Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Recomandare soundbar + subwoofer 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Caut un soundbar cu subwoofer 5.1 . Camera are 8x4 m . Astept recomandari , multumesc .

P.S.
( Momentan detin un 3D blu-ray wireless home cinema LG BH7540 ) .

#2
preacuratul

preacuratul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 16.10.2017
daca este home cinema insemna ca are sunet ! ... nu?
vrei mai mare galagie ?
cumpara-ti 2 perechi de casti profesionale wireless, si-o sa-ti dai seama ce insemna sunet de calitate !

Edited by preacuratul, 22 October 2017 - 16:37.


#3
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Vreau sa simplific treaba .

Nu vreau galagie mai mare !!!

#4
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015
Panasonic fara discutie.

#5
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Care model ? Un link ?

 preacuratul, on 22 octombrie 2017 - 16:35, said:

daca este home cinema insemna ca are sunet ! ... nu?
vrei mai mare galagie ?
cumpara-ti 2 perechi de casti profesionale wireless, si-o sa-ti dai seama ce insemna sunet de calitate !
Cred ca nu ai citit bine doleanta ...
Ai vreo recomandare ?

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Buget?

#7
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
4000 lei max

#8
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
In bugetul asta poti lua ceva calitativ ,nu pacaleli de marketing gen sounbar-uri care din start incalca principii elementare de acustica in favoarea unui aspect fancy.
Adica receiver plus set de boxe 5.0 sau 5.1 ,boxe serioase din lemn. Si pe receiverele noi ai implementate berechet toate tehnologiile gen blutooth ,wireless ,networking ,telecomandare din telefon ,etc ,etc.

#9
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Ce-i aia subwoofer 5.1 ?
Ai un home cinema bunicel si vrei sa-l inlocuiesti cu un subwoofer si un soundbar care sa emuleze 5.1 ?
Asa cum ti-a scris si edigee mai sus vrei un upgrade pentru sunet te uiti la un AVR si boxe din lemn 5.0/5.1/5.1.2, vrei un upgrade pt. design, spatiu ocupat, da atunci alegi un soundbar cu subwoofer.

Edited by MD, 22 October 2017 - 22:13.


#10
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ceva cat de cat ok poti recomanda ? Ceea ce am cerut pt ca nu vreau receiver si boxe sau amplif sau dvd , nu ascult muzica , Sistemul va fi folosit cu tv doar pt vizionare filme / seriale . Prefer varianta soundbar si sub sa elimin cablajele multe si sper sa gasesc ceva bun , un minim 500w zic ca ar fi ok .
Am gasit asta insa nu stiu cat de ok e : ( o sa-l iau probabil sa-l testez si daca-mi place o sa-l tin , daca nu - retur )
https://altex.ro/sou...tm_campaign=aff

Edited by Baxon, 22 October 2017 - 22:12.


#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Are ala 500W cum am eu 20 de ani...

500W găsești la boxe profesionale de concert, nu la dracovenia aia cu difuzoare cât podul palmei, cel mult.




#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dacă nu ai spațiu de boxe și dorești un soundbar, as încerca un soundbar cu subwoofer incorporat. Evident cu condiția sa ai unde-l pune.

Si m-aș gândi la un Canton DM 90 (SAU variantele 90.2 sau. 3). Le găsești pe la 700€ dacă ești dispus sa iei online din EU cum am făcut și eu cu boxele mele...

Are difuzoare mai mari ca media, de 4 inci, și 4 difuzoare tot de 4 pentru joase. Review urile par bune. Poate poți sa găsești la noi în țară sa asculți

#13
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Lasati omul in pace.
Nu vedeti ca el vrea mii de wati si incinte wireless.

#14
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
@geo123 nu-ti inteleg frustrarea ! Nu vreau " mii " de wati => daca ai fi citit postul #3 ai fi inteles ca nu vreau ceva puternic sa " bubuie " .Referitor la wireless a fost doar o intamplare, nu tin neaparat , Ai vreun produs de recomandat ?

@misupita , spatiu am nu e pbl de spatiu . De ce spui ca LG-ul nu ar avea 500w ?
Canton DM 90 ... nu gasesc in Romania ( sau nu stiu eu sa caut ) , un link poti sa-mi dai de unde as putea sa-l comand ?

#15
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
https://altex.ro/sou...tm_campaign=aff
Daca citeai la cat consuma vedeai ca scrie 49W, la consumul asta doar daca e facut cu tehnologie extraterestra poate scoate catre difuzoare 500W Posted Image asa dupa tehnologia pamanteana daca scoate 20W e foarte bine, oricum conteaza dB. nu Watii.
Mergi pe receiver 5.1 si boxe pe lemn, e altceva fata de plasticele care sunt promovate agresiv si care nu au nimic de a face cu un sunet cat de cat calitativ.
Asculta ambele variante si o sa auzi diferenta. Dar nu la Altex, cauta un magazin gen avstore cu showroom si o sa ai o revelatie....

Edited by baribalu, 23 October 2017 - 11:40.


#16
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Am vazut acum . La multe nici nu specifica consumul de asta intreb aici . Am vazul acel LG si am crezut ca e bun , nu am zis ca gata , l-am gasit . Astept in continuare exemple spre care ar trebui sa ma orientez .Merci

De asta am deschis acest topic pt ca eu nu ma pricep si m-asteptam la niste sugestii date de cunoscatori nu sa fiu luat la misto de unii ( geo123 )

Edited by Baxon, 23 October 2017 - 11:44.


#17
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
SPEAKER
Front 43W x 2
Center 43W
Surround 43W x 2
Subwoofer 200W (wireless)
http://www.lg.com/us...eless-sound-bar
de pe pagina producatorului .

Edited by Baxon, 23 October 2017 - 12:15.


#18
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
Tot de acolo:
POWER Soundbar Power Consumption 46W Soundbar Standby Power Consumption Less than 0.5W Subwoofer Power Consumption 35W Subwoofer Standby Power Consumption
Less than 0.5W
Deci mint cu nerusinare....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate