață PRIVATĂ,  sub pretextul unui așa zis interes național.     Și am văzut cam cât de des ies la iveală interceptări ale unor oameni Ă®n timp ce vorbesc lucruri intime.   Nu e ok.

Asta e, multe lucruri ne displace pe lumea asta, mai ales cand traim jn societate, dupa niste reguli sociale.

#62
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

View Postionutzitaly, on 14 noiembrie 2017 - 22:21, said:

Cred ca Tomaso are dreptate aici.  E o artificie, persoanele de tipu'ala nu-s spioni, pentru ca nu prea au ce spiona. E la mintea unui copil de 8 ani ca nu putea face nici o miscare fara sa fie prins la cat de cunoscut era.
Poate ca e un spion prost, un fanatic leninist pe cont propriu, ce face el e spionaj stil anii '50-60.
Au fost prinsi si niste nord-coreeni care spionau in Ucraina rachete acum cateva luni.

Insa asa prost cum e, nu inseamna ca trebuia lasat in pace si ca SRI nu face treaba pe care trebuie sa o faca.

Edited by Cris007, 15 November 2017 - 08:27.


#63
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,248
  • Înscris: 29.12.2006

View PostCris007, on 15 noiembrie 2017 - 08:24, said:

Poate ca e un spion prost, un fanatic leninist pe cont propriu, ce face el e spionaj stil anii '50-60.

Arată ca un boschetar. Nu-i de joacă, la câţi boschetari sunt prin România, e posibil ca mulţi să fie spioni şi lumea să nici nu fi ştiut. Unii spionează gurile de canal, alţii îi spionează pe oameni prin gări. Trebuie avut mare grijă cu ei. :)

#64
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003

View Postargonaut, on 14 noiembrie 2017 - 22:28, said:

Eu cred ca SRI a dat un semnal cum ca rusii sunt prea activi, iar semnalul asta nu e prntru rusi ci pentru aia carora le put UE si NATO, gata sa puna botul la propaganda dusa
Corect. Asta este mesajul dat de SRI. Ala a fost un "spion" prost, iar SRI s-a folosit de cazul lui sa zica ceva lumii.
Banuiesc ca cazurile adevarate sunt secrete si nu sunt date publicitatii.

#65
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postlupini, on 15 noiembrie 2017 - 13:13, said:


Arată ca un boschetar. Nu-i de joacă, la câţi boschetari sunt prin România, e posibil ca mulţi să fie spioni şi lumea să nici nu fi ştiut. Unii spionează gurile de canal, alţii îi spionează pe oameni prin gări. Trebuie avut mare grijă cu ei. Posted Image
Numa boschetari au ajuns pe post de omuleti verzi prin Ukraina
Intrebarea este de ce dreaq omuletu verde a venit si in Romania

#66
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Postshefu_de_combinat, on 14 noiembrie 2017 - 23:27, said:

'aida de.
zicem bancuri la fereala si printam memeuri pe hartii mici pe care le pasam intre noi, citeste si da mai departe.
Daca se adevereste ca Erdeesh e firma lor... pai aia de pe vremea lui Ceashka erau saraci prin comparatie.

#67
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Daca?
:)

#68
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,086
  • Înscris: 04.03.2014

View PostCris007, on 15 noiembrie 2017 - 08:24, said:

Poate ca e un spion prost, un fanatic leninist pe cont propriu, ce face el e spionaj stil anii '50-60.
Au fost prinsi si niste nord-coreeni care spionau in Ucraina rachete acum cateva luni.

Insa asa prost cum e, nu inseamna ca trebuia lasat in pace si ca SRI nu face treaba pe care trebuie sa o faca.

Pai bun, da'de ce nu l-au areastat daca aveau probe?  Ciudatul ala nu avea nici un fel de imunitate. Nu ti se pare ciudat?

#69
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Sunt siderat sa vad cata sustinere neconditionata, lipsita de orice element critic, poate exista pentru servicii.  

Da.
Atunci cred ca ar fi fair sa reabilitam si securistii lui Ceausescu.   Daca tot este iubire de securisti, sa fie pentru toti,  platilea-ti pensiile  :)

Discurs retoric. Cine se simte, se simte, cine nu, nu.  Ok!   :)

Textele cu Psd = bau bau sa le spuneti altuia, apropo.   Nu poti fi admiratorul securistilor decat daca ai  pretuire pentru stat.  Daca ai, atunci tii cu pesedeaua, uslameaua, tefeleaua  si cu tot neamul lor de visinesti.

Opozitia fata de psd este fake atat timp cat preamaresti securistii si te uzi la orice semn de propaganda securista.





#70
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postargonaut, on 14 noiembrie 2017 - 20:29, said:

Iacata ca Ursul Sovietic pe care majoritatea cetatenilor il credeau plecat, preocupat de altceva sau adormit, este la post si functioneaza cu toate motoarele turate.
cu speranta ca-si revine la vechea maretie, eventual o mare Uniune Panslava in regiune.

Nasol, chiar foarte nasol, dar alternativa din pacate e o mare uniune euro-arabo-africana (si neomarxista), deci oriunde te uiti doar cacaturi.

Edited by grrrrr, 15 November 2017 - 16:14.


#71
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,347
  • Înscris: 29.07.2013

View Posttomaso, on 15 noiembrie 2017 - 15:57, said:

Sunt siderat sa vad cata sustinere neconditionata, lipsita de orice element critic, poate exista pentru servicii.  

Siderarea asta seamana a altceva.

Oricat ura ai avea impotriva SRI, propaganda sovietica este activa, reala si neobosita. Iar aici nu-i vorba de pesede sau alte cacaturi, e vorba de faptul ca rusii lucreaza iar faptul asta e semnalat de SRI. Mai trist era daca se trecea sub tacere toata tarasenia.

Iar daca e sa ne sideram, hai sa ne sideram de faptul ca ai vota cu pesede doar pentru ca lupta impotriva odioasei organizatii, prinsa in traditionalul binom cristoian, binom creat de Basescu si binom care l-a protejat pe Dragnea-TelDrum atata vreme iar acu'  si-a luat mana de pe el.
Nasol, cu atatea schimbari de directii, incotro s-o apuci ?! :D

#72
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,086
  • Înscris: 04.03.2014

View Postargonaut, on 15 noiembrie 2017 - 17:23, said:



Siderarea asta seamana a altceva.

Oricat ura ai avea impotriva SRI, propaganda sovietica este activa, reala si neobosita. Iar aici nu-i vorba de pesede sau alte cacaturi, e vorba de faptul ca rusii lucreaza iar faptul asta e semnalat de SRI. Mai trist era daca se trecea sub tacere toata tarasenia.


Asta e clar, dar nu ti se pare ciudat episodul asta?

1. O persoana de nivelul ala, atat de cu oscuta si urmarita de vreo 10 servicii secrete nu se apuca de spionaj, stie ca are 100p de oxhi pe el, adica trebuia sa fie chiar prost.

2. Daca ai dovezi clare cum naiba sa-l lasi sa scape, nu avea nici o imunitate diplomatica.



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate