Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Timisoara

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
7214 replies to this topic

#37
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostCornelB, on Feb 20 2006, 00:29, said:

moso, hai ca poti ceva mai bun. De fapt toata stradania [edit: replace 'scremutul' with 'stradia' ] ta e demna de ceva mai bun.
Daca la inceput am preciat eseul tau ca pe o critica constructiva, imi este clar acuma.
Un sfat prietenesc: chiar daca nu 'esti'  cu fotbalul, vezi ca incep curand meciurile, treci pe-acolo - e un mediu extraordinat de refulat frustrari - o sa te simti imediat mult mai racorit :)

deci tu esti multumit de timisoara si incep meciurile. next?

#38
mariuspetru

mariuspetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 10.04.2005

View PostMosotti, on Feb 19 2006, 23:31, said:

deci tu esti multumit de timisoara si incep meciurile. next?

Next, ti-am spus. Vrei sa fie mai bine? Incepe tu insuti sa dai un exemplu. Si sunt convins ca vei gasi oameni care sa te urmeze. Ok, nu esti timisorean la origine. Si ce daca?

#39
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postmariuspetru, on Feb 20 2006, 00:33, said:

Next, ti-am spus. Vrei sa fie mai bine? Incepe tu insuti sa dai un exemplu. Si sunt convins ca vei gasi oameni care sa te urmeze. Ok, nu esti timisorean la origine. Si ce daca?

pai io nu dau exemple aici? acuma cine se ocupa cu treburile astea ar trebui sa stie ce au de facut:

- sa inchida santierele si sa lase numai 2

- sa faca din bega canal, nu mlastina si focar de infectie

- sa semnalizeze gropile. de fapt, daca ma gindesc mai bine, sa astupe gropile

- sa semnalizeze santierele, ca sa nu mai intre oamenii care nu au tramvai pe liniile de tramvai

- sa dreneze viaductele

- sa adune ciinii

- sa lase vrajeala cu telparku pe toate strazile si sa faca niste parcari de banii aia

aaaaaaa, sa nu uit, sa dea dracului cu nisip cind ninge, ca ne rupem gitu. desi poate ca e o strategie buna. daca imi rupeam gitu, cine mai "injosea" orasu cu asemenea poze falsificate?

#40
mariuspetru

mariuspetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 10.04.2005

View PostMosotti, on Feb 19 2006, 23:39, said:

pai io nu dau exemple aici? acuma cine se ocupa cu treburile astea ar trebui sa stie ce au de facut:

- sa inchida santierele si sa lase numai 2

- sa faca din bega canal, nu mlastina si focar de infectie

- sa semnalizeze gropile. de fapt, daca ma gindesc mai bine, sa astupe gropile

- sa semnalizeze santierele, ca sa nu mai intre oamenii care nu au tramvai pe liniile de tramvai

- sa dreneze viaductele

- sa adune ciinii

- sa lase vrajeala cu telparku pe toate strazile si sa faca niste parcari de banii aia

aaaaaaa, sa nu uit, sa dea dracului cu nisip cind ninge, ca ne rupem gitu. desi poate ca e o strategie buna. daca imi rupeam gitu, cine mai "injosea" orasu cu asemenea poze falsificate?

N-ai inteles.

Incepe tu sa dai un exemplu, punand tu insuti nisip in fata casei tale, impreuna cu alti vecini, strangand o echipa de tipi sa curatati gunoaiele de langa unul din canale si asa mai departe. Asa dati un exemplu de civism si nu stand ca negroteii din Africa inapoiata cand li se strica pompele de apa aduse de stat, sa faca gura si scandal sa vina statul sa le repare. Si apoi tot ei se duc si beau apa murdara de la rau si tot ei se imbolnavesc, dar nu ar face nimic sa se organizeze un pic si sa faca ei ceva cu pompa, sa aduca piese, sa se miste un pic...

Deci, repet, cu mentalitate de negru african de Niger sau Mali, nu o sa se rezolve nimic. Nu vine nimic de la nimeni, pana nu te mobilizezi chiar tu sa FACI ceva, nu doar sa DISCUTI despre ceva!

Later edit: negrii africani din Niger si Mali au invatat lectia si acum au apa curata.

Edited by mariuspetru, 20 February 2006 - 13:20.


#41
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
man, tu nu pricepi. io n-am nici o casa. stau in chirie la bloc. timisoara nu e orasu meu. e ca si cum as sta la un hotel naspa si dupa parerea ta ar trebui sa fac io curatenie prin el. cel mult as putea sa merg la alt hotel, dar nu vreau la alt hotel pentru ca desi hotelu asta e naspa, personalul e amabil ;) adica mai direct, in 10 ani n-am auzit cite injuraturi si urlete am auzit in bucuresti intr-o saptamina...

#42
CornelB

CornelB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 23.06.2005
moso: tu de 10 ani esti aici vizitator?  Macar se castiga bine din meseria asta? :)

#43
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
da, is ca aia care isi inchiriaza o camera la hotel pe 10 ani :)

#44
mariuspetru

mariuspetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 10.04.2005

View PostMosotti, on Feb 20 2006, 12:38, said:

man, tu nu pricepi. io n-am nici o casa. stau in chirie la bloc. timisoara nu e orasu meu. e ca si cum as sta la un hotel naspa si dupa parerea ta ar trebui sa fac io curatenie prin el. cel mult as putea sa merg la alt hotel, dar nu vreau la alt hotel pentru ca desi hotelu asta e naspa, personalul e amabil ;) adica mai direct, in 10 ani n-am auzit cite injuraturi si urlete am auzit in bucuresti intr-o saptamina...

Imi pare rau, dar esti egoist si nepasator si ceri altora sa fie complet diferiti. Asta da, ipocrizie.

Daca vrei sa se schimbe ceva intr-un loc in care stai  DE 10 ANI (!!!) atunci poate ar trebui sa te schimbi si tu, altfel nu cere altora, ceea ce tu insuti nu faci.

#45
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
esti din ce in ce in ce mai penibil :puke:

nu cer nicicui sa nu fie nepasator. aici e vorba de niste structuri care nu-si fac treaba pentru care sint platiti. nu e vorba de sida sau copiii strazii ca sa te apuci sa faci campanii. pentru ce dracu dracu ai vrea sa militez? pentru ca indivizii aia sa nu mai fie dobitoci si sa-si faca treaba pentru care sint platiti? :death:

#46
mariuspetru

mariuspetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 10.04.2005

View PostMosotti, on Feb 20 2006, 13:55, said:

esti din ce in ce in ce mai penibil :puke:

nu cer nicicui sa nu fie nepasator. aici e vorba de niste structuri care nu-si fac treaba pentru care sint platiti. nu e vorba de sida sau copiii strazii ca sa te apuci sa faci campanii. pentru ce dracu dracu ai vrea sa militez? pentru ca indivizii aia sa nu mai fie dobitoci si sa-si faca treaba pentru care sint platiti? :death:

Sa militezi pentru civism. Da, un fel de cercetas. Lasa ca stii la ce ma refer.

#47
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
:puke:

#48
mariuspetru

mariuspetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 10.04.2005

View PostMosotti, on Feb 20 2006, 14:12, said:

:puke:

Atunci, nu te mai plange. Dealtfel, iti poti gasi oricand un alt oras, nu?

#49
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
:puke: :puke:

tie ti se pare ca ma pling? tu nu vezi ca rid de ei?

Edited by Mosotti, 20 February 2006 - 15:15.


#50
mariuspetru

mariuspetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 10.04.2005

View PostMosotti, on Feb 20 2006, 14:15, said:

:puke: :puke:

tie ti se pare ca ma pling? tu nu vezi ca rid de ei?

Ok, perfect. Te intreb atunci. In orasul de unde vii e totul perfect? Nu exista nimic din ceea ce ai vazut in Timisoara?

In al doilea rand, daca-ti pasa atat de putin de orasul unde lucrezi si razi de el, ce rost are sa te mai uiti la aceste chestiuni? Ce sa-ti consumi tu timpul pretios cu problemele lor?

#51
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
pentru ca totusi ma impiedic de gropi. pentru ca m-am saturat sa-i aud cum vorbesc de alte orase si cum se lauda cu Marele Gospodar. realitatea este ca e probabil cel mai sapat oras din romania. si unde nu-i sapat e plin de gropi si jeg. si partea trista este ca o sa mai stea sapat inca 20 de ani :scared:

#52
mariuspetru

mariuspetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 10.04.2005

View PostMosotti, on Feb 20 2006, 14:29, said:

pentru ca totusi ma impiedic de gropi. pentru ca m-am saturat sa-i aud cum vorbesc de alte orase si cum se lauda cu Marele Gospodar. realitatea este ca e probabil cel mai sapat oras din romania. si unde nu-i sapat e plin de gropi si jeg. si partea trista este ca o sa mai stea sapat inca 20 de ani :scared:

Si de ce nu vrei sa pleci din oras, daca oricum te simti un intrus, care nu are nimic in comun cu el?

#53
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
de unde ai tras tu concluzia ca ma simt un intrus? :o sper ca nu esti psiholog, doar mi-ai confirma parerea ca nu-s buni de nimic ;)

si acuma gata cu timpeniile. nu e de datoria mea, timisoarea sau nu, sa astup gropi & shit. nici la tine in norvegia ta daca ar fi o groapa nu s-ar duce nimeni s-o astupe ca sa dea exemplu. cel mult ar baga in ea o creanga ;)

#54
mariuspetru

mariuspetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 10.04.2005

View PostMosotti, on Feb 20 2006, 14:52, said:

de unde ai tras tu concluzia ca ma simt un intrus? :o sper ca nu esti psiholog, doar mi-ai confirma parerea ca nu-s buni de nimic ;)

si acuma gata cu timpeniile. nu e de datoria mea, timisoarea sau nu, sa astup gropi & shit. nici la tine in norvegia ta daca ar fi o groapa nu s-ar duce nimeni s-o astupe ca sa dea exemplu. cel mult ar baga in ea o creanga ;)

1. Tu insuti ai spus ca ce treaba ai tu, esti doar un om care sta de 10 ani acolo, cumva fortat parca, sa lucreze si ca e deranjat de situatia orasului.

2. Nu sunt psiholog, o iau logic.

3. Norvegia nu e a mea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate