Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

Google Pixel 2 XL "Taimen" (LG)

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
3474 replies to this topic

#55
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Nu stiu, nu lucrez la ei. Insa daca provine dintr-o tara cu prize tip UK atunci da.
Dar avand in vedere ca Pixel 2 XL e produs de LG poate sunt sanse sa fie adus oficial prin reteaua de distribuitori LG.

#56
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Urate rau marginile.. mai degraba dau banii pe Note 8.

#57
Comi80

Comi80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 16.11.2015

View PostHider141, on 05 octombrie 2017 - 08:21, said:

Aproape sigur il vor aduce cei de la Quickmobile.

https://www.quickmob...ibil-in-romania

3/4 din rinichi :D

Edited by Comi80, 05 October 2017 - 10:55.


#58
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Si la 2 XL au trecut specificatiile gresite pentry display... Posted Image

IDEM si la baterie!

#59
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
https://goo.gl/VJ86Se
Now that the Google Pixel 2 is real, let's see how one of Google's 2017 flagships stacks up against last year's Pixel.

#60
Catalinit

Catalinit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 24.07.2017

View Post-same-, on 05 octombrie 2017 - 09:24, said:

Urate rau marginile.. mai degraba dau banii pe Note 8.
unul pasionat de telefoane si de ce pot face cu ele conteaza mai putin aspectul si mai mult cat de "destept" e telefonuil in sine...pt restul exista iphone..samsung...etc care pun pret pe aspect in primul rand

#61
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Nu te contrazic, nefiind pasionat e posibil sa fiu mult mai superficial in alegerea unui telefon. :)

#62
I_need_Love

I_need_Love

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 26.11.2005
Asteptam un pret mai decent , daca nu-l primim , il luam si asa din pacate ...

Da , sunt google fanboy :(

#63
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@Gif2D:
Din păcate Mi A1-ul inca nici nu a plecat spre mine. Iar chinezii se dau loviți - intre altele, săptămână libera din motive de ziua Chinei). O sa vina el până la urmă (așa a fost și cu Elephone-ul) - așa îmi trebuie daca am ales magazinul ăla... (Nu sunt prea afectat, a fost o toana - eu sunt +1 la comanda făcută de varul meu căruia I s-a părut ok oferta).
Când vine... Îl testez și zic ce cred despre el.
In rest, despre Pixel 2 XL numai de bine (except the price :) ). Are difuzoare stereo, ecran de 6 (practic cam cat al N6P-ului)..… sticla de pe spate nu mă deranjează căci sigur ajunge într-un hoster iBlason..... Doar că nu am chef sa dau star de mult pe un telefon, chiar daca AI-ul din el se va oferi sa îmi pregătească cursurile pe care le țin la facultate :). . Vedem noi însă mai spre primăvară.... Bani s-ar găsi la o adică (e o chestiune de alegere până la urmă), dar voința...nu inca. Dar în mod sigur nu o sa îmi iau Samsung, iPhone, LG, HTC sau altele (poate cel mult OnePlus 6 :) )

#64
Catalinit

Catalinit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 24.07.2017
daca nu ai pixel 1 , peste 2,,3 luni e momentul ideal a cumperi Posted Image o sa se ieftineasca mult..zic eu odata cu aparitia astora pe piata , am pixel si mari diferente sincer nu vad..majoritatea diferentelor sunt pe parte de software care oricum in viitorul apropiat o sa apara si pe prima varianta de pixel garantat printr-un mod sau altul

Edited by Catalinit, 05 October 2017 - 14:17.


#65
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,013
  • Înscris: 13.09.2007
Ce să zic...  Au dat cu mucii în fasole cu prețurile astea. :(
Long live OP5! Îl iubesc pe zi ce trece din ce în ce mai mult! :)

#66
Catalinit

Catalinit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 24.07.2017
Era de asteptat totusi sa aiba preturi mari :) au cam aceleasi preturi cum a avut veriunea anterioara de pixel la lansare...

#67
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,013
  • Înscris: 13.09.2007
Treaba lor, să se descurcă!;) Eu am OP5.  B)

#68
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016

View PostCatalinit, on 05 octombrie 2017 - 13:45, said:

unul pasionat de telefoane si de ce pot face cu ele conteaza mai putin aspectul si mai mult cat de "destept" e telefonuil in sine...pt restul exista iphone..samsung...etc care pun pret pe aspect in primul rand
Zi-mi si mie,ce poti face cu telefonu asta asa "wow" si nu poti face cu samsung,lg,huawei,iphone?

#69
Catalinit

Catalinit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 24.07.2017
Lag free pt mine e wow in ziua de azi sa te vad cum faci asta pe samsung,lg,huawei dupa ce trec cateva luni de la ultima resetare , actualizari constante si rapide ( pe samsung s7 care il am prin sertar inca e android 7.0 ) e singurul telefon pana in ziua de azi la care nu am simtit nevoia sa i pun un custom room , camera foto exceptionala , apropo ce cauta iphone acolo? Aia au cel mai "inchis" ecosistem posibil..pt indivizi ca mine cel putin care atunci cand se plictiseste de ceva la tel are posibilitatea de asi instala un custom , ( pt asta am oneplus 3t care apropo imi place mai mult ca pixel)

Edited by Catalinit, 05 October 2017 - 19:25.


#70
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Total de acord cu @Catalint (m-am demascat - si eu sunt Google boy :) ).
In ce ma priveste, un avantaj evident este update-ul software garantat 2 ani de zile (deci Android P garantat), plus inca un an de update-uri de securitate lunare (si in ultima vreme Google chiar se tine de programul asta). Sigur, tine cineva un telefon 3 ani? Personal nu, dar... le dau mai departe in familie. Pe de alta parte.... daca nu am avut probleme de folosit Nexus 6, de ce mi-as dori telefon bezeless? Prefer difuzoarele stereo frontale (sincer nu m-as fi suparat deloc daca ecranul lui XL avea raportul 16/9 nu 18/9 (trendul curent, dupa cum se vede).
A, sa mai spun ca m-am gandit sa iau 2XL undeva prin primavara? Se intelege de ce, nu? Ca sa testez primele DP-uri de Android P (asa sunt unii :) ).
Asta e, nu sunt utilizator normal. Daca insa suferiti de aceeasi "boala"... ma intelegeti (intrea aici si posesorii de OnePlus 3/3T/5 :) ). Pentru restul lumii exista Samsung, LG, HTC, iPhone.... - folositi-le si... schimbati-le anual (sigur, am exagerat dar sper ca voi fi iertat :) ).

#71
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
V-a scăpat, bag de seamă, un mic detaliu (la Tech Specs)…
[ https://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/17/10/pixel-2-three-years-updates/-728/gsmarena_002.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deja au discount-uri, problema este la stocuri.

Și are USB-PD de 27W. Juicy!

#72
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Mie nu mi-a scăpat. Totuși... Formularea e ambiguă ies 3 ani și dacă spui 2 de update software + 1 de update-uri de securitate :). Sigur, daca vor fi 3 ani pe bune ( adică și Android Q) nu mă supăr de lux...
Despre discount-uri.... 100 de dolari e prea puțin (bine, eu unul nici nu vreau un Pixel 1).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate