Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Emotii inainte de examenul auto la traseu!

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
A_R_R_A

A_R_R_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.10.2017
Pai din câte știu aia cu poligonul lor nu au atâția morți pe șosele cum avem noi.. Dar na.. Ce știu eu.. Poate e din cauza parcării laterale :)

#74
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

View PostA_R_R_A, on 12 noiembrie 2017 - 23:49, said:

Pai din câte știu aia cu poligonul lor nu au atâția morți pe șosele cum avem noi.. Dar na.. Ce știu eu.. Poate e din cauza parcării laterale :)
Pai noi nu avem infrastructura, de aia sunt atatea accidente, iar de autostrazi nici nu mai zic; daca se scade si exigentele la examen s-ar mari si mai mult nr accidentelor.

#75
A_R_R_A

A_R_R_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.10.2017
Mda..nu e asta.. au și ăștia naționale dar nu prea au obiceiul sa între pe contrasens. La noi e vb de mentalitate.. Lasă bre ca merge asa. De parca accidentele se întâmplă ca nu știe nea Costică sa parcheze între 2 mașini. Rămân la părerea nu numai ca e o proba fără rost.. Dar e și o bătaie de joc fata de cei care se chinuie prin stufoasa birocrație românească sa ia un banal permis de conducere.

#76
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Eu zic sa le luati asa cum sunt.Cu "taxa", fara "taxa" , zic ca un politist nu-l da daca soferul comite una din greselile grave pt care se suspenda permisul.

Eu am dat pe Dacie 1310, am facut ore prin zapezi mari, mergeam pe urme :), prin 2000 nu se deszapezea ca acum.Aia care faceau scoala pe Dacie 1310, simteau mult mai mult ce-i condusul.Se facea febra de la ambreiaj, se tragea de volan , cutie...Pe mine m-a invatat intructorul sa fac parcarea laterala dupa niste cote.Nu le mai stiu, dar se mergea cu spatele pana cand se ajungea cu stergatorul drept in coltul masinii unu, se luau 3 sferturi de volan, se mergea iar cu spatele, iar se lua de volan, se lua invers de volan nu mai stiu cate ture....ceva de genulAcum nu mai exista acele cote?Pe vremea aia iesa mai mereu parcarea laterala prin metoda aia.

Mie mi-au facut bine acele zapezi, eram artist pe zapezi, etc inca de la inceput :)).Erau liceele inchise, bucuros ca scapasem de liceu, ma chema in schimb  intructorul la ore  :))

Edited by ionutz_joe2009, 13 November 2017 - 00:31.


#77
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Doar ca sa-ti aduci aminte Posted Image
Parcarea laterala
• opresc la 0,5 m în stânga masinii în spatele careia vreau sa-mi parchez masina
• dau în marsarier pâna când oglinda mea dreapta sa fie lânga mânerul usii din stânga fata
• rotesc volanul dreapta la maximum
• marsarier pâna ce masina mea face un unghi de 45 de grade cu masina de referinta
• volan stânga de doua ori
• marsarier pâna ce coltul din stânga spate al masinii de referinta se poate vedea prin coltul din dreapta jos al parbrizului masinii mele
• volan stânga la maximum
• marsarier pâna ce-mi aduc masina paralela cu masina de referinta

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate