Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Sacadare imagine Samsung UE43MU6102

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
588 replies to this topic

#199
misuovidiu

misuovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.02.2012
Poate este fabricat mai recent al lui,dintr-un lot fara probleme.. Posted Image

#200
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007

View PostDomnulescu, on 20 decembrie 2017 - 12:10, said:

Asta-nseamna sa cauti nod in papura, referitor la cei ce ajung sa returneze un produs pentru o milisecunda pe care nici nu o observi cu ochiul liber, ci doar daca urmaresti strict asta si de foarte aproape (doar, doar sa-i gasesti un defect)...

O să încerc eu să fac un video cu acea sacadare care nu e de o milisecundă, ci de o secundă și ceva, de-mi vine să arunc televizorul pe geam.
Mi-e ciudă că au trecut cele 30 de zile în care îl puteam returna. Posted Image

Edited by ammazon, 20 December 2017 - 17:25.


#201
Domnulescu

Domnulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 22.05.2017
Pai de ce nu l-ai returnat daca e atat de deranjanta sacadarea? La o secunda si ceva chiar devine deranjant...

#202
WOW gg

WOW gg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 31.07.2006
M-am uitat si eu mai atent ieri la zona de text  pe un post de stiri doar ceva timp , o sa ma mai uit astazi ...si pare ca agata un pic la ceva timp , dar nu mi se pare deranjant. La meciuri live nu am observat nimic in schimb .

#203
sorin_g

sorin_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 18.04.2005
Eu mai am 2 zile in care pot sa-l returnez si cred ca o sa o fac.
Pacat, imi place foarte mult TV-ul, poate o sa-l re-achizitionez peste un timp daca se rezolva problema asta.

Edited by sorin_g, 21 December 2017 - 11:40.


#204
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Cei care aveți upcdati pe canalul 20, ambiental.
Al meu merge ok 10 secunde apoi sacadează in draci. Dacă schimb programul și revin merge iar ok 10 secunde apoi iar sacadează într-una. După 3 - 4 minute de sacadat infernal își mai revine, in sensul că nu mai face așa de rău dar tot sacadează vizibil; pentru vreo 2 minute merge așa mai ok apoi iar incepe circul.
Pun si aici un link cu ce am filmat mai devreme, in realitate este mai rău decât ce se vede in filmare.
Este 1080/ 60fps făcut filmul.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S5OdyXpy33c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#205
WOW gg

WOW gg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 31.07.2006
La mine pe ambiental merge bine cam 1 -2 minute , dupa care sacadeaza ...si nici sonor nu mai am pana cand isi revine imaginea .

#206
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Să nu fie canalul de vină.
Verificați și cu alte televizoare.

#207
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Poate mai are cineva UPC și încearcă.... La mine pe alt tv nu face in halul ăla

#208
ficus

ficus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.03.2005
E de la canal. Si la mine face la fel, pe un 46es7000. Este o secventa care se repeta cam la 3 secunde. Momentul repetarii este marcat de intreruperea sunetului

#209
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Nu cred ca are doar 3 secunde acel loop; avand in vedere ca pe alt tv merge ok si ca dupa schimbarea programului merge mai bine cam 10 secunde dupa care iar sacadeaza minute intregi eu cred ca e ceva putred la tv-ul meu. O sa mai aduc inca un televizor, unul cu diagonala mai aproapiata de 49 ca sa compar mai usor, acum am doar unul de 24 inch.

#210
WOW gg

WOW gg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 31.07.2006
Si eu cred ca este de la canal ... desi aseara a avut momente cand a mers 10 min , 15 min fara a sacada . Voi la automotion ce setari aveti ...sau il lasati pe automat ?

#211
gabridinu

gabridinu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.12.2017
Salutare.
Am achizitionat si eu acest tv acum 3 saptmani, Mai exact modelul 55mu6102.
Pot spune ca exista acea sacadare la 2-3 minute. Se poate observa pe orice canal HD. Este mult mai vizibila pe imagini in miscare. Exp:fotbal, national geographic.
Si nu,nu este de la semnal. Mai am un tv full HD samsung si acolo nu exista aceasta sacadare..  Cablul este de la RDS si semnalul este foarte bun.

Am discutat si cu cei de la samsung iar solutia lor a fost sa activez Auto Motion Plus. .Degeaba..Nu rezolva aceasta problema.( eu inainte incercasem toate variantele si toate setarile).  Din ce am cautat pe forumuri..surpriza; sunt pline de plangeri cu aceasta problema.

Asa ca i am facut retur, am mai pus ceva si astept sa mi vina un Sony...

Deci din ce informatii am...se pare ca toata seria de la samsung are problema asta.

Daca ai receiver sau daca nu folosesti tunnerul tv ului nu vei avea probleme. Ptr mine era o problema destul de naspa.

In schimb pot spune ca smartul de la samsung e super tare comparabil cu cel de la sony....dar ptr mine e mai importanta calitatea imaginii..

Bafta la cumparaturi si atentie ce cumparati si de unde..

#212
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Cei de la Samsung mănâncă rahat pe tema cu sacadarea. După ce inițial au spus că nu pot reproduce problema pe nici un tv testat de ei, mi-au refuzat reparația pe garanție spunând că acea sacadare nu este defect; cică vine prea multă informație pe cablu și încearcă să rezolve din soft. Deci toate fac așa. Nu contează că alte branduri nu au problema asta, al lor e perfect, suntem noi nebuni că avem pretenția să funcționeze normal.

#213
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Păi să pună procesoare mai potente la televizoare, să facă față la informația aia multă venită pe cablu.

#214
gabridinu

gabridinu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.12.2017
Revin cu cateva informatii: am returnat samsung 55mu6102 si am luat sony 55XE7077.  Pe Sony nu se manifesta problema cu sacadarea. Si imaginea este cu mult peste samsung.


#215
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

View PostiZet, on 14 decembrie 2017 - 11:36, said:

Eu am fost prin magazine si am vazut o mulțime de Sony din seria XE70 resigilate. Înseamnă ca toata gama are probleme de sunt returnate? Nu, înseamnă ca sunt probleme punctuale.
Sau cazul Philips, unde multi se plangeau de PUS6561 ca are probleme grave cu iluminarea si totusi au fost persoane care au avut parte si de produse bune.

LE: Un filmulet cu un 40MU6172 dintr-un magazin, pe cablu de la RDS.

https://www.dropbox.....28.53.mp4?dl=0
IZet...
in ritmul asta cu modelele 6102, 6122, 6172 , 6472 afectate de sacadarea asta, modelul 6402 are aceasta sacadare?
Multumesc.

#216
mrkokobt

mrkokobt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 26.02.2014
Vad ca a aparut un nou update pentru aceste modele, poate il testeaza careva, momentan nu sunt in locatie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate