Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Virtutii 22

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#55
searchman

searchman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 08.01.2007

 snach, on 29 martie 2018 - 10:29, said:

Sunt de acord ca developerul e cam incompetent , omul s-a aruncat crezand ca ia autorizatie rapid  mai mult a descoperit ca mai mult de juma de teren nu e construibil ... totusi noi nu am dat decat 300 de euro, bani pe care ii putem recupera la cerere oricand .Nu a incercat sa ceara avans mare fara autorizatie .
tentativa de inselatorie tot ramane. de unde stii ca nu au fost berbeci care , pt o reducere buna, au platit si avans. chiar tu spui ca este incompetent deci cum sa faci o afacere cu astfel de dezvoltator ?
parerea mea este ca a stiut ca sunt probleme in sol insa pt un pret super bun al terenului au riscat sperand : sa gasesca o portita de obtinere a autorizatiilor (ulterior au constat ca DNA/DIICOT etc. sunt cu ochii mari si nu s-a mai putut) si/sau cumparatori care pt un pret bomba avand in vedere locatia sa riste achizitia. cred ca in 2018 s-au cam inselat in ambele privinte.

astfel de dubiosi au facut bani frumosi in perioada 2006-2012. cred ca nu mai este un trend in 2018.

#56
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017
Eu tin rezervarea pana vad proiectul tehnic si atunci voi lua o decizie .Pe parcelele construite au batut piloni deci si au facut ceva in ianuarie cred ca s-or apropia de o concluzie .
Oricum e clar ca nu construiesc nimic peste galeria de metrou , au avut in  proiect si au vrut sa faca asta dar in nici un caz nu i-au lasat  . Au ramas 3 blocuri langa acea linie de metrou dezafectata . E un risc clar

#57
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

 snach, on 29 martie 2018 - 09:33, said:

Aha deci vb si tu ca sa mananci kkt . In primul rand asta nu e inghesuit fiind fix in camp .Pe propunerea lor din 10.000mp pe care ii au acolo pot construi fix 1600 de mp din cauza faptului ca pe sub teren trec linii de metrou , restul parcari si spatii verzi si alei .

Orice om care locuieste de macar 3 luni in zona respectiva, stie ca acolo se afla depou metrorex. Depou care nu se afla de ieri acolo , ci de 40 de ani. Asta nemainluand in considerare punctul de telecomunicatii al STS care se afla la cativa metri, deci rezulta niste radiatii mari in jur .... nu degeaba este "camp" lasat liber.

Dezvoltatorul a luat terenul respectiv pentru un singur motiv si anume PROFIT.
Doar o oaie indobitocita ca tine poate sa inghita galusti stricate aruncate de asa-zisul dezvoltator (care de fapt e un bisnitar speculant axat pe imbogatire rapida) si sa creada ca ocupa x% din spatiul verde si ca se va face pe acolo parc sau alte aberatii.

#58
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017

 Hamutovski, on 29 martie 2018 - 11:07, said:

Orice om care locuieste de macar 3 luni in zona respectiva, stie ca acolo se afla depou metrorex. Depou care nu se afla de ieri acolo , ci de 40 de ani. Asta nemainluand in considerare punctul de telecomunicatii al STS care se afla la cativa metri, deci rezulta niste radiatii mari in jur .... nu degeaba este "camp" lasat liber.

Dezvoltatorul a luat terenul respectiv pentru un singur motiv si anume PROFIT.
Doar o oaie indobitocita ca tine poate sa inghita galusti stricate aruncate de asa-zisul dezvoltator (care de fapt e un bisnitar speculant axat pe imbogatire rapida) si sa creada ca ocupa x% din spatiul verde si ca se va face pe acolo parc sau alte aberatii.
In cazul asta situatia e clara ,terenul nu e construibil mare parte, ceea ce garanteaza ca nu vor construii , nu au cum nu pot obtine autorizatie , au incercat . Distanta de antena pana la blocul ala din camp  e cam la fel ca distanta dintre antena si blocurile galbene de la bulevard.Ai probleme de logica gogule . Asta e, dezv tre sa faca si el un ban, cum altfel . Dupa cum am zis imi permit sa risc si eventual sa pierd niste bani .

#59
searchman

searchman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 08.01.2007
pai banii ia 300 pe care iti permiti sa ii arunci, desi practic ii dai unui speculant ordinar, nu mai bine ii donezi la o casa de copii sau poti sa ii cinstesti pe colegii forumisti care sunt de buna credinta si "tin" la tine ?

#60
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017
a aparut autorizatia de constructie .

#61
petrutnet

petrutnet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.12.2007
Pe banii pentru un 3 camere în locul ăsta, m-am orientat pe după centură, ca să nu mă sufoc între blocuri.

#62
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017

 petrutnet, on 17 mai 2018 - 14:04, said:

Pe banii pentru un 3 camere în locul ăsta, m-am orientat pe după centură, ca să nu mă sufoc între blocuri.
nu ne intereseaza parerea ta , ce vrei de la noi ?

#63
petrutnet

petrutnet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.12.2007

 snach, on 18 mai 2018 - 12:46, said:

nu ne intereseaza parerea ta , ce vrei de la noi ?
Doamnă „Voi”, nimic. Continuați.

#64
cricovserv

cricovserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 08.07.2008

 Hamutovski, on 29 martie 2018 - 11:07, said:


Dezvoltatorul a luat terenul respectiv pentru un singur motiv si anume PROFIT.
Doar o oaie indobitocita ca tine poate sa inghita galusti stricate aruncate de asa-zisul dezvoltator (care de fapt e un bisnitar speculant axat pe imbogatire rapida) si sa creada ca ocupa x% din spatiul verde si ca se va face pe acolo parc sau alte aberatii.

Mai sa stii ca nu prea are logica, mie de ce mi-ar fi returnat taxa de rezervare si fara comentarii si in termen super ok ? Clar ceva vrea sa faca, altfel nu investea in pregatirile de santier. daca faci o balanta momentan el clar e pe deficit, chiar daca intr-un scenariu fericit va fi pe profit caci e si normal sa castigi din orice initiativa. Asta ne dorim toti.

#65
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,070
  • Înscris: 22.06.2004
Hamutovski te rog sa iti schimbi limbajul...

Edited by conu71, 28 June 2018 - 13:38.


#66
silvyu_1987

silvyu_1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2010
parca au inceput baietii sa ridice sau mi s-a parut mie?

#67
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017

 silvyu_1987, on 09 noiembrie 2018 - 19:54, said:

parca au inceput baietii sa ridice sau mi s-a parut mie?
Incepusera, au turnat ceva pe autorizatia de organizare a santierului, s-au oprit apoi neavand inca autorizatie . Ciudat, foarte ciudat. Eu nu mai am incredere in ei .

#68
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Inca se mai negociaza spaga pentru functionarii din primaria Sector 6

#69
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017
Au emis autorizatia de cosntructie .

#70
LivingInRomania

LivingInRomania

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.08.2017
Salut, ce se mai aude cu acest proiect? Am vazut ca s-a finalizat blocul 1 si preturile, bineinteles, au crescut mult fata de cele din 2017.

#71
ovidiu2012

ovidiu2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 31.01.2009
Salutare, am facut recent un video despre cum se prezinta constructia si stadiul lucrarilor. Las aici link-ul [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OxQFWagtJtc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#72
ovidiu2012

ovidiu2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 31.01.2009
Am revenit cu o actualizare despre cum arata acum in 2020.
Daca credeti ca este util video va puteti abona la canal folosind link-ul https://www.youtube....Mtvgb3dUE5In2g/
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/j7BGL6CCyOs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate