Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

FCSB

* * - - - 11 votes
  • Please log in to reply
3699 replies to this topic

#2323
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,361
  • Înscris: 03.08.2004

Vizualizare mesajBasso, pe 20 iulie 2023 - 17:44, a scris:

Cand ai de ales intre a inchiria catre un rau platnic care te-a tepuit in trecut versus alt eveniment de unde chiar ai sanse sa incasezi niste bani fara sa-i ceri prin tribunale... alegerea e clara.
https://www.b1tv.ro/...la-1123207.html
Becali a incercat sa dea o alta teapa cu Ghencea dar nu i-a mers cu toate interventiile pe la politicieni si suportul a 99% din presa. Ar trebui sa mai dea o tura pe la racorica, mai ales pe canicula asta, s-o ia pe fina-sa care tortureaza batrani cu el si eventual si pe Ciolacu.
Cu alte cuvinte daca tu spui acum o prostie eu nu ar mai trebui sa-ti citesc postarile pentru ca toate vor fi prostii? Asta trecand peste faptul ca la national arena nu prea a fost teapa, doar prostia ciobanului ca nu se acopera cu hartii.

#2324
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,361
  • Înscris: 03.08.2004

Citat

Nu cunosc detalii, de aceea am crezut că este oportun să meargă Corpul de Control al primului ministru ca să vă pot răspunde aplicat la întrebări. Cred că am fost suficient de clar. Domnul Covaliu, doamna Lipă se pot mândri cu medaliile pe care le au la gât. Când tu nu ai nicio performanţă sportivă şi să te implici, să strici lucruri din ambiţii personale, vă anunţ că nu voi permite, nu domnului Talpan, nimănui cât timp sunt prim-ministru să facă acest lucru. Oamenii de sport au dreptul să vorbească – Marcel Ciolacu, despre Florin Talpan, juristul CSA Steaua
Talpan e istorie. Eu sunt curios cine o sa gandeasca in continuare pentru actualii talpanisti. Poate Miu si atunci se transforma in miuisti?

#2325
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Fara sa supar suporterii Stelisti dar parerea mea este ca Becali e o hahalera tzaraneasca de om.. la fel ca mititelu.. doar ca are mai multi bani ca mititelu.. Astia sunt patronii din liga 1 si cu astia defilam.. dar sunt in mare parte niste hahalere.. cocalari tzarani de oameni..
Numai scandaluri.. kkturi.. imbecilitati de la ei.. daca n-au educatie si educatia lor a fost pe camp sau de mahala.. omul poate sa aiba miliarde de euro ca tot prost moare..
Banii nu te fac om.. poti sa ai bani sa-i intorci cu lopata.. daca esti prost si tzaran.. tot asa mori..

Iar in legatura cu religia .. asta la Becali este de fatada.. oricum in Iad ajunge hahalera asta de om. Din punct de vedere logic.. voi credeti ca ajunge in *Rai* o asemenea hahalera de om.. hai sa fim seriosi.. cinstiti si corecti.. Astia sunt parnaiasi si infractori..

IN legatura cu CSA si stadionul Ghenghea.. oricum in Romania e la rang de arta comedia absurdului si oricum justitia e oarba.. legata la ochi..

Edited by -koss-, 21 July 2023 - 15:35.


#2326
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,361
  • Înscris: 03.08.2004
Ai dreptate insa una-i una si alta-i alta. Ciobanul este asa cum l-ai caracterizat si poate mai rau decat atat. Din pacate nu putem sa ne alegem un alt patron, Steaua este a lui si pana nu o sa fie altcineva o sa o ducem cu el. Uitandu-ne insa in liga1 putem spune ca ciobanul a fost raul cel mai mic.
Cu privire la rai, iad si alte destinatii finale incerc sa nu-mi dau cu parerea

Edited by destrug, 21 July 2023 - 16:11.


#2327
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Păi de aia nu merge nimic în țara Românească (cum îi zice gigi preasfântul).. că ne mulțumin cu răul cel mai mic în loc să-i dăm în cap răului...  pac pac..

Fotbalul profesionist din România.. a devenit oricum râsul lumii.. bambilici..

Ce-a mai câștigat ciobanu.. becalist de 5 ani.. nimic.. doar circ.. circ.. și iar circ... că el e patronu becalist cioban și restu sclavi.. Posted image.. Cum dude-n pom picate pe asflat să faci performanță în situația dată.. performanță ioc.. doar circ maxim..

Edited by -koss-, 21 July 2023 - 16:15.


#2328
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,361
  • Înscris: 03.08.2004

Vizualizare mesaj-koss-, pe 21 iulie 2023 - 16:12, a scris:

Păi de aia nu merge nimic în țara Românească (cum îi zice gigi preasfântul).. că ne mulțumin cu răul cel mai mic în loc să-i dăm în cap răului...  pac pac..

Fotbalul profesionist din România.. a devenit oricum râsul lumii.. bambilici..
N-ai inteles, afirmatia mea a fost o constatare, nu este ca si cum ai avea de unde alege.

#2329
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.09.2010
Dacă privesc sigla FCSB-ului îi dau dreptate lui Talpan. Ce caută alea două stele deasupra, care înseamnă între 20-29 de titluri, când ei au palmaresul din 2003 încoace?

#2330
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 11.07.2016
Intelegi talpanul dar nu pricepi realitatea.
Si asta poate nu e vina ta. Dar sa-ti explic:
Palmaresul sportiv este recunoscut de instante si organizatii sportive.
Organizatiile sportive care AU ACORDAT acele trofee! Deci trofeele nu sunt oferite de talpan, de mapn, de statul roman sau de ministerul justitiei.
UEFA, FRF, LPF au oferit acele trofee, si deci recunosc Steaua din liga 1 ca si continuatoarea pe linie sportiva a echipe armatei comuniste.
Si atunci are intre 20 si 29 titluri nationale, are in palmares la UEFA trofeul CCe din 1986, are supercupa Europei...
Justitia din Romania nu are treaba cu sportul si cu fotbalul si a demonstart asta prin deciziile tampite pe care le-a dat.
Si apropo: procesul cu palmaresul NU e finalizat, nu e hotarare definitiva si irevocabila.
S-a dat o solutie la o instanta si acum se va judeca la alta instanta. Deci chiar si numai din acest motiv, si echipa din liga 1 are dreptul sa poarte stelele alea pe sigla.
Acu nu mai ai nici o scuza daca zici ca nu pricepi.

Edited by Malus_Dacus, 22 July 2023 - 09:38.


#2331
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,909
  • Înscris: 14.08.2007
Cele doua stele sunt Gigi si Meme, nu stiu de unde ideea ca ar avea vreo legatura cu numarul de titluri :)

#2332
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 06.10.2006
Greu de gasit istoria Stelei pe Softpedia asa ca usurez cautarea prin postarea celor 3 topicuri intr-o noua zi a "unicului derby"/"eternului derby".... palmaresul, 183meciuri 66victorii steliste 57egaluri 61victorii dinamoviste 271goluri steliste 249goluri dinamoviste
1. nov2005-feb2010   https://forum.softpe...c/90741-steaua/
2. feb2010-nov2020  https://forum.softpe...-iubit-de-fani/
3. sep2017-iul2023  https://forum.softpe...c/1097722-fcsb/

Edited by StarSteel, 22 July 2023 - 10:48.


#2333
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 11.07.2016
Daca nu acum, atunci cand sa batem cateaua?

#2334
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 11.07.2016
Dreptacii trag cu stangul, sa fie mai echilibrat meciul
Degeaba ...
La pauza: Steaua - dinamuie 2-0.
Si dinamuia a avut doar 1 corner, si nu a avut nici un sut pe poarta ...
E bine, suntem in grafic.

#2335
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 11.07.2016
Am batut cateaua!
Chiar daca doar cu 2-1, dar victoria e victorie.

#2336
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,073
  • Înscris: 16.02.2017
Cine a făcut schimbările?
Cam putina lume acolo la voi unde ati jucat pe terenul din parc...

#2337
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 11.07.2016
Putina...adica au lipsit cateva sute, care nu au vrut sa cumpere belet la suprapret. Valabil si ptr dinamuisti, ca si ei puteau "accesa" bisnitarii dar au preferat sa nu.
Plus zonele tampon...si aia a fost.
Victoria ramane.
Si jucatul pe Ghencea e tot mai aproape.

Cine a facut schimbarile?
Pai le-a facut cine are interes sa odihneasca jucatori ca miercuri avem meci in cupa europeana, si nu  vrem sa luam 3 cum a luat Farul.
Stii ce zic?

Edited by Malus_Dacus, 23 July 2023 - 09:47.


#2338
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 11.07.2016
Apropo de prezenta la meci, cazul meu personal:
(mentionez ca sunt din brasov)
- vroiam sa merg la meci cu copilul, deci 2 persoane
- daca se juca pe Ghencea si se vindeau bilete online, imi luam si mergeam.
- daca s-a jucat pe Arc, si biletele s-au vandut la cozi in soare...am zis pas (nu cunosc pe nimeni inBucuresti dornic sa stea ore la coada in soare ptr bilete)
- pe "0lx" erau bilete de 3..4 ori mai scumpe, si am zis pas din nou.
Deci nu m-am dus la meci, si probabil ca mine au fost multi.

La meciul de aseara, biletele au fost vanbdute...toate biletele au fost vandute.
Doar ca nu s-au prezentat la meci...
Parerea mea: au fost bilete cumparate de csaisti si au foat multe bilete cumparate ptr specula...

Edited by Malus_Dacus, 23 July 2023 - 15:02.


#2339
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 28.02.2010
Daca luati bilet de pe olx tot nu intrați.Numele de pe bilet trebuia sa corespunda cu numele de pe buletin, altfel jandarmii nu va lăsau sa intrati. A postat si Mihai Stoica pe pagina de Facebook un bilet de pe olx.

Edited by K-Bobby, 23 July 2023 - 15:53.


#2340
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 11.07.2016
Probabil asa e.
Asadar  exista unii care au luat tzeapa crezand ca se imbogatesc pe portofelul stelistilor.
Important e ca am batut cateaua!
Si un meci in Ghencea in calitate de gazde e foarte aproape.

Edited by Malus_Dacus, 23 July 2023 - 16:47.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

1 members, 2 guests, 0 anonymous users

eowinn

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate