Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Vreau sa cumpar masini din Germania si sa le revand

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Si ai nevoie de aprobarea de pe forum ca sa te apuci ?! Apuca-te frate si nu mai spune la nimeni ce faci ca poate le vin idei si altora si-ti fura " spilul " ( vezi sa nu ! ) .
Daca nu o treci si prin RAR , eu zic ca iei teapa 100% ca nu ti-o cumpara nimeni .

Edited by Baxon, 13 August 2017 - 17:13.


#38
claudiuandrei2010

claudiuandrei2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 06.10.2011
De ce ar avea o problema la RAR, din cate stiu eu Tuv-ul este mai drastic decat rar-ul.
N-am nevoie de nicio aprobare, doar am spus ca nu am experienta si niste sfaturi nu ar strica. Sunt cateva posturi chiar foarte folositoare.

View PostBaxon, on 13 august 2017 - 17:11, said:

Si ai nevoie de aprobarea de pe forum ca sa te apuci ?! Apuca-te frate si nu mai spune la nimeni ce faci ca poate le vin idei si altora si-ti fura " spilul " ( vezi sa nu ! ) .
Daca nu o treci si prin RAR , eu zic ca iei teapa 100% ca nu ti-o cumpara nimeni .

Edited by claudiuandrei2010, 13 August 2017 - 17:18.


#39
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Pai vezi tu , samsarii care vand in Ro te asigura ( majoritatea ) ca ti-o trec prin RAR si ai o siguranta c-o poti inmatricula . Tu chiar daca esti de buna credinta si iei o masina cu TUV luat pe bune , daca nu ai " pile " pe la RAR , cam greu cu vanzarea .( vezi si programarile , timp etc ) . Daca ai impresia ca aduci un harb si il vinzi fara sa mai faci ceva , iti urez succes si mult noroc , ca vei avea nevoie ..
S-apoi nu-l vad eu pe tatal tau umbland dupa hartii etc dar cine stie poate iti va merge struna afacerea dar la fel de bine poate te ineci la prima masina ...
Daca vrei sa iasa treaba buna iti trebuie clientul inainte de a cumpara masina , problema este ca nu esti singurul care face treaba asta ca mai sunt mii nu sute si deja aialalti is organizati ..

Edited by Baxon, 13 August 2017 - 17:24.


#40
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
80% din masinile recent aduse vechi (sub 10 ani) NU au RAR-ul facut. RAR-ul il face cel care vrea sa inmatriculeze masina.
Nu sta niciun samsar sa piarda 100euro - costul RAR-ului, plus timpul pe acolo, riscul sa fie picat Posted Image)), plus ca multi samsari nici nu mai scot numere rosii (asta inseamna sa le duci pe platforma la RAR), ce rost are cand ai 7 masini la vanzare (chiar si 2-3) sa iti pierzi timpul sa alergi sa faci rar-uri.

se vand la greu masinile s fara RAR, nu are nicio treaba.

da-i drumul la afacere, cateva sute de euro profit oricum scoti., toata cheia este sa pui un anunt de vanzare corect gramatical. fara dotari SF, cu poze bine facute, cu o abordare corecta a celor care te suna. si evident,sa iti alegi pretul corect.
alta chestie care m-ar mai pune pe ganduri este zona unde locuiesti. daca locuiesti in vest sau centrul tarii va fi mai greu! daca locuiesti in sud sau est da-i drumul fara sa te mai gandesti la asta (in vest si centru masinile sunt ceva mai ieftine si mult mai multe decat in sud sau est). Am prieteni care aduc saptamanal 1-2 masini de la targul de la Gilau de 5000-6000 si le vand in Arges cu profit de 300-400euro in maxim 1-2 saptamani.

evident ca nu tu nu dai teapa la nimeni, dar cand masinile vechi se strica se pare ca romanul nu intelege ca si-a permis doar o masina veche si e normal sa se strice, el se supara pe samsar ca l-a pacalit.....

Edited by bossake, 13 August 2017 - 17:27.


#41
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Acele 80% auto de care vorbesti stau bine merci in targuri , nemiscate de 6 luni + . S-a desteptat si romanul ( unii ) si dau pretul negociat +costurile RAR daca si numai daca masina trece RAR-ul , cunosc niste indivizi care asigura treaba asta si le merge mult mai bine ca si colegilor " de breasla " care doar vand fara sa-si asume altceva . Si la astia le merge vestea spre deosebile de aialalti care te lingusesc frumos pana marci banul si apoi se fac ca ploua .

#42
claudiuandrei2010

claudiuandrei2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 06.10.2011
Locuiesc in Munchen si pare sa fie plina piata de masini aici!

Edited by claudiuandrei2010, 13 August 2017 - 17:33.


#43
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Si la noi e lipsa ?

#44
dragne2017

dragne2017

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 560
  • Înscris: 11.08.2017
in vest is pline targurile de masini.
si nu e imbulzeala la cumparaturi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate