Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Sacadare imagine Samsung UE43MU6102

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
588 replies to this topic

#181
Domnulescu

Domnulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 22.05.2017
E o lupta pe viata si pe moarte aici... de parca ar fi concurenta.
Fratilor, e clar ca exista atat unitati cu probleme, cat si altele fara nicio problema. Daca eu am nimenit unul ok asta nu inseamna ca toate din serie sunt ok si invers.

E un fel de loterie, iar castigul tine de norocul celui ce a extras tv-ul din urna. Punct.
Generalizarea e fara fond din moment ce exista clar utilizatori care spun ca nu au intampinat nicio problema. Plus review-urile de pe alte site-uri de profil la aceasta serie care confirma faptul ca nu e o problema generalizata.

#182
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006

View PostDomnulescu, on 14 decembrie 2017 - 09:03, said:

E o lupta pe viata si pe moarte aici... de parca ar fi concurenta.
Fratilor, e clar ca exista atat unitati cu probleme, cat si altele fara nicio problema. Daca eu am nimenit unul ok asta nu inseamna ca toate din serie sunt ok si invers.

E un fel de loterie, iar castigul tine de norocul celui ce a extras tv-ul din urna. Punct.
Generalizarea e fara fond din moment ce exista clar utilizatori care spun ca nu au intampinat nicio problema. Plus review-urile de pe alte site-uri de profil la aceasta serie care confirma faptul ca nu e o problema generalizata.

De unde ești? Fac pariu cu tine pe 100 europene ca și tu ai problema respectiva. Dacă nu ia tv te Invit la mine acasă și punem in funcțiune totul.

#183
Domnulescu

Domnulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 22.05.2017
Ma inviti la tine acasa unde spui ca ai probleme cu tv-ul? Mai bine te invit la mine, unde nu am. :)
Eu sunt convins 100% ca sacadarea de care va plangeti e legata strict de semnalul de la cablu. Si m-am convins de asta dupa o discutie cu un operator de la RDS care si-a achizitionat un model de tv identic. ;)

#184
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Eu sunt 100% convins ca tu nu vezi sacadarea respectiva. Am semnalul direct din fibra. Nu e de la Rds problema.

#185
Domnulescu

Domnulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 22.05.2017
Fiecare cu ale sale convingeri. Ideea e sa nu mai generalizam, nici de o parte, nici de alta. E clar ca nu toata seria are probleme, cum e la fel de clar ca nu toata seria e ok.

#186
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Pai e clar ca toată seria are probleme, nu generalizam. Îmi spui unde stai dacă ești de acord și fac pariu cu tine pe 100€ ca și tu ai problema , dacă nu ai decodor sau ceva pe linie. E simplu.

#187
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,409
  • Înscris: 06.11.2014
Eu am fost prin magazine si am vazut o mulțime de Sony din seria XE70 resigilate. Înseamnă ca toata gama are probleme de sunt returnate? Nu, înseamnă ca sunt probleme punctuale.
Sau cazul Philips, unde multi se plangeau de PUS6561 ca are probleme grave cu iluminarea si totusi au fost persoane care au avut parte si de produse bune.

LE: Un filmulet cu un 40MU6172 dintr-un magazin, pe cablu de la RDS.

https://www.dropbox.....28.53.mp4?dl=0

Edited by iZet, 14 December 2017 - 11:53.


#188
horgh

horgh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 24.05.2006
Salutare.

Eu am de 2 sapt 49mu6402 luat de la Flanco de BF. Cablu TV fibra + card CI+ de la RDS. La mine nu sacadeaza imaginea (sau nu o vad eu).

De curioziate am stat ieri in fata TV-ului si am urmarit 10 min dintr-un meci pe Digi Sport 2 HD (nu urmaresc de obicei fotbal), si n-am sesizat nimic.
Poate cineva care are acesta problema sa inregistreze secventa?
Multumesc!

#189
Domnulescu

Domnulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 22.05.2017
E bine macar ca n-am ramas singurul care nu are aceasta sacadare care, in opinia unora, e generala (desi n-au avut in fata decat un singur exemplar sau 2 daca l-a returnat pe primul).
Nu e o problema generala, oricat ar sublinia unii ideea asta.

#190
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 11.08.2007
Dar postati fratilor un filmulet cu sacadarea aia, ca tare sunt curios cum se manifesta!

#191
Al3xxxinho

Al3xxxinho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 14.03.2007
Pentru cei care aveti probleme cu sacadatul, aveti cumva functia de upscaling activata ?

Ms !

#192
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Nu ai cum sa faci filmare ca nu îți dai seama din ea de sacadare. Așa ochi buni trebuie sa ai. Ori ești de fata cu tv ori nu mai ești deloc.

View PostAl3xxxinho, on 14 decembrie 2017 - 12:50, said:

Pentru cei care aveti probleme cu sacadatul, aveti cumva functia de upscaling activata ?

Ms !

De ce funcție spui tu acolo? Unde e in meniu?

#193
misuovidiu

misuovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.02.2012
Probabil se refera la Auto Motion Plus...

#194
WOW gg

WOW gg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 31.07.2006
Am si eu varianta cu diagonala de  40 , card CI+ de la UPC . Am urmarit fotbal transmisie live , baschet , hochey si nu observ nici o sacadare .

#195
sorin_g

sorin_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 18.04.2005
Urmariti si pe un post de stiri cu scrolling text (burtiera).
La mine se blocheaza textul cateva frame-uri la fiecare 2-3 minute.

#196
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Eu zic sa nu cautati defectul asta. Odata ce l-ati gasit, n-o sa va mai impacati cu gandul ca il aveti. (un fel de "te mananca-n cur...")

Eu habar n-aveam de sacadarea asta pana sa citesc pe forum. Nu am observat-o si nici nu vreau sa insist s-o gasesc.

#197
Domnulescu

Domnulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 22.05.2017
Asta-nseamna sa cauti nod in papura, referitor la cei ce ajung sa returneze un produs pentru o milisecunda pe care nici nu o observi cu ochiul liber, ci doar daca urmaresti strict asta si de foarte aproape (doar, doar sa-i gasesti un defect)...

#198
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Sacadarea este vizibilă și deranjează cel mai mult la meciurile de fotbal; nu am căutat nod în papură, pur și simplu la burtiera de text este cel mai ușor de descoperit. Atâta timp cât alte televizoare nu au această problemă înseamnă că am nimerit unul defect așa că am apelat la garanție.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate