Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Internet nelimitat 4G fără limită de trafic la toate abonamentele

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
1128 replies to this topic

#811
eful2007

eful2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 12.10.2007
cu roaming , fara roaming

Attached Files



#812
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

View Posteful2007, on 19 martie 2018 - 19:39, said:

cu roaming , fara roaming
Să mai investeasca și Telekom in retea,nu m-am abonat la Telekom sa am semnal de la Orange!!

#813
eful2007

eful2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 12.10.2007
Unde scrie Orange ?

#814
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

View Posteful2007, on 19 martie 2018 - 21:22, said:

Unde scrie Orange ?
Pai nu e semnal de la Orange?

#815
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
...

#816
SEBASTIAN_TM

SEBASTIAN_TM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.05.2015
Buna ziua tuturor, merita sa imi portez abonamentul de la digi pe telekom? Adica doresc sa achizitionez un telefon si doresc sa beneficiez de internet nelimitat 4g? Plus minute nelimitate in toate retelele. Din cate am citit am inteles ca acest nelimitat nu e chiar nelimitat mai ales la video, adica nu se pot vedea videoclipuri sau altceva decat la rezolutia de 480 p? Daca vizionez la 720 p sau alte rezoltii se tarifeaza? Sau? Si 2. Am citit ca sunt probleme cu semnalul si cu facturile adica facturile sunt mult mai mari sau sunt probleme la facturare( apar costuri suplimentare nejustificate) eu sunt din Timisoara, multumesc

Edited by SEBASTIAN_TM, 22 March 2018 - 11:40.


#817
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Daca vei dori sa vizionezi un clip la calitate HD iti va merge sacadat dar nu se tarifeaza in plus. Singura problema la sistemul de facturare ar fi ca se emit cu 5-10zile intarziere dar nu vine in plus de plata

#818
SEBASTIAN_TM

SEBASTIAN_TM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.05.2015
Am inteles, multumesc pentru raspuns si clarificari, am citit ca multa lume e dezamagita de facturare si ca apar sume nejustificate, sunt fabulatii inseamna?

Edited by SEBASTIAN_TM, 22 March 2018 - 11:53.


#819
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Au fost rezolvate problemele legate de facturare

Edited by illegal_operations, 22 March 2018 - 12:09.


#820
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
Salut! Mai are cineva problema asta: am Gb inclusi vreo 8 inca, dar sunt limitat la 1.5 mbps pe Youtube si Telekom tv...sunat in call center si o dau in diverse, nu au reusit sa rezolve problema. Am impresia ca nu e numai la mine asa...am verificat si la altcineva, tot cu netul abia alocat si e la fel...testat cu nPerf si un Speed meter. Asta de o saptamana, de cand am trecut pe un abonament  cu net nelimitat. Oare asta e teapa pe fata, cine se prinde bine....cine nu...?


#821
SEBASTIAN_TM

SEBASTIAN_TM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.05.2015

View Postillegal_operations, on 22 martie 2018 - 12:09, said:

Au fost rezolvate problemele legate de facturare
Ms frumos

#822
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 22.01.2004

View Postgeanny06, on 22 martie 2018 - 12:17, said:

Salut! Mai are cineva problema asta: am Gb inclusi vreo 8 inca, dar sunt limitat la 1.5 mbps pe Youtube si Telekom tv...sunat in call center si o dau in diverse, nu au reusit sa rezolve problema. Am impresia ca nu e numai la mine asa...am verificat si la altcineva, tot cu netul abia alocat si e la fel...testat cu nPerf si un Speed meter. Asta de o saptamana, de cand am trecut pe un abonament  cu net nelimitat. Oare asta e teapa pe fata, cine se prinde bine....cine nu...?


Nu e o problema. Scrie foarte clar pe site si in contractul de abonament:

Quote

Traficul este nelimitat la o viteza de 1.5 Mbps pentru video streaming si la viteza corespunzătoare planului tarifar pentru celelalte tipuri de continut. Pentru a beneficia de o latime de banda de transfer si rezolutie superioara pentru video streaming, Net Nelimitat poate fi dezactivat. Ca urmare a dezactivarii bonusului Net Nelimitat, dupa consumarea datelor mobile incluse in abonament si/sau optiunea de date activa si/sau alte bonus-uri traficul de date se va tarifa cu tariful standard mentionat in Contract. Bonusul Net Nelimitat este activat automat la incheierea Contractului si poate fi activat/dezactivat in orice moment, pe durata contractuala: prin apel la *100#, prin accesarea sectiunii Net Nelimitat din My Account, prin trimiterea unui SMS cu textul “stop” pentru dezactivare la 766 sau prin solicitare in magazinele proprii si magazinele partenere

Este teapa ta ca nu stii sa citesti detaliile contractului. Sunt curios daca se mai prinde cineva ca atunci cand iti faci un abonament ar fi o idee interesanta sa citesti si ce iti ofera.

Stai ca mi-a zis cineva sa iti explic mai in detaliu, ca poate si asta iti e greu sa intelegi: cat timp bonusul net nelimitat este activat, viteza iti va fi redusa indiferent ca mai ai sau nu din netul inclus in abonament. De-aia s-a facut chestia cu activat/dezactivat bonusul, ca daca ai nevoie sa vezi la viteza maxima sa o poti face daca ai trafic inclus. Te-ai prins acum ce teapa ti-a dat telekomul???

Edited by Alexis, 22 March 2018 - 15:48.


#823
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

View PostAlexis, on 22 martie 2018 - 15:45, said:



Nu e o problema. Scrie foarte clar pe site si in contractul de abonament:



Este teapa ta ca nu stii sa citesti detaliile contractului. Sunt curios daca se mai prinde cineva ca atunci cand iti faci un abonament ar fi o idee interesanta sa citesti si ce iti ofera.

Stai ca mi-a zis cineva sa iti explic mai in detaliu, ca poate si asta iti e greu sa intelegi: cat timp bonusul net nelimitat este activat, viteza iti va fi redusa indiferent ca mai ai sau nu din netul inclus in abonament. De-aia s-a facut chestia cu activat/dezactivat bonusul, ca daca ai nevoie sa vezi la viteza maxima sa o poti face daca ai trafic inclus. Te-ai prins acum ce teapa ti-a dat telekomul???
E teapa mare !!grija mare !!eu am facut 600-700 GB intr-o luna și nu ma blocat!! rusine Telekom ca dai nelimitat și nu mă blochezi la 500 GB !!

#824
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009

View PostAlexis, on 22 martie 2018 - 15:45, said:

Nu e o problema. Scrie foarte clar pe site si in contractul de abonament:



Este teapa ta ca nu stii sa citesti detaliile contractului. Sunt curios daca se mai prinde cineva ca atunci cand iti faci un abonament ar fi o idee interesanta sa citesti si ce iti ofera.

Stai ca mi-a zis cineva sa iti explic mai in detaliu, ca poate si asta iti e greu sa intelegi: cat timp bonusul net nelimitat este activat, viteza iti va fi redusa indiferent ca mai ai sau nu din netul inclus in abonament. De-aia s-a facut chestia cu activat/dezactivat bonusul, ca daca ai nevoie sa vezi la viteza maxima sa o poti face daca ai trafic inclus. Te-ai prins acum ce teapa ti-a dat telekomul???



  "Ordinea de consum a traficului naţional de date:
Traficul naţional de date inclus în planul tarifar
Traficul national inclus in promotii
Traficul naţional de date inclus în opțiunile de date: Net Mobil Nelimitat, BlackBerry, Internet Extra GB, dacă este cazul.

Edited by RealThing, 22 March 2018 - 23:09.


#825
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dovada ca nu se consuma traficul alocat in roaming cu cel national. Sunt separate, in roaming la Mobil 7 (cel vechi) sunt 1.96 GB alocati special pentru roaming.

Attached File  IMG-20180324-WA0020.jpg   51.29K   142 downloads

#826
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

View PostMembruAnonim, on 24 martie 2018 - 13:44, said:

Dovada ca nu se consuma traficul alocat in roaming cu cel national. Sunt separate, in roaming la Mobil 7 (cel vechi) sunt 1.96 GB alocati special pentru roaming.

Attachment IMG-20180324-WA0020.jpg
Acum vad,pai e foarte clar ce scrie acolo!!eu in roaming nici nu am socotit cat am consumat.

#827
ivanandrei17

ivanandrei17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.12.2014
Salut!
Vreau sa imi prelungesc abonamentul la telekom, dar nu inteleg cum sta treaba cu Bonus Net Nelimitat.
Viteza de 1.5 mbps este doar pentru video streaming sau pot sa descarc tot cu 1.5 mbps?
Va multumesc!

#828
homealone2017

homealone2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 16.01.2016

View Postivanandrei17, on 12 aprilie 2018 - 10:35, said:

Salut!
Vreau sa imi prelungesc abonamentul la telekom, dar nu inteleg cum sta treaba cu Bonus Net Nelimitat.
Viteza de 1.5 mbps este doar pentru video streaming sau pot sa descarc tot cu 1.5 mbps?
Va multumesc!

Da. Latimea de banda de 1,5mbps se aplica doar in cazul comtinutului video (video streaming), pt alte tipuri de continut,nu exista nici o alta limitare de viteza.

Pe romaneste la rulare video de pe facebook,youtube,ai 1,5mbps (480p),pt navigare,descarcare nu exista limita.

Edited by homealone2017, 12 April 2018 - 12:25.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate