Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Emotii inainte de examenul auto la traseu!

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1
YUNG

YUNG

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 24.09.2016
Am implinit si eu frumoasa varsta de 18 ani Posted Image...dar acum ma simt mai stresata ca oricand!
In curand trebuie sa dau examenul auto la traseu iar eu am foarte mari emotii...chiar nu-mi doresc sa-l pic.Posted Image
La voi cum a fost? L-ati luat din prima? Cum v-ati descurcat cu emotiile? Posted Image

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu existã decât în matematicã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Daca esti de sex feminin, iti explic in privat care e reteta succesului Posted Image  (nu glumesc)

#3
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Eu am dat de 5 ori traseul la cat. B. Sofer de tir fara accidente si mereu la timp.Posted Image  Nici C-ul nu l-am luat din prima dar aia a fost din motive tehnice. Acuma e usor, pe vremea mea dadeai sala din nou de fiecare data cand picai. Ce sa zic, inca respir teoria dupa atatia ani.
Prima data e cel mai nasol, mai ales daca prinzi cel mai naspa politist. Oricum emotiile sunt, stiu ca incepuse sa imi tremure in ultimul hal piciorul pe ambreiaj, am oprit motorul.... De pe la a patra incercare nu mai aveam nici un dram de emotii. Picam doar ca asa era soarta sa dau de cate o situatie mai deosebita. A prins bine, am invatat sa fiu mult mai atent la anumite situatii.
Adevaratul examen ii cand esti singur in masina pt prima data, fara instructor sau politist sa puna frana cand urmeaza sa o dai in bara.

Edited by SpeedDemon, 11 November 2017 - 23:32.


#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu existã decât în matematicã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Trebuie sa fi increzator, sa nu arati la politist ca iti este frica.

#5
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Eu l-am luat din prima, chiar daca am facut accident pe traseu.

#6
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
In 93 cred ca am fost ultimele ture care am luat pe bune traseul{din prima}.La sala de 2,3 ori.In ziua in care am luat sala,poligonu{daramat popic la parcare laterala spate,da l/am terminat in timp},orasul.Dar conduceam de pe la 16,singur la volan,in zone retrase,cu tata in dreapta.Mi-a explicat batranu in anii aia cat nu m-a invatat instructorul.Am facut scoala iarna.Posted Image ,pe dacie 1310. Nu,la oras nu am avut trac.

#7
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
Eh, nici chiar pasarica, dar ca sa flirtezi un pic cred ca poti. Dupa ce am luat examenul a trebuit sa raman martor pentru o duduie. Politistul parea mult mai interesat de conversatia cu ea decat de stalpii pe care era sa-i ia. Culmea, ea mentinea doar conversatia, nu facea nimic in plus, si nu era nici pitzi, era fata serioasa, cu planuri de emigrat (la job serios, nu prin parcari). In fine, ar fi necinstit sa spun ca a condus prost, dar pot spune sigur ca politistul n-a fost atent. Pur si simplu s-a plimbat ca in taxi pana la destinatie, unde a felicitat-o ca a condus atat de bine.

#8
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 YUNG, on 11 noiembrie 2017 - 23:15, said:

Am implinit si eu frumoasa varsta de 18 ani Posted Image...dar acum ma simt mai stresata ca oricand!
In curand trebuie sa dau examenul auto la traseu iar eu am foarte mari emotii...chiar nu-mi doresc sa-l pic.Posted Image
La voi cum a fost? L-ati luat din prima? Cum v-ati descurcat cu emotiile? Posted Image
Prima impresie:
De ce ai simtit nevoia sa modifici caracterele default si sa pui emoticoane ?

Alfel, "succese, zen si fortza sa fie cu tine"

#9
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Si daca-l pici ce are? Nu trebuie sa pleci cu gindul asta. Fii pregatita sufleteste, iei, bine, nu iei, asta e. Si, uite citi timpiti sint in jur, n-oi fi tu aia cea mai cea timpita. E mai greu dupa aia, cum bine zice cineva.
E si un pic la noroc, pe ce traseu nimeresti, ce trafic nimeresti, ce politai nimeresti.
Si, un sfat....traseele la examen sint cam aceleasi, daca te fortezi un pic poti afla care sint, mergi si faci citeva ture cu instructorul, cu prietenul, cu...pe jos, vezi tu.

#10
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011

 Michidoo, on 12 noiembrie 2017 - 00:17, said:

Politistul parea mult mai interesat de conversatia cu ea decat de stalpii pe care era sa-i ia. Culmea, ea mentinea doar conversatia, nu facea nimic in plus, si nu era nici pitzi, era fata serioasa, cu planuri de emigrat (la job serios, nu prin parcari). In fine, ar fi necinstit sa spun ca a condus prost, dar pot spune sigur ca politistul n-a fost atent. Pur si simplu s-a plimbat ca in taxi pana la destinatie, unde a felicitat-o ca a condus atat de bine.

Cum adica nu a fost atent politistul?O  persoana cu experienta vede din dreapta fara sa vrea un cedeaza, un stop , etc, sar in ochi greselile, nu trebuie sa fii atent cand ai experienta si esti vanator de greseli. E vb de experienta.E fix comportamentul taurului caruia ii arati un fular rosu, il vede cu coada ochiuliu, il simte , chiar daca sta cu spatele, politistul tot simte.

In primul rand, este pusa in pericol viata politistului cat si a martorului.Deci, nu se poate spune ca politistul  nu-i atent sau nu proceseaza tot.

Edited by ionutz_joe2009, 12 November 2017 - 01:00.


#11
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
Eu am luat din prima ,atat sala,cat si traseul ...undeva prin 2014 ..toata treaba e sa n ai emotii ...fii linistit/a , nu te grabi!!!! totul e pe timpul tau ..nu incerca sa impresionezi prin intrari fortate de genul : am timp...vorbeste cu politistul relaxat ...tot ce faci spune-i gen : e unu parcat pe continua ii spui aici o sa fiu fortat sa depasesc pe continua deoarece ala a parcat aiurea....cand iti da cineva flashuri sa te bagi (o sa te lase mai multi cand te vede cu examen) ii spui ca ti a facut semn si il intrebi daca poti sa te bagi ..chestiile astea chiar ajuta si politistul vede ca esti stapan pe masina si ca tot ce faci ..stii ...fii atent la semnale....in sens giratoriu de asiguri de mai multe ori....intra cineva in sens il lasi chiar daca simti ca poti sa intri...totul e pe timpul tau ...nu depasi 40 kmh , la parcari,intoarcere ,mers inapoi ,fa-le cu atentie si cu toate semnalele..nu te grabi sa pleci ...sa nu smucesti masina ....la stop opreste sa ingheti rotile..sa simta ca ai facut stopul ...in rest ...ce sa zic ...Bafta!!!

#12
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Unde dai examenul?

#13
YUNG

YUNG

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 24.09.2016

 viotl, on 12 noiembrie 2017 - 01:05, said:

Unde dai examenul?
In Galati.

#14
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009

 barbosa, on 11 noiembrie 2017 - 23:47, said:

Eu l-am luat din prima, chiar daca am facut accident pe traseu.
Posted Image
Si eu era sa fac accident la examen. Un bou a trecut pe rosu si m-am oprit milimetric. Ba chiar m-a si felicitat politistul pentru reactie!

#15
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Eu spun ca nu-i cazul sa ai emotii f mari, daca pici nu-i un capat de tara.Mare atentie la greselile grave(neacordari proritate de orice fel, trecere pe rosu, depasire neregulamentara, nerespectare la trecere cale ferata,interzis sau chestii f grave).Trebuie sa se vada clar ca stii care e diferenta dintre stop si cedeaza, greselile simple acumuleaza puncte, imp e sa nu comiti greselile grave.Te asiguri mereu, pui semnal...vei fi nesigura pt el daca pleci cu emotii, te va taxa.

Edited by ionutz_joe2009, 12 November 2017 - 02:00.


#16
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

 YUNG, on 11 noiembrie 2017 - 23:15, said:

La voi cum a fost? L-ati luat din prima? Cum v-ati descurcat cu emotiile? Posted Image
Simplu! Da! N-am avut!

Edited by Dany_Darke, 12 November 2017 - 07:46.


#17
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
Nu mai speriati fata.  Atata timp cat ai martor in spate stai lejer ca nu iti va face nimeni avansuri, pipaieli sau mai stiu e ce.
Important este sa nu te pierzi cu firea si sa fii stapana pe tine. Clar vei avea emotii pentru ca e normal dar atata timp cat vei incerca sa faci abstractie de politist nu vei avea probleme.
Iar Galatiul e un oras mult mai rarefiat din punct de vedere al traficului decat alte orase. Am stat in Galati vre-o 6 ani asa ca stiu, deci nu ai de ce sa iti faci griji atata timp cat nu vei da peste idioti in trafic care desi vor vedea semnul EXAMEN posibil nici nu stiu sa il citeasca...darami-te sa conduca regulamentar.
Incearca sa discuti cu instructorul sa faci cam acelasi traseu care il obisnuiesc politistii....pentru ca in general exista o rutina, un traseu care il aleg mereu pentru a te testa pentru diferite situatii de genul STOP, semafor, sens giratoriu, cedeaza trecerea, parcarea laterala, mersul cu spatele si iesirea din oras (sa aprinzi luminile).

Mult succes.

Edited by Dany_Darke, 12 November 2017 - 07:47.


#18
nantes

nantes

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 12.11.2017
la stop rotile oprite , nu o lasi sa "curga",acordarea prioritatii celor in drept..reglarea a absolut tututror oglinzilor,asigurarea in ele cu capul spre ele nu cu coada ochiului,semnalizarea din timp , o parcare pe ici colo nu neaparat perfecta.., incadrarea ,maxim 40 km,curbele  luate intotdeauna cu treapta 2 ,o posibila parcare laterala cu o mica rampa sa vada daca o urci sau nu o urci doar din ambreiaj asa cum te-a invatat instructorul (bineinteles ca ii dai si niste acceleratie ca sa o urci SIGUR(la astea se pierd cei mai multi!)si sa ai grija sa nu dai in bordura,mai bine o bagi gresit decat sa te sui pe bordura ca altfel nu iti da.

Edited by nantes, 12 November 2017 - 05:16.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate