Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

Telekom Sport 5&6 în grila UPC&FocuSat?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#55
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Sunt generaliste dar pline de reluari... dar ai si tu dreptate, Look-urile nu inseamna doar sport.

#56
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
De ce sa le bage in HD la RDS din moment ce au grilele slabe? Audientele spun totul si n-au ce sa ofere in plus pe partea de sport. Doar sa se schimbe in totalitate.

Edited by cristinel07, 17 September 2017 - 13:26.


#57
bacefaci

bacefaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 22.01.2013
UPC, Cluj acolo...sponsori nici eu nu cred ca le vor scoate,vine vaida pe la noi...pe la Redeleanu astaPosted Image

#58
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,358
  • Înscris: 19.01.2015

View Postronuquet, on 17 septembrie 2017 - 13:22, said:

Sunt generaliste dar pline de reluari... dar ai si tu dreptate, Look-urile nu inseamna doar sport.

Da, si mai ales ca la UPC, Look Plus SD e la liber pe DVB-C, si este disponibil si pe Analogic in majoritatea orasele unde UPC are infrastructura.

Edited by Robert201, 17 September 2017 - 13:26.


#59
GabrielIrimescu

GabrielIrimescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.09.2017
Nu aș fi vrut să intervin, dar în momentul de față nu există nicio informație precum că Look TV și Look Plus vor ieși din grila vreunui operator.

#60
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
@GabrielIrimescu: Multumim pentru lamurire. Posted Image

#61
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Le-am unit într-unul singur aici la zvonuri.

#62
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Ce liniște s-a așternut pe topicul ăsta. Posted Image Well, pare logic ca Look să rămână în continuare la toți operatorii, altfel de ce l-ar fi luat RCS-ul? Să facă cu el ce? Și ca UPC să oblige contractual Telekom-ul ce și cum să transmită pe canalele proprii mi se pare cam penibil. Posted Image

#63
murdoch

murdoch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 09.02.2012

View PostWShow13, on 17 septembrie 2017 - 16:24, said:

Ce liniște s-a așternut pe topicul ăsta. Posted Image Well, pare logic ca Look să rămână în continuare la toți operatorii, altfel de ce l-ar fi luat RCS-ul? Să facă cu el ce? Și ca UPC să oblige contractual Telekom-ul ce și cum să transmită pe canalele proprii mi se pare cam penibil. Posted Image

multi operatori vor rezilia , rds va face audit, sunt interese enorme in piata, audit inseamna bani in plus ,plus penalitati/luna, tu nu intelegi multe lucruri ptr. tine las asa cum zici ,ptr. restul sa vedem ce urmeaza mai sunt cateva bombe

#64
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Bine si cand intra acele canale la UPC? In curand?

#65
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017

View Postcristinel07, on 17 septembrie 2017 - 21:53, said:

Bine si cand intra acele canale la UPC? In curand?
Corect

#66
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012

View Postmurdoch, on 17 septembrie 2017 - 20:24, said:


multi operatori vor rezilia , rds va face audit, sunt interese enorme in piata, audit inseamna bani in plus ,plus penalitati/luna, tu nu intelegi multe lucruri ptr. tine las asa cum zici ,ptr. restul sa vedem ce urmeaza mai sunt cateva bombe
Nu știu de ce ai izbucnit așa. Eu am pus niște întrebări, la care tu ai ales să răspunzi intr-un mod juvenil. Am făcut audit, știu cu ce se mănâncă. Studiez managementul și am lucrat și în marketing. Hai să dezbatem un pic.

Look-urile ies de la mulți operatori ai zis, corect?

Crezi că băieții de la RDS sunt atât de inconstienti astfel încât să cumpere 2 posturi generaliste, care nu intră în top 10 (deci audiență mică, publicitate vândută ieftin și profit infim pentru un operator de talia RDS) și care dau Liga 1 (ca și posturile proprii)? Chiar crezi că nimeni din conducerea RDS nu realizează că valoarea Look-urilor ar scădea și mai mult dacă posturile ar rămâne doar în ograda proprie?

Probabil vei spune că RDS va arunca "bomba" (ca să te citez) și vor lansa în cele din urmă un canal generalist. De ce ar pune bazele proiectului pe Look-uri și nu pe ceva nou, dacă tot va fi ceva exclusiv in rețeaua RDS?

Dacă RCS ar vrea un canal generalist, știe că are nevoie de un post care să fie disponibil majorității abonaților (cum sunt Look-urile. Actually, aș putea spune că ăsta e singurul avantaj pe care îl au aceste 2 posturi) ca să ajungă unde își propun. Digi 24 e în must carry, are ceva vechime și un pic de imagine, dar rareori îl vezi în top 10. Imaginează-ți un post care să fie disponibil doar abonaților proprii cam ce cifre ar avea (de fapt, nu trebuie să faci efortul ăsta, ci să cauți istoria 10TV). Au încercat să cumpere Prima, au reușit să cumpere Look-urile. Sunt conștienți de ce trebuie să facă.

Și să nu uităm de contracte. Crezi că vreun operator a pus clauză de reziliere schimbarea actionariatului Look-urilor?

#67
djnichipizza

djnichipizza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 02.07.2014
Cand se introduce in grila telekom sport 5 si 6?

#68
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,358
  • Înscris: 19.01.2015
Nu stiu sigur si oficial cand le vor baga, dar eu sper sa nu inlocuiasca Look-urile, ci sa le introduca separat.

#69
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
La jumatatea urmatoarei luni cica o sa aflam.. acum nimeni nu stie nimic, iar UPC doarme ca deobicei.

#70
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View PostRobert201, on 26 septembrie 2017 - 21:48, said:

Nu stiu sigur si oficial cand le vor baga, dar eu sper sa nu inlocuiasca Look-urile, ci sa le introduca separat.
Nu degeaba există acest topic pe aria asta de Zvonuri, deci ...

#71
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Vezi: Noi posturi TV la Digi în perioada 2018-2020.. Deci, acum cred ca a inteles toata lumea.. Credeam ca era 2018-2021 pentru urmatorul contract (Champions League si Europa League). Posted Image Zvonurile raman zvonuri si punct.

Edited by cristinel07, 26 September 2017 - 22:23.


#72
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,358
  • Înscris: 19.01.2015

View PostKalman2007, on 26 septembrie 2017 - 22:13, said:

Nu degeaba există acest topic pe aria asta de Zvonuri, deci ...
Vad ca de cand am fost in concendiu Softpedist, s-au mai schimbat lucrurile pe aici in ultimele zile.

Abia acum vad ca a fost mutat de pe aria Stiri si Mass-media, pe aria Zvon sau Realitate.

Edited by Robert201, 26 September 2017 - 23:01.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate