Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Victor Rebengiuc: „Asta mă enervează cel mai mult: comunismul și PSD-ul”

* * * - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
131 replies to this topic

#91
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 Velaxa, on 13 octombrie 2017 - 15:48, said:


Și ce? Dacă a fost un mare actor pe vremea comunismului înseamnă că trebuie să-i pupe în fund? Și Preda ar fi trebuit să-i pupe în fund?
Pe vremea comunismului erau foarte multi actori nu buni, excelenti.
si teatru de calitate.
Veneau romanii din strainatate la vremea toamnei, cand se dechidea stagiunea sa manace teatru pe paine.
A venit cred vremea sa se inceteze stigmele si etichetarile despre activitatea dintr-u vreme in care toti am activat fiecare in domeniul lui.
Germania, Polonia, Slovacia, chiar si Bulgaria au depasit momentul asta.

Revenind la Rebengiuc actorul, a lasat in memoria celor ce l-au urmarit si aprecita 40 de roluri in piese de teatru dintre cele mai diverse si 80 de roluri in filme...
Nu e putin..

#92
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006

 KreutzerKonig, on 13 octombrie 2017 - 15:11, said:

Ce legătură are transplantul cu faptul că Rebengiuc e un hater dobitoc?
Acum imi dau seama ca regulamentul este incorect. Are dublă măsură.
Dacă eu vreau să fiu deschis, onest, să fiu genul "ce e-n gușă și-n căpușă", să-mi pun sufletul pe masă și scriu aici ca ești o vită încălțată, sunt suspendat. Dacă scriu despre o a treia parte, care nu e prezentă, pot scrie orice mitocănie fără repercursiuni.
E corect? Nu-i corect. Să nu se înțeleagă ca militez pentru cenzurarea opiniilor ci din contră, pentru dezincriminarea opiniilor intime, sincere, cum este cea de mai sus și prin care nu doresc sa jignesc pe nimeni. Ca un bildungsroman.

#93
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,585
  • Înscris: 05.11.2009

 KreutzerKonig, on 13 octombrie 2017 - 14:03, said:

Alexandru Arsinel: Victor Rebengiuc este un mitocan. Completarea de rigoare ar fi că e și prost pe deasupra.

http://www.ziare.com...mitocan-1146282
arsinel a fost si va fi un pupincurist.

#94
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,127
  • Înscris: 30.04.2007

 Velaxa, on 13 octombrie 2017 - 15:48, said:


Și ce? Dacă a fost un mare actor pe vremea comunismului înseamnă că trebuie să-i pupe în fund? Și Preda ar fi trebuit să-i pupe în fund?
ferita' sfintu' de ce sa-i pupe in cur? poate foarte bine si mai gingas, sa le-o suga !!!!
cit de limitati sunteti in gindire. una doo, sa-i pupe in cur .. dar sunt o multitudine de alte procedee tehnico-tactice!

#95
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

 r_murphy, on 13 octombrie 2017 - 16:38, said:

ferita' sfintu' de ce sa-i pupe in cur? poate foarte bine si mai gingas, sa le-o suga !!!!
cit de limitati sunteti in gindire. una doo, sa-i pupe in cur .. dar sunt o multitudine de alte procedee tehnico-tactice!
pai oamenii "are" o fixatie :) gen cur, latrine, diaree...

#96
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011

 Astute, on 13 octombrie 2017 - 10:46, said:

Pai si tu ce ai vota in locul lor, pe aia de dreapta care nu le da absolut nici o sansa ?
Pai tocmai asta ar fi dovada de prostie.
Eu nu aș vota în locul lor.

#97
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008
Ai vrea tu...
Faptul că niște oameni sunt săraci nu înseamnă că gândesc cu benisul.

#98
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

 benis, on 13 octombrie 2017 - 17:03, said:

Eu nu aș vota în locul lor.

Tare v-ar mai placea sa nu va mai incurce planurile.
Dar asa e in demcratie, votul lor este egal cu votul tau, fiecare isi urmareste interesele

#99
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 KreutzerKonig, on 13 octombrie 2017 - 10:32, said:

Sau din ciclul „PSD nu mi-a dat și mie un loc cald și bine plătit. Mai bine îi înjur”
sau unii nu suporta prostia cu aere de suficienta
si taranoii adusi la oras

#100
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,564
  • Înscris: 24.01.2014

 unbrutus, on 13 octombrie 2017 - 10:14, said:

Actorul Victor Rebengiuc: „Asta mă enervează cel mai mult: comunismul şi PSD-ul”

„Toată conducerea ţării e formată din nişte semidocţi, nişte oameni fără pregătire, care, pentru noi cei care mai citim o carte şi mai ştim ce se întâmplă în lume, nu sunt buni. Asta mă enervează cel mai mult: comunismul şi PSD-ul”, a declarat Rebengiuc, citat de ziarul Metropolis.

Citeste mai mult: http://adev.ro/oxpqxd
"din zori până-n seară, dezvoltăm o țară!”

culmea este ca atunci cand facea acele spoturi cu Regio, difuzate in timpul campaniei electorale, sef la Ministerul Dezvoltarii Regionale era..... Dragnea.

#101
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

 Nick_85, on 13 octombrie 2017 - 22:19, said:

"din zori până-n seară, dezvoltăm o țară!”

culmea este ca atunci cand facea acele spoturi cu Regio, difuzate in timpul campaniei electorale, sef la Ministerul Dezvoltarii Regionale era..... Dragnea.
Programul Operațional Regional (POR sau REGIO) este un program  finanțat prin unul dintre fondurile structurale ale Uniunii Europene - Fondul European de Dezvoltare Regională (FEDR)[1]. Acesta sprijină regiunile Uniunii Europene care au un PIB pe cap de locuitor sub 75% din media europeană

Ce treaba are reclama la un program UE cu dragnea si psd... cat sint eu de anti-PSD dar nu m-ar deranja sa fac cunoscut un program de finantare cu bani moca pt romani

 active95, on 13 octombrie 2017 - 15:28, said:

Oare cind calatoria continua la fel de mult ura ?
Si tu tot la fel de informat si inteligent esti incat consideri ca banii de la UE prin Regio erau ale PSDului??
E adevarat ce se spune oare despre votantii PSD? Ref la nivel de educatie si informare?

#102
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,564
  • Înscris: 24.01.2014

 unbrutus, on 13 octombrie 2017 - 22:38, said:

Programul Operațional Regional (POR sau REGIO) este un program  finanțat prin unul dintre fondurile structurale ale Uniunii Europene - Fondul European de Dezvoltare Regională (FEDR)[1]. Acesta sprijină regiunile Uniunii Europene care au un PIB pe cap de locuitor sub 75% din media europeană

Ce treaba are reclama la un program UE cu dragnea si psd... cat sint eu de anti-PSD dar nu m-ar deranja sa fac cunoscut un program de finantare cu bani moca pt romani

reclamemele regio au fost o campanie electorala mascata  pt psd iar Dragnea prin ministerul pe care il conducea era managerul acelor fonduri.

#103
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

 Nick_85, on 14 octombrie 2017 - 20:33, said:

reclamemele regio au fost o campanie electorala mascata  pt psd iar Dragnea prin ministerul pe care il conducea era managerul acelor fonduri.
putea fi manager si vanghelie, nu face asta sa fie banii lui.
E un program european, fonduri europene si f bine ca s-au cheltuit macar pe acele reclame.
Evident ca daca PSD e gestionar, au furat. Dar de aici si pana la a spune ca eu ar trebui sa refuz sa imi anvelopeze blocul pe bani europeni ca sint gestionati de Vanghelie si el de fapt si-a facut reclama mascata cu anveloparea mai e mult.

Am acceptat anveloparea.

#104
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

 vio69a, on 13 octombrie 2017 - 16:02, said:

...
Revenind la Rebengiuc actorul, a lasat in memoria celor ce l-au urmarit si aprecita 40 de roluri in piese de teatru dintre cele mai diverse si 80 de roluri in filme...
Nu e putin..

Absolut, doar ca aici nu-i vorba de extraordinarul actor si cariera domniei sale, ci de cetateanul rebengiuc, care in urma cu 2 ani n-avea nici un fel de probleme in a lua bani de la pesede si a presta in reclamele lor.

#105
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,506
  • Înscris: 22.12.2015
Ha ha, cand lua banutul ca sa spuna patetismul ala "povestea continua" era bun PSD-ul, penibil. Basca faptul ca socrul sau a fost calau bolsevic care tortura partizanii din munti !

Edited by doxan, 15 October 2017 - 13:59.


#106
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,655
  • Înscris: 10.08.2009
Comparatia intre Rebenciuc si Arsinel (oricat de hilara ar fi dpdv artistic) seamana foarte mult cu cea dintre oamenii normali si cei ce voteaza cu psd.Posted Image
Fiecare se identifica cu cine i se pare asemenea.

#107
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010

 Imperathor, on 13 octombrie 2017 - 11:00, said:



Este consecvent: acum 28 de ani critica partidul lui Ilici - azi critica partidul lui Ilici.
In zilele noastre nu mai este suficient sa critici, critica a devenit oarecum banala, ci sa te implici, Rebenciuc asta, avea tot timpul din lume sa se implice oarecum in combaterea "problemei", stiti ca de obicei, vorbele transmit ceva, iar faptele infirma.

#108
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 Astute, on 13 octombrie 2017 - 10:51, said:



Foarte bine ca exprima opinii, si noi cei care nu suntem de acord cu el facem fix acelasi lucru ne exprimam o opinie.

Insa intelectualii lui peste prajit care au impresia ca pot influenta masele  de oameni trebuie sa inteleaga ca poporul nu mai sta drepti in fata parerilor lor.

Rebenciug sa inteleaga ca e un simplu pensionar, nu un formator de opinie cum ar vrea sa creada

Nu primim lectii de la nimeni
Tu erai bun de activist pcr în anii '50! :roflmaofast:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate