Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Mata Hari si-a lasat barba pravoslavnica

* * * * * 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
97 replies to this topic

#19
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,627
  • Înscris: 15.01.2017

 tomaso, on 14 noiembrie 2017 - 21:54, said:



Anul trecut a fost Dl.Beke.
Văd că anul acesta au servit altceva, pentru a se arăta utili și că ne consumă miliardul ăla de parai anula pe salarii indecent de mari și pensii așișderea?
Felicitări SRI?

Poftim?   Posted Image

Puteam sa jur ca vor apărea astfel de opinii.



#20
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

 Epdm, on 14 noiembrie 2017 - 21:55, said:

Puteam sa jur ca vor apărea astfel de opinii.

Ah logic. Ce-i drept, la ce salarii au, ar putea sa lucreze mai intens. Cine stie, poate ar ajunge sa prelucreze si niste cetateni de pe aici.

#21
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 Epdm, on 14 noiembrie 2017 - 21:55, said:

Puteam sa jur ca vor apărea astfel de opinii.

În fiecare an,  cam pe timpul acesta,  se petrec două fenomene.
1.  Crește cursul  - pentru că accize & shit,  (fk bnr, fk romanian leu)
2.  Apare sri cu un șpion în vârf de băț.   Singurul, pt. că până la anul altul nu mai arată.   Pentru că discuții pe bugetul lor și ei sunt utili țărișoarei și poporului.

#22
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
primeste si coldea un bonus pentru prinderea spionului?

#23
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

 tomaso, on 14 noiembrie 2017 - 22:03, said:

În fiecare an,  cam pe timpul acesta,  se petrec două fenomene.
1.  Crește cursul  - pentru că accize & shit,  (fk bnr, fk romanian leu)
2.  Apare sri cu un șpion în vârf de băț.   Singurul, pt. că până la anul altul nu mai arată.   Pentru că discuții pe bugetul lor și ei sunt utili țărișoarei și poporului.

Erau utili si cand asculatu telefoanele coruptilor, dar na, asa au vrut pesede si coruptii, sa nu mai fie asculati!

#24
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013

 tomaso, on 14 noiembrie 2017 - 21:54, said:

Felicitări SRI?  Pe bune?
Poftim?   Posted Image

Mai scria acolo ceva, o anume sectie, dar voi astia cu binoame in organizm vad ca aveti greturi, varsaturi.

Sa nu fie "cu ochi" :D

#25
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,081
  • Înscris: 04.03.2014
Cred ca Tomaso are dreptate aici.  E o artificie, persoanele de tipu'ala nu-s spioni, pentru ca nu prea au ce spiona. E la mintea unui copil de 8 ani ca nu putea face nici o miscare fara sa fie prins la cat de cunoscut era.

#26
skandal

skandal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,241
  • Înscris: 09.11.2003
Nici el nu cred ca era trimis serios, nici ejectul nu e mare scandal. Banuiesc ca e un schimb de "amabilitati" relativ comun. Despre baza aia apar tot timpul vorbe ca se infiinteaza tot felul de curiosi pe langa ea, e cumva normal. Dar sa te astepti ca nea Caisa asta ar putea trece neobservat de cineva, ar fi mult sub nivelul rusilor, de prin carti par educati in materie. Pe rusi ii vad mai degraba la bucataria unitatii sau altceva sa ramai mut, iar pe romani in patul comandantului.

Edited by skandal, 14 November 2017 - 22:23.


#27
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Nu stiu, daca as prinde unul din asta umblindu-mi prin documente as incepe sa cred ca sunt important. As face si poze. :P

#28
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013
Eu cred ca SRI a dat un semnal cum ca rusii sunt prea activi, iar semnalul asta nu e prntru rusi ci pentru aia carora le put UE si NATO, gata sa puna botul la propaganda dusa de sovietici.
Chestiile aste "spionesti" nu se fac publice oricand si oricum. Daca sesizati, titlul nu e unul "serios", gen "Rusii ne spioneaza"  sau "Spion rus prins in flagrant si expulzat" ;)

Dar, ma rog, fiecare crede si intelege ce vrea, ce poate si cum poate.

#29
skandal

skandal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,241
  • Înscris: 09.11.2003

 Dihorul Razboinic, on 14 noiembrie 2017 - 22:25, said:

Nu stiu, daca as prinde unul din asta umblindu-mi prin documente as incepe sa cred ca sunt important. As face si poze. Posted Image

Nu exista in lumea asta tara neimportanta. Oricine are ceva de vandut sau ceva de luat.

#30
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,627
  • Înscris: 15.01.2017

 tomaso, on 14 noiembrie 2017 - 22:03, said:



În fiecare an,  cam pe timpul acesta,  se petrec două fenomene.    
1.  Crește cursul  - pentru că accize & shit,  (fk bnr, fk romanian leu)
2.  Apare sri cu un șpion ĂŽn vârf de băț.   Singurul, pt. că până la anul altul nu mai arată.   Pentru că discuții pe bugetul lor și ei sunt utili țărișoarei și poporului.

Si care este legătura?

Sa inteleg ca securiștii lucrează in tandem cu guvernul(PSD).

#31
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,844
  • Înscris: 25.10.2004

 argonaut, on 14 noiembrie 2017 - 22:28, said:

Eu cred ca SRI a dat un semnal cum ca rusii sunt prea activi, iar semnalul asta nu e prntru rusi ci pentru aia carora le put UE si NATO, gata sa puna botul la propaganda dusa de sovietici.
Chestiile aste "spionesti" nu se fac publice oricand si oricum. Daca sesizati, titlul nu e unul "serios", gen "Rusii ne spioneaza"  sau "Spion rus prins in flagrant si expulzat" Posted Image

Dar, ma rog, fiecare crede si intelege ce vrea, ce poate si cum poate.
sunt putine persoanele care dirijeaza activitatea de propaganda, speram ca SRI ii monitorizeaza. restul, defapt marea majoritate, e compusa din indivizii usor de manipulat,  adulti ratati profesional si cu probleme de integrare sociala. de astia nu duce lipsa societatea

#32
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 Epdm, on 14 noiembrie 2017 - 22:38, said:

Si care este legătura?

Sri a fost acuzat - cu probe -  că  funcționează ca poliție politică.    A depășit cu mult Securitatea ceaușistă la interceptări și ingerințe în viața oamenilor și că este centrat pe spionarea populației României.  A mai fost acuzat că nu se ocupă de ceea ce ar trebui să facă.  

Așa că,  chestia asta pare (mă rog) o acțiune de PR.    Vor să arate că ei lucrează, că prind spioni, că se preocupă de siguranța națională adevărată,  nu de șpăgi și peșcheșuri, așa cum au făcut ani de zile. Și-au ales pe lulă ăsta drept țintă tocmai pentru că-i un papagal cu gură mare.   Dacă ar fi găjbit pe unul din acela,  atașat economic la nu știu ce ambasadă,  le era complicat să-l utilizeze pe post de Ciubaca.  

Un serviciu de informații nu are nevoie de PR.    Și nu importă imaginea.   Ei trebuie să fie low profile.  Nu au niciun motiv să iasă în presă cu comunicare de genul acesta.
Faptul că au făcut-o  spune un singur lucru cert.   Băieții ăștia sunt obsedați să pară utili.   Să nu zică lumea că toacă banii  degeaba.    Nu așa se curăță jegul în care se tăvălesc.
Dar cine să le spună toate astea?   Ei sunt o lume arogantă și suficientă,  se cred mesianici îndrituiți să vegheze la binele poporului.  

Nu pun botul la propaganda lor de două parale.

#33
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013
Da' ce, s-a pus vreodata reducerea bugetului SRI? De cine? Cand?  De ce ar avea nevoie de PR astia din "Statul paralel"?

Termenul de politie politica este folosit doar de sclavii securistului Voiculescu si fostului amic al securistilor, Ghita.

Poti arata care este forma de politie politica pe care a practicat-o SRI?

Sau este vorba doar de un element din propaganda securistilor Voiculescu si Ghita?

Edited by zardato, 14 November 2017 - 23:19.


#34
EllaBeauty

EllaBeauty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,890
  • Înscris: 18.12.2011
SRI a calcat in rahat toata lumea se intreaba de ce nu l-au arestat pe Ciubaca (nu Ciuvica ala paros din SW).
Bun si daca tot i-au plantat documente false despre radaru din Satu Mare (care bate pana in Rusia asa peste muntii Carpati sau era pentru Ungaria)
De ce au mai aparut in presa cu informatia ca sunt documente false, ei cred ca FSB-ul sau GRU-ul e prosti si isi iau informatii din comunicatele SRI.

Realitatea e alta s-a prins si SRI-ul ca Romania a avut o scurgere importanta de documente clasificate si ca sa nu para fleti in fata partenerilor au venit cu minciuna documente false.

Este de ajuns ca un singur document secret sa apara pe un site tip WikiL si am intrat in rahat pana la gat

Edited by EllaBeauty, 14 November 2017 - 23:22.


#35
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 zardato, on 14 noiembrie 2017 - 23:15, said:

De ce ar avea nevoie de PR astia din "Statul paralel"?

Sunt oameni.  Vor să fie iubiți și apreciați.
De aceea țin musai să arate că se desprind de trecutul mizer.
Dar nu vor putea făcea asta.
Nu cu acțiuni de PR atât de prost gândite.

Au nevoie de alți oameni care să comunice pentru ei.  Ăștia de acum sunt prea proști.
Dar comunicarea nu-i totul.  

Pesediștii se plâng de faptul că guvernul face chestii bune, dar că au o comunicare proastă și că, vezi Doamne, din cauza asta poporul nu îi iubește atât cât ar trebui.
Așa și securiștii. Au impresia că dacă ne aruncă cazul  de doi bani al unui manelist pravoslavnic,  o sa facă vreo brânză.

Dacă tăceau și nu ziceau nimic, ieșeau mai câștigați.   Puteau să ”scape” informația către un canal media din curtea lor,  iar ăia să ”mergă pe fir”  și să scrie că manelistu a fost expulzat și a primit interdicție,  bla bla bla, plm,  nu fac muncă patriotică pt securiști.

Edited by tomaso, 14 November 2017 - 23:25.


#36
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

 tomaso, on 14 noiembrie 2017 - 23:04, said:

A depășit cu mult Securitatea ceaușistă la interceptări și ingerințe în viața oamenilor

'aida de.
zicem bancuri la fereala si printam memeuri pe hartii mici pe care le pasam intre noi, citeste si da mai departe.

Edited by shefu_de_combinat, 14 November 2017 - 23:28.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate