Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cum caracterizati prestatia lui Iohannis in functia de presedinte?

* * * - - 15 votes
  • This topic is locked This topic is locked
12354 replies to this topic

Poll: Cum caracterizati prestatia lui Iohannis in functia de presedinte? (671 member(s) have cast votes)

Cum caracterizati prestatia de pana acum a lui Iohannis in functia de presedinte?

  1. Voted Excelenta, sunt foarte multumit. (115 votes [17.14%] - View)

    Percentage of vote: 17.14%

  2. Voted Buna dar se poate si mai bine. (260 votes [38.75%] - View)

    Percentage of vote: 38.75%

  3. Voted Slaba (126 votes [18.78%] - View)

    Percentage of vote: 18.78%

  4. Voted Execrabila (170 votes [25.34%] - View)

    Percentage of vote: 25.34%

L-ai votat pe Iohannis in 2014?

  1. Voted Da (488 votes [72.73%] - View)

    Percentage of vote: 72.73%

  2. Nu, l-am votat pe Ponta (63 votes [9.39%] - View)

    Percentage of vote: 9.39%

  3. Voted Nu am votat in turul II al alegerilor prezidentiale (120 votes [17.88%] - View)

    Percentage of vote: 17.88%

In 2019 la viitoarele alegeri prezidentiale:

  1. Voted Votez cu Iohannis asa cum am facut si in 2014 (281 votes [41.88%] - View)

    Percentage of vote: 41.88%

  2. Votez cu Iohannis desi in 2014 am votat cu altcineva (7 votes [1.04%] - View)

    Percentage of vote: 1.04%

  3. Voted Prefer un alt candidat de dreapta nu pe Iohannis (93 votes [13.86%] - View)

    Percentage of vote: 13.86%

  4. Voted Votez cu candidatul stangii (67 votes [9.99%] - View)

    Percentage of vote: 9.99%

  5. Voted Nu stiu inca cu cine votez (223 votes [33.23%] - View)

    Percentage of vote: 33.23%

Vote

#19
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Mie imi place cum vorbeste,...te ia somnul la modul concret,...

Este o emisiune la RRA,..."Buna seara copii",...ar fi angajatul ideal,...

Cit despre politica,...nu mai intelege nimeni ce vrea,...

#20
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Dom'le, dupa cum merge treaba, as zice ca in urmatorii 3 ani mancam toti virsli (wurst). Ce ati vrut, aia aveti. Luati cu paine! :D

#21
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,916
  • Înscris: 31.03.2003
Sunt mare fan virsli...

#22
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
mai bun wurstul bavarez cu bere decat terciul teleormanean...

#23
cleo23

cleo23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 18.08.2007
Wurst da, dar numai impreuna cu Conchita Eurovizion

#24
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Este un om impins in fata de conjunctura politica, cu o caciula prea mare pentru el.
Poate invata in timp, ca si Basescu, care s-a cizelat mult (e drept ca acum declaratiile lui Basescu au luat-o razna...).

#25
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
Iohannis a fost praf 2 ani, a dat un tun de imagine in ianuarie 2017 si spera sa-l tina pana la urmatoarele alegeri probabil.
Am votat cu el in turul doi in 2014, probabil nu va mai prinde un tur doi in care sa fiu nevoit sa-l votez.

#26
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Iohannis a inceput sa mai miste. Pana acum a fost praf. Daca o mai lasa moarta si cu vacantele la Miami, e posibil sa inceapa sa fie iubit de popor....
E prea multa saracie in tineretul patriei ca sa iti permiti, ca sef de stat, sa o arzi pe plaja la Miami.

#27
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,271
  • Înscris: 06.07.2007
acuma mai scoate si el cateva vorbe. Insa vine vara, vacante, concedii, fetite blonde si se da la fund din nou. Nu ca mi-ar pasa.

Edited by dan1980_25, 30 January 2017 - 20:58.


#28
escher

escher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 17.05.2014
   „Dar decat cu Der, Die, Das,
Mai bine cu davai ceas?"
  Adaptare dupa  Constantin Tanase.

Edited by escher, 30 January 2017 - 20:59.


#29
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
S-a mai reparat Iohann al nostru . Are o prestatie mai buna decat in prima parte a mandatului . Incep sa cred ca are sanse la al doilea mandat ...daca il mai vrea .

#30
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View Postradumiki, on 30 ianuarie 2017 - 19:47, said:

Cum vechiul topic a devenit foarte mare, greu de urmarit, in plus vechiul chestionar s-a stricat (din vina mea Posted Image) propun sa continuam aici discutia noastra referitoare la modul cum Iohannis isi face treaba de presedinte.
Avem si un chestionar putin mai complex care poate fi mai interesant de interpretat.
Ultimele saptamani mi-au aratat un cu totul alt Iohannis decat cel de la inceput de mandat. Mi-a aratat ca este un om bineintentionat pentru Romania, deci pentru romani, ca uraste si el coruptia ca majoritatea romanilor, ca are simtul umorului (faza de învestirea guvernului a fost epocala), deci pana acum este bine.   Am anumite retineri, dar astept sa vad cum evolueaza in timp.  

Dupa ce a facut pana acum cu ordonantele hotiei si rusinii, prezenta la guvern si mai apoi apelul la referendum plus interventiile publice, adica opozitia fata de hotia pesede, pentru mine prestatia este excelenta.  A intervenit atunci cand a trebuit acolo unde a trebuit.  Daca continua asa il voi vota cu siguranta, in chestionar am zis ca nu stiu pentru ca nu stiu cum va evolua Iohannis, si nici daca se va reprezenta.  Dar va avea votul meu daca va continua pe pozitia anti-coruptie ca acum.

Edited by zardato, 30 January 2017 - 21:35.


#31
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004
Desi presedintele Romaniei dispune de niste puteri reale el nu are parghiile necesare pentru a influenta foarte mult politica interna si deci viata cetatenilor. Daca nu are Guvernul "sau" presedintele nu prea poate fi evaluat pentru modul cum guverneaza tara pentru ca nu prea are putere in actul de guvernare. Iohannis a avut doar un an in care a dominat guvernul si doar in acea perioada pot fi analizate "performantele" sale in actul de guvernare.

In rest cand majoritatea parlamentara ii este potrivnica prestatia presedintelui tine de modul cum ataca si cum incearca sa puna piedici puterii politice. Acum Iohannis este mai degraba un lider al opozitie decat un lider al puterii politice. Prin actiunile sale el incearca sa saboteze guvernul pentru a slabi partidele care il sustin.

Cu gratierea si amnisitia i-a iesit destul de bine insa in cazul bugetului pe care incearca sa il blocheze nu cred ca o sa ii mearga prea bine. Nu am fost foarte atent dar din cate am inteles el vrea mai multe bani pentru serviciile de informatii nu?

Oricum si legea CSAT ar trebui clarificata pentru a nu se intelege ca avizul CSAT pe buget este unul obligatoriu peste care nu se poate trece.

Edited by e2k, 30 January 2017 - 21:08.


#32
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016
Iohannis, un om bun dar nu e lasat de altii sa faca treaba. Cum pomene' de referendum cum Dragonea ii sare in cap, la fel cu refuzarea primului premier. El e seful, el face ce vrea. Cine e Dragnea cu toti PSD-istii lui mizerabili? N-am invatat inca nimic, degeaba tineretul voteaza cu X daca batranii, pocaitii, comunistii, ungurii o dau cu PSD

#33
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007

View Postradumiki, on 30 ianuarie 2017 - 19:47, said:

Cum vechiul topic a devenit foarte mare, greu de urmarit, in plus vechiul chestionar s-a stricat (din vina mea Posted Image)
intr-adevar, erau 5 optiuni, 2 erau "pro", 3 erau contra. desi "excelent" depasea cu putin "rau si foarte rau", exista varianta "mediocru" care nu cred ca se putea pune in balanta ca "de bine" fapt care o inclina (balanta) in partea negativa cu destul de mult siiiiiiiiii, sa se vada ca iohanis este "de rau" nu-i bine. alesul trebuie sa fie cel mai iubit dintre pamanteni, nu-i asa?

si-i mai injuram pe pesedisti si comunisti ca falsifica graficele si sondajele... ;)

#34
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Poste2k, on 30 ianuarie 2017 - 21:07, said:

Desi presedintele Romaniei dispune de niste puteri reale el nu are parghiile necesare pentru a influenta foarte mult politica interna si deci viata cetatenilor. Daca nu are Guvernul "sau" presedintele nu prea poate fi evaluat pentru modul cum guverneaza tara pentru ca nu prea are putere in actul de guvernare. Iohannis a avut doar un an in care a dominat guvernul si doar in acea perioada pot fi analizate "performantele" sale in actul de guvernare.

In rest cand majoritatea parlamentara ii este potrivnica prestatia presedintelui tine de modul cum ataca si cum incearca sa puna piedici puterii politice. Acum Iohannis este mai degraba un lider al opozitie decat un lider al puterii politice. Prin actiunile sale el incearca sa saboteze guvernul pentru a slabi partidele care il sustin.

Cu gratierea si amnisitia i-a iesit destul de bine insa in cazul bugetului pe care incearca sa il blocheze nu cred ca o sa ii mearga prea bine. Nu am fost foarte atent dar din cate am inteles el vrea mai multe bani pentru serviciile de informatii nu?

Oricum si legea CSAT ar trebui clarificata pentru a nu se intelege ca avizul CSAT pe buget este unul obligatoriu peste care nu se poate trece.

cine ziceai ca a facut constitutia romaniei? :D

#35
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Interesant....
Un om care 2 ani de zile nu a avut habar de sistemul medical, educational, financiar, social, s-au dat tunuri langa el fara sa il trezeasca din somn....iese acum, cand a pierdut irevocabil si rusinos orice sustinere politica sa anunte ca "avem o gasca de politicieni"

pai tu esti  presedintele SI al gastii aceleia....
acum o luna, acum jumatate de an, acum un an.....nu te-a deranjat ?
Desigur ca nu......
tu aveai gasca ta......

#36
dejanalex

dejanalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 19.02.2008
pacat ca puterea detinuta tinde spre zero
de ex daca nu ii place o lege o poate retrimite in parlament de acolo revenind in aceasi forma el fiind obligat sa o aprobe
face o impresie buna acum cu amnistia dar sa vedem ce putere reala are. eu din ce am inteles in cazul unei raspunderi a guvernului e obligat sa aprobe.
diferenta dintre el si basescu e sa basescu o avut ani buni guvernul de partea lui

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate