Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Internet nelimitat 4G fără limită de trafic la toate abonamentele

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
1128 replies to this topic

#847
ORLANDOM1977

ORLANDOM1977

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 02.04.2014
La expirarea perioadei contractuale , optinea net nelimitat dispare daca nu prelungesc ? Adica raman cu 1,5 gb cat este abonamentul de baza Mobil 7 ? Merci

#848
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 05.11.2017
Buna intrebare

#849
polar006140

polar006140

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 05.10.2007

View PostORLANDOM1977, on 23 mai 2018 - 17:16, said:

La expirarea perioadei contractuale , optinea net nelimitat dispare daca nu prelungesc ? Adica raman cu 1,5 gb cat este abonamentul de baza Mobil 7 ? Merci
da! Ramai doar cu 1.5gb

#850
VladAndreMano1

VladAndreMano1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.01.2014
Limitarea continutului video se activeaza dupa ce consumi cei 1,5gb din abonamentul de baza?
Nu e de alta, dar eu m-am tot uitat la video-uri si nu am avut nici o limitare la 480p, dar nici nu am depasit cei 1,5gb.

#851
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012

View PostAlexis, on 16 mai 2018 - 13:53, said:

Se pare ca e foame mare la orange...
E foame pe drq, sunt abonat la ei, am cerut o oferta ptr prelungire cu achiziție de telefon și mi-au făcut o ofertă ("numai ptr dvs. și e valabilă doar azi") de cădeam din picioare daca nu stăteam jos. Au o durere in p*la și nu respecta abonații care aduc beneficii lunare sigure, avantajați sunt doar cei pe cartela. Și din ce citeam pe aici, despre Telekom, cam la fel se comporta și ei....as fii vrut sa fac o portare la Telekom dar văd că folosesc antenele Orange, asta înseamnă că semnalul lasă de dorit prin anumite zone...

#852
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postfloryn-dof, on 03 iunie 2018 - 10:28, said:

Telekom văd că folosesc antenele Orange, asta înseamnă că semnalul lasă de dorit prin anumite zone...

Asta unde ai vazut-o?

#853
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 09.02.2007

View Postfloryn-dof, on 03 iunie 2018 - 10:28, said:

Telekom dar văd că folosesc antenele Orange, asta înseamnă că semnalul lasă de dorit prin anumite zone...
Dintre toți operatorii, Orange are cea mai extinsă acoperire în România, mai ales în ceea ce privește 4G-ul. De aceea este un acord între Telekom și Orange ca abonamentele Telekom cu excepția lui Mobil 5 să aibă acces în Orange 4G. Numai în ceea ce privește acoperirea GSM există localități rurale acoperite doar de Telekom. Telekom are cea mai slabă acoperire 3G. De aceea Orange își permite să trateze clienții cu greață, fiindcă are cei mai mulți clienți. Așa că înainte de a face un contract cu un operator de telefonie, verifică cine are semnalul cel mai bun în locurile în care ai nevoie, folosindu-te de rude, prieteni sau cumpărând o cartelă prepaid de la fiecare operator. Complicat, dar sigur, mai ales în condițiile în care în ziua de azi la fabricarea telefoanelor tot mai mult nu se ține cont să fie bune la semnal.

#854
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 14.08.2004
Cu acoperirea 4g nativă cum stă Telekom?

#855
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004
Din ce am mai citit pe aici se extinde incet, dar nu s-a oprit. Nu le convine intelegerea cu Orange si vor sa renunte la ea cat mai repede dar nu o pot face pana nu au acoperire proprie buna. Pe 3g cred ca au renuntat demult sa mai extinda si se concentreaza sa aiba acoperire 2g pentru voce si 4g pentru internet.

Dar referitor la acoperiri si semnale, mi-am dat seama din experienta ca sunt zone acoperite doar de un singur operator si nu neaparat de cel mai mare. Degeaba te duci la Orange ca are acoperirea cea mai extinsa daca acolo unde ai tu nevoie abia licareste o liniuta de 2G (da, dragi fani Orange, nu lesinati, exista si astfel de zone). Cel mai bine este sa iei un prepay si sa testezi la fiecare ce acoperire nativa are. La digi insa la prepay nu ai acces la 4G deci poti testa doar acoperirea 3G.

#856
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Cand am fost plecat acum aproape o luna prin judetul Brașov eu am fost multumit de Telekom. Foarte rar mi-a sărit in 3g sau 2g si pentru un moment foaete scurt. E adevarat ca mai erau portiuni unde Orange avea 3g ful si Telekom se chinuia cu o linie de H dar a fost chiar si invers. Vodafone cam raruț cu 4g.

#857
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Caz concret: merg destul de des la bunici, comuna Intregalde, jud Alba.
Semnal Telekom full 3G si cam atat, restul nu au semal deloc (desi pe harta de acoperire de pe site-ul orange apare cum ca ar fi semnal, poate daca urc in varful dealului, sa fie).
Deci poate orange sa aiba la nivel national acoperirea cea mai mare, pt mine personal Telekom e mai avantajos, pt altii nu.

#858
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 14.08.2004
Corect,ca sa nu va mai spun ca unde locuiesc eu, viteza de down si up este net superioară cel putin fata de Vodafone!

#859
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Postchriss, on 04 iunie 2018 - 16:03, said:

Corect,ca sa nu va mai spun ca unde locuiesc eu, viteza de down si up este net superioară cel putin fata de Vodafone!
am avut si eu o cartela telekom si situatia nu e chiar asa.Viteza de down si up este net superioara la Vodafone(ce folosesc in prezent) aproape oriunde in Bucuresti.Lasand la o parte ca la Vodafone exista tone de bonusuri de net(de net nelimitat 4G , fara limita de viteza dupa nu stiu cati Gb )...dar de, parerile sunt impartite si e normal sa fie
asa.

Altfel, ce nelimitat e internetul asta daca este LIMITAT ca viteza peste 1 ori 2 GB? o alta mizerie (inselatorie?) marca Telekom Romania.Nelimitat insemna nelimitat, fara limite de viteza ori limite rezonabile, asta e clar.Altfel e o minciuna.

Edited by gump4, 06 June 2018 - 21:06.


#860
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Am eu cartela Telekom de probă, semnal slab, internet deloc într-o comună la 10 km de Ploiesti.  Atașez dovezi cu screenshot la telefon.....din comuna respectivă am vrut sa folosesc contul Google și aplicația Maps.me......fara rezultat😪😪😪 Vroiam să mă portez dar .....degeaba are Telekom net nelimitat, că nu-l poți folosi decât în orașe mari, atât.

Attached Files


Edited by floryn-dof, 06 June 2018 - 21:16.


#861
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Postfloryn-dof, on 06 iunie 2018 - 21:07, said:

Am eu cartela Telekom de probă, semnal slab, internet deloc într-o comună la 10 km de Ploiesti.  Atașez dovezi cu screenshot la telefon.....din comuna respectivă am vrut sa folosesc contul Google și aplicația Maps.me......fara rezultat������ Vroiam să mă porteze dar .....degeaba are Telekom net nelimitat, că nu-l poți folosi decât în orașe mari, atât.
asa este.Eu stau in Bucuresti si semnalul Telekom aici era varza.Degeaba dau nelimitat LIMITAT daca nu au semnal....La Vodafone(ce folosesc acum) e semnal full aproape oriunde in Bucuresti si bonusuri de net 4G "FARA NUMAR" de la ei(vezi campania APLICATIA NET PRIMESTI) si nu numai...

Edited by gump4, 06 June 2018 - 21:11.


#862
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Posted Image  Attached File  1.jpg   78.14K   5 downloads

#863
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View Postgump4, on 06 iunie 2018 - 21:10, said:

Eu stau in Bucuresti si semnalul Telekom aici era varza

Exagerezi.

Daca ziceai ceva de nu stiu ce localitate...poate...dar in Bucuresti...nu prea te crede nimeni.Posted Image

#864
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Luna asta mi-am reincarcat cartela orange. Observ ca la orange nu peste tot viteza e mare si asta de simte la semnal mai slab, dar au acoperirea mai buna in umele locuri. La telekom mai sunt zone unde e semnalul mai slab dar vitezele pe 4g sunt mai constante si merge mai bine cand ai semnal slab. La orange cu o linie de 4g/4g+ nu prea poti sa faci nimic. Avantaje si dezavantaje.

Luna asta mi-am reincarcat cartela orange. Observ ca la orange nu peste tot viteza e mare si asta de simte la semnal mai slab, dar au acoperirea mai buna in umele locuri. La telekom mai sunt zone unde e semnalul mai slab dar vitezele pe 4g sunt mai constante si merge mai bine cand ai semnal slab. La orange cu o linie de 4g/4g+ nu prea poti sa faci nimic. Avantaje si dezavantaje.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate