Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Emotii inainte de examenul auto la traseu!

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#55
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

 A_R_R_A, on 12 noiembrie 2017 - 22:07, said:

Adica vrei sa zici ca tu.. Un proaspăt Č™ofer.. Ai venit de la servici.. Singur în maČ™ină Č™i te-ai chinuit sa bagi maČ™ina între alte doua maČ™ini? Astea cu parcările se învaČ›ă în timp.. Eu as fi mulČ›umit ca noii Č™oferi sa realizeze sa nu pună în pericol viata celorlalČ›i.
@ARRA nu te supara pe mine, insa in spate ai afirmat ca si tie iti este greu cu parcarile laterale cand sunt apropiate. De cat timp ai permisul?

Edited by costinuti, 12 November 2017 - 22:19.


#56
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
aha, iar daca lasa masina in drum pt ca nu are voie sa faca parcare laterala, fiind incepator, nu pune pe nimeni in pericol, ba chiar dimineata gaseste si ceva flori lasate in semn de recunostinta.

asaaa, ca idee, cand ai dat examenul, i-ai zis politistului ce ne zici si noua aici? ca ti se pare o prostie examenul si tot ce se cere in el? ca te deranjeaza sa mergi mai mult de 200m cu el in masina? daca da, ce raspuns ti-a dat, daca nu, de ce nu?

#57
A_R_R_A

A_R_R_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.10.2017
Am zis ca trebuie o oarecare atenție.. Sporita între 2 mașini. Pai tu pui la examen un începător la parcare între 2 mașini? Din 99 am permisul.. Și conduc zi de zi. Iar când parchez între 2 mașini nu pot parca cu ochii închiși. Chiar trebuie experienta.

 Dany_Darke, on 12 noiembrie 2017 - 22:19, said:

aha, iar daca lasa masina in drum pt ca nu are voie sa faca parcare laterala, fiind incepator, nu pune pe nimeni in pericol, ba chiar dimineata gaseste si ceva flori lasate in semn de recunostinta.

asaaa, ca idee, cand ai dat examenul, i-ai zis politistului ce ne zici si noua aici? ca ti se pare o prostie examenul si tot ce se cere in el? ca te deranjeaza sa mergi mai mult de 200m cu el in masina? daca da, ce raspuns ti-a dat, daca nu, de ce nu?
ehe când am dat eu examenul.. Pe vremea aia se mergea un maxim 200 metri pe drum drept și aia era.

#58
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007
Ok, atentie sporita dar la examen nu cred ca cere nici un politist sa faci parcarea laterala stiind ca nu e spatiu disponibil de minim 2-3 masini; nu cred ca s-ar risca zgarierea altor masini aiurea, cum a zis D_D mai sus decat atunci cand vede oprtunitates spatiului liber. De aici pana nu a mai face deloc parcarile laterale e cale lunga de tot

Edited by costinuti, 12 November 2017 - 22:26.


#59
A_R_R_A

A_R_R_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.10.2017
Am zis ca e deranjat sa te puna la examen sa faci parcare laterala. Nicăieri în Europa nu se cere asa ceva. Și încă ceva.. De mulți ani am mai evoluat. Acum fac parcare laterala cu tirul.. Eu doar atragem atenția ca aceasta practica nu e prea ok.. Adică suntem noi miezul? :))

#60
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007
Ce e greu de inteles ca politaiul te pune in spatiu urias, nu intre doua masini apropiate?
Sa fim serosi, daca nu parchezi cand ai 30-50m,nu ai pretentie de permis. Nu cere parcare perfecta, dar macar sa vada ca ai idee cum se face. Plus ca are un plan de examen, o parcare e obligatorie in cadrul examenului.

#61
A_R_R_A

A_R_R_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.10.2017

 costinuti, on 12 noiembrie 2017 - 22:25, said:

Pai la examen nu cred ca cere nici un politist sa faci parcarea laterala stiind ca nu e spatiu disponibil de minim 2-3 masini; nu cred ca ar risca zgarierea altor masini aiurea, cum a zis D_D mai sus cand vede oprtunitate spatiului liber. De aici pana nu a mai face deloc parcarile laterale e cale lunga de tot
ha, glumești. Nu risca polițistul nimic. El trage imediat frână de mana și aia e.. Data viitoare.. Ați picat. Data viitoare fiind peste juma de an. :)

#62
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

 slai, on 12 noiembrie 2017 - 22:26, said:

Ce e greu de inteles ca politaiul te pune in spatiu urias, nu intre doua masini apropiate?
Sa fim serosi, daca nu parchezi cand ai 30-50m,nu ai pretentie de permis. Nu cere parcare perfecta, dar macar sa vada ca ai idee cum se face.
Exact.

LE pana trage el frana de mana zgarietura e gata, fresh de "portocale"

Edited by costinuti, 12 November 2017 - 22:29.


#63
A_R_R_A

A_R_R_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.10.2017

 slai, on 12 noiembrie 2017 - 22:26, said:

Ce e greu de inteles ca politaiul te pune in spatiu urias, nu intre doua masini apropiate?
Sa fim serosi, daca nu parchezi cand ai 30-50m,nu ai pretentie de permis. Nu cere parcare perfecta, dar macar sa vada ca ai idee cum se face. Plus ca are un plan de examen, o parcare e obligatorie in cadrul examenului.
glumești. Între 30-50 metri aia numai e parcare laterala deja. :)

#64
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007
Si asta e adevarat dar macar politistul isi da seama de elev daca merge bine sau nu in functie de traiectoria si virajele realizate.

#65
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008
Pentru cei care dau traseul daca nu se fac greseli de saltare de permis sunt sanse maxime sa-l luati. Tineti minte urmatoarea secventa prescurtata ADDPCOSS+2 unde nu trebuie gafat in timpul traseului.
A - alcool (nu cred ca e cazul desi au mai fost cazuri la stiri)
D - depasire
D - defectiune (frane, directie) - nu e cazul la examen
P - prioritate
C - cale ferata
O - orbire (nu e cazul la examen pt ca nu se face conducere de noapte)
S - semnal semafor
S - semnal politist
+2 - contraventia repetata (aici mai sunt celebrele pacaleli. Ex: te pune sa o iei pe interzis si repeti prostia). In rest sunt fastacelile inerente iar daca examinatorul vede ca esti atent si dai impresia de siguranta pe tine, te uiti in oglinzi, mergi fluent, semnalizezi, nu opresti motorul aiurea atunci o sa fie ok. Fastacelile se depuncteaza f putin. Spor!

Edited by misu183, 12 November 2017 - 22:34.


#66
A_R_R_A

A_R_R_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.10.2017
Uite care e treaba. Pe fratele meu la pus sa parcheze între 2 mașini apropiate. A picat examenul  pana nu a dat 200 euro nu a luat examenul. Numai fiți asa naivi.. Poate ați uitat ca România e tara unde e posibil orice.. Unde poți lua examenul fără măcar sa te prezinți la examen.

#67
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007
Pai asta se cere pe aici. Vrea sa vada ca bagi marsarier, invarti volanul, si te duci langa bordura. Adica stii principiul.
Sa fim seriosi, nici naiba nu iese invatat din scoala, experienta si km cat mai multi dupa te invata.

#68
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

 A_R_R_A, on 12 noiembrie 2017 - 22:33, said:

Uite care e treaba. Pe fratele meu la pus sa parcheze între 2 mașini apropiate. A picat examenul  pana nu a dat 200 euro nu a luat examenul. Numai fiți asa naivi.. Poate ați uitat ca România e tara unde e posibil orice.. Unde poți lua examenul fără măcar sa te prezinți la examen.
Ahaaaa, deci de aici toata inversunarea asta.
Ok, no comment.

#69
A_R_R_A

A_R_R_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.10.2017
Nu.. Înverșunarea e de la faptul ca pici examenul de la o parcare care nu ar trebui sa existe și mai dai traseul peste juma de an.. Dacă ai noroc.. Asa ceva :)) în ce hal e tara asta. De căcat la orice. Dacă vreau o hârtie de la primărie o da peste o săptămână ca cică trebuie sa între în sistem. Vai de curu nostru.

#70
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
cum sa nu existe colegule? dar ce faci pe urma? iei masina pe sus si o asezi langa bordura? esti culmea cu patea asta: nu trebuie sa existe

daca ai anumite frustrari din cauza altora din familie, ori pt ca un cunoscut n-a fost in stare sa faca parcarea, nu inseamna ca trebuie eliminata. hai sa eliminam examenul cu totul, ca sa nu se simta persecutati invataceii. ei ditamai soferii sa ia ordine de la un parlit de politist?

#71
A_R_R_A

A_R_R_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.10.2017
Pai nu exista nicăieri în Europa la examen parcare laterala. Mai mult decât atât.. În Europa nu dai examenul pe strada.. Ci în spatii special amenajate pt asta. Adică aia îs prosti și noi deștepți??

#72
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
eu le-as combina chiar. traficul real nu il vei simula niciodata in poligon. ca pun aia catoane care sa simuleze un pieton sau o caruta? este =0

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate