Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Telekom Sport 5&6 în grila UPC&FocuSat?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#37
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
"În ultimele zile reprezentanții UPC și Telekom, operatori importanți pe piața autohtonă, s-au pus la masa negocierilor, miza fiind preluarea canalelor Telekom Sport 5 și Telekom Sport 6 de către compania cu origini americane. Din informațiile pe care echipa Zona AV le deține în acest moment, posturile de sport ale Telekom ar urma să fie introduse atât în versiune SD, cât și în high-definition, în grila cablu digital a UPC.
De menționat ar fi faptul că Telekom Sport 5 & 6 sunt canale destinate clienților abonați la concurență, iar, odată cu rebrandingul, operatorul german face eforturi să distribuie cele două posturi în grilele tuturor cabliștilor"

Sursa:Zona AV

Edited by Silviudeep, 17 September 2017 - 12:31.


#38
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Respect murdoch !!!!

Edited by megafanro, 17 September 2017 - 13:45.


#39
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Pana sa spui respect trebuie sa le vezi si dupa felicitari. Cel putin eu nu mai cred pana nu vad, am destule exemple. :)

#40
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
@cristinel07: murdoch a zis de o gramada de lucruri: Cinemaraton HD la Telekom, de DS 1 si DS 2 ca vor fi inlocuite de DS 5 si DS 6, de DS-uri cand vor fi decriptate la AKTA si multe altele... iar Zona AV a zis ca reintra pachetul Discovery la AKTA inainte ca un insider sa vina aici sa ne confirme...

Vedem maine ce si cum, totusi nu vorbim de Komura sau alti ratati.

Edited by ronuquet, 17 September 2017 - 12:55.


#41
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Mâna pe teste ori verificați dacă apar probleme la cele doua Look-uri.

Edited by megafanro, 17 September 2017 - 13:46.


#42
bacefaci

bacefaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 22.01.2013
Eu sunt sigur ca daca vor fi la UPC cele doua canale vor fi cu bani,si noi cu pachetul sport nu le vom vedea ca suntem abonati vechi sa ne faca sa mai prelungim pe un an si sa avem noul pachet sport cu cele doua canale.

Edited by bacefaci, 17 September 2017 - 12:59.


#43
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
@flobuc: probleme pe Look-uri? Posted Image) la UPC nu exista macroblocuri sau lipsa EPG sau alte figuri cand trebuie sa fie inlocuite posturi. Cei mai profi la tehnic sunt cei de la UPC. Iar schimbarile se opereaza noaptea intre orelele 01 si 04. De urmarit pe site-ul lor daca apar cele doua posturi, pentru ca Fightbox a aparut cu cateva ore inainte pe site. Teste nu stiu daca mai fac astia, pentru Fightbox nu a fost niciun test...

Edited by ronuquet, 17 September 2017 - 12:59.


#44
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Eu intru rar prin zona UPC, dar am vorbit la modul general. Daca a mai spus si dupa s-a adeverit este ok.

#45
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
@bacefaci: cel mai probabil cele doua posturi vor inlocui Look-urile.. deci le vom avea toti.

#46
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010

View Postronuquet, on 17 septembrie 2017 - 12:58, said:

@flobuc: probleme pe Look-uri? Posted Image) la UPC nu exista macroblocuri sau lipsa EPG sau alte figuri cand trebuie sa fie inlocuite posturi. Cei mai profi la tehnic sunt cei de la UPC. Iar schimbarile se opereaza noaptea intre orelele 01 si 04. De urmarit pe site-ul lor daca apar cele doua posturi, pentru ca Fightbox a aparut cu cateva ore inainte pe site. Teste nu stiu daca mai fac astia, pentru Fightbox nu a fost niciun test...
Orice e posibil: de la o viitoare lipsa (partiala) de EPG, pana la alte chestii minore. Trebuie doar observat. Sunt mici detalii care ii pot face sa se dea de gol, in caz de eliminare si inlocuire cu T 5&6.

Niciodata sa nu spui niciodata :)

Edited by flobuc, 17 September 2017 - 13:05.


#47
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,824
  • Înscris: 07.07.2009
Nu ar fi prea corect pentru că atunci cine urmărește Liga I va avea numai o parte din partide.

#48
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017

View PostKalman2007, on 17 septembrie 2017 - 13:03, said:

Nu ar fi prea corect pentru că atunci cine urmărește Liga I va avea numai o parte din partide.

Sunt sigur ca Liga 1 a fost o conditie primordiala atunci cand s-a negociat. Mai exact UPC a pus conditia ca cele 2 posturi sa difuzeze Liga 1 in totalitate pentru a fi preluate. Altfel nu are rost sa le preia.

#49
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Știți ce e fun? Că voi aveți Look-urile în HD, dar la RDS, firma care se presupune că le (va) deține, sunt doar în SD. Posted Image

#50
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017

View PostWShow13, on 17 septembrie 2017 - 13:05, said:

Știți ce e fun? Că voi aveți Look-urile în HD, dar la RDS, firma care se presupune că le (va) deține, sunt doar în SD. Posted Image

Le avem in HD pentru ca aveam alt CEO pe atunci care gandea spre viitor. Cu cel de acum sunt sigur ca le-am fi avut in SD ca voi. Posted Image Posted Image

#51
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017

View PostYourFan, on 17 septembrie 2017 - 13:07, said:

Oricum nu ma uit la televizor.

Te-a intrebat cineva ceva? Faci off-topic inutil si ai report.

@flobuc: Slabe sanse dar sa vedem... eu zic ca daca e asa de bine batuta in cuie treaba de diseara ar trebui sa se faca inlocuirea. Se implinesc maine 5 ani de la introducerea Viasat-urilor + Sundance. Posted Image

View Postmurdoch, on 16 septembrie 2017 - 18:50, said:

DECI : dezvolt doar un putin- lookurile au plecat la rds, iar telekom 5 si 6 se dau oricui dau banu/abonat, ptr upc urmau ani grei lipsa totala de competitii nationale ,informatia am obtinut-o azi nu sunt sigur , dar a aparut pe sursele mele
si ca sa dau o alta dezbatere pe viitor: si la noi la cei cu camuri apare ZIGGO

Edited by ronuquet, 17 September 2017 - 13:21.


#52
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,352
  • Înscris: 19.01.2015

View Postbacefaci, on 17 septembrie 2017 - 12:57, said:

Eu sunt sigur ca daca vor fi la UPC cele doua canale vor fi cu bani,si noi cu pachetul sport nu le vom vedea ca suntem abonati vechi sa ne faca sa mai prelungim pe un an si sa avem noul pachet sport cu cele doua canale.
Poate le vor baga in Sport, pentru ca se vor inlocui cele 2 Look-uri si cel mai probabil vor fi si in HD in grila.

#53
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
In Sport intra clar... acum eu sper sa nu inlocuiasca Look-urile, dar dupa spusele lui murdoch...

#54
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,352
  • Înscris: 19.01.2015
Nu stiu sigur daca le vor inlocui, avand in vedere ca Look-urile im cea mai mare parte a timpului sunt generaliste, si doar seara pe la ora 20 vor difuza si meciuri, etc.

Edited by Robert201, 17 September 2017 - 13:19.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate