Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Internet nelimitat 4G fără limită de trafic la toate abonamentele

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
1128 replies to this topic

#883
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Postfloryn-dof, on 09 iunie 2018 - 16:22, said:

Cum vreodată să mă portez eu in Telekom când pe DN1, prin Românești nu am semnal deloc.....am postat o grămadă de dovezi cu semnalul aproape deloc la net în orașe mari.....
Fiecare își alege rețeaua pe care o poate folosi fara probleme....păcat de netul ăla nelimitat de la Telekom.
pai care net nelimitat, daca este LIMITAT?daca nici semnal nu au....e clar.

#884
miky1085

miky1085

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.08.2018
Corect! Confirm aceasta veste bomba TELEKOM chiar ofera internet la viteza 4G nelimitat! Posted Image

#885
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018
Au 4g? :D

View Postr3my_cc, on 09 iunie 2018 - 11:17, said:

Daaaaa, sunt foarte sigur :)
Nu zic ca la altii nu poate fi invers....

La mine era asa:
1. Acasa: la orange aveam semnal doar pe langa ferestre, iar la cosmote am 4G si la baie
2. La mama, la tara: la orange nu aveam semnal deloc, la cosmote am 2G toate liniile
3. La tata, la oras: la orange aveam semnal doar pe langa ferestre, iar la cosmote am 4G si la baie
4. Pe drumuri: la orange in mod frecvent mi se intrerupeau convorbirile telefonice, iar la cosmote aproape niciodata
and so on...

Eu, client de dialog/orange din 2000, credeam ca asa e la toti, dar apoi am primit un telefon de serviciu pe cosmote si am vazut diferenta.

In iarna s-a portat si fratele sotiei mele, din orange, in telekom, nici el nu avea semnal bun acasa, iar pe telekom are 4G full
Tot in iarna, s-a portat si sotia, din digi, in telekom (in digi nu avea 4G deloc la noi in oras, pe S7); anterior se portase din orange in digi, tot din motive de semnal.
Sora mea si cumnatul meu din Bistrita, au facut si ei, acum cativa ani, trecerea de la orange, la telekom, tot din motive de semnal, evident; acum sunt foarte multumiti.
Sora mea din Cluj a trecut de pe orange, pe telekom, tot din motive de semnal, dar nu a fost multumita (semnal 4G slab), apoi a trecut in vodafone, cica e vis


Plus.... tarife si beneficii: Cand am plecat de la orange, aveam un abonament de 25 euro, cu nelimitat in retea, 500 minute nationale, 500 mb internet; am trecut la cosmote pe abonament de 17 euro, voce/sms national nelimitat, 2gb internet.

Acum, la vreo 50 lei, am totul nelimitat, inclusiv 4G.... si am si semnal :)
ce ai enumerat tu aici este exact privilegiul cel mai tare pe care il avem in ro. Si singurul, ca avem slava domnului de unde alege. Din 4 retele, tre'sa mearga una, nu se poate. :D

#886
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
ANCOM atenționează Telekom Mobile pentru că ar fi diminuat viteza traficului de tip video streaming în raport cu alte tipuri de trafic. Compania se duce la judecător

Telekom România Mobile Communications (fost Cosmote) a fost sancționată cu avertisment de autoritatea de reglementare în comunicații (ANCOM) pe motiv că ar fi discriminat traficul de tip video streaming față de celelalte categorii de trafic, prin diminuarea vitezei acestuia în raport cu celelalte, operatorul contestând sancțiunea în instanță.

"Prin Decizia 669/2018, ANCOM a sancționat Telekom Romania Mobile Communications pentru încălcarea prevederilor articolului 3, aliniatul (3), paragrafele 1 și 3 din Regulamentul (UE) privind accesul la internetul deschis  prin faptul că, în cazul ofertelor care permit activarea Bonusului Net Nelimitat, a discriminat traficul de tip video streaming față de celelalte categorii de trafic, prin diminuarea vitezei acestui tip de trafic în raport cu celelalte. Bonusul poate fi activat atât în cazul cartelelor preplătite, cât și în cazul abonamentelor. ANCOM a sancționat operatorul cu avertisment cu măsuri, impunând Telekom Mobile să elimine tratamentul discriminatoriu aplicat în cazul conținutului de tip video streaming în raport cu celelalte categorii de trafic, atât în cazul contractelor și ofertelor ce conțin Bonusul Net Nelimitat, cât și în cazul altor eventuale oferte sau contracte care conțin un astfel de tip de management al traficului, în termen de 60 de zile de la data comunicării deciziei de sancționare”, a transmis ANCOM pentru Profit.ro.

Contactați de Profit.ro, reprezentanții Telekom Mobile afirmă că bonusul Net Nelimitat 4G este acordat automat și gratuit, atât clienților noi, cât și clienților existenți de servicii mobile care își reînnoiesc contractul cu oferte eligibile, iar atât timp cât acesta este activ, utilizatorii beneficiază de trafic național de date nelimitat și gratuit.

“Condițiile de acordare și de utilizare ale Bonusului Net Nelimitat sunt comunicate în mod clar și transparent clienților, în prezentarea ofertelor, precum și în contractul de servicii, aceștia având posibilitatea oricând de a renunța la acest bonus și de a beneficia de trafic de date mobile în limita ofertei pentru care optează”, se arată în răspunsul companiei.

Datele acesteia arată că, dintre clienții care beneficiază de noile oferte de servicii mobile cu Bonus de Net Nelimitat, un procent covârșitor, de peste 99,9%, a ales să-și mențină activ Bonusul de Net Nelimitat.

“Totodată, Telekom România se exprimă ferm în favoarea Internetului deschis și liber, iar ofertele pe care le lansăm pe piață au în vedere acest principiu, precum și respectarea prevederilor și regulamentelor în vigoare. Avem convingerea că Bonusul Net Nelimitat 4G respectă principiile acestor prevederi (…)”, se mai spune în răspuns.

https://www.profit.r...ecator-18456497

#887
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 21.03.2014
Mai bine ar scoate limitarea la video și ar pune limitare la torrenți... dacă tot vor să limiteze ceva.

#888
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Să-i limitele doar pe aia cu trafic foarte mare (peste 50/100GB)
Eu nu înțeleg, dacă ii duce rețeaua de ce țin de aceste limitări?

#889
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018

View PostEricJohn, on 25 septembrie 2018 - 15:34, said:

Mai bine ar scoate limitarea la video și ar pune limitare la torrenți... dacă tot vor să limiteze ceva.
torentii se fac prin hotspot. E imposibil limitare la torenti :)

#890
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,343
  • Înscris: 03.04.2004
Daca lasau limita macar la 720p era mai ok, nu cred ca mai comenta nimeni.

#891
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dar depinde de clip (youtube), acum cu limitarea la 1,5 Mbps merg unele si la 720p fluent, altele se blocheaza la 480p. Fara vpn se misca greu si in frontpage cand incarca thumbnail-urile. O limitare la 5 Mbps era decenta, asigura 1080p. 1,5 Mbps e exagerat si nici pe ei nu ii ajuta cu nimic, nu ii protejeaza de congestii.

Edited by MembruAnonim, 25 September 2018 - 15:59.


#892
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,796
  • Înscris: 25.07.2004
Eu nu inteleg care va e problema cu limitarea. Cum spun si ei in raspuns, nu-ti convine, dezactivezi si folosesti netul din oferta. E prea putin net? Te duci la concurenta.

Netul nelimitat este o optiune, nu este obligatoriu

Mâine, poimâine apare discriminare la apicatii, de ce este gratuit si nelimitat pe Facebook iar pe Twitter imi consuma.  Copilarisme

#893
polar006140

polar006140

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 05.10.2007
Aici este vorba despre prostie din partea celor de la Ancom. In loc sa incurajeze astfel de oferte prin care se creaza concurenta sanatoasa pe piata, ei ce fac?  Chiar e abuz sa ii zici unei companii care ofera un bonus adica ceva gratis, cum sa-l dea. Crez ca orange si vdf acuma sunt mai linistiti ca nu trebuie sa faca si ei oferte bune🤬🤬🤬

Sper ca vor castiga in instanta!

#894
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018
Este inca o dovada ca toti cei care ne conduc sunt imbecili in toate domeniile. Vai de capul nostru.

#895
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,078
  • Înscris: 04.10.2005
Dar pe orange nu-l sancrioneaza ca limiteaza TOT traficul de internet la 2mbps in roaming?

#896
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,818
  • Înscris: 26.02.2010
Sunt tare curios, ca s-au făcut sesizari online.

#897
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,647
  • Înscris: 06.03.2004

View Postkhristian78, on 25 septembrie 2018 - 23:28, said:

Dar pe orange nu-l sancrioneaza ca limiteaza TOT traficul de internet la 2mbps in roaming?
Pentru profilul 30/15 sau cat era default de la prepay, ce sa mai zicem?
Daca te prinzi și sesizezi asta,poate rezolva.Sunt convins că 90% din utilizatori habar n-au de limitare.

#898
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 20.04.2011
Am avut și eu luna trecuta activ acest bonus, dar a expirat, cum pot să-l activez iar? Nu mai știu la ce nr sa dau sms
Sunt pe abonament

Edited by robert8197, 16 October 2018 - 08:51.


#899
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

Prepay?
Dacă da trebuie activat lunar.
Se poate reactiva dacă ai opțiune activa, trimiți sms la 888 parca.

Edited by heinz, 16 October 2018 - 08:52.


#900
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 20.04.2011
Eu eram pe abonament, mai merge?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate