Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

Telekom Mobile _-_ -760000 de clienti intr-un an!

- - - - -
  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#73
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,653
  • Înscris: 31.01.2010

View Postarg, on 04 august 2017 - 16:15, said:

confirm, si eu am probleme cu digi, merge prea bine....
Confirm, si eu m`am porat la Digi si ma simt ca`n 2004 la Cosmorom...

#74
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008
El e fan Digi. Dacă el n-are probleme, noi suntem nebuni dacă avem ceva.

#75
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Dar totuși,  faptul că restrâng acoperirea mi se pare aiurea.  E căpuşată rău firma ăstora,  va ajunge pe butuci.  După ce ajung de o îngroapă în datorii,  o vând cu 100 de milioane,  ca pe Zapp.

#76
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
O restrang pana dispare de tot. Intai telefonia mobila, apoi internetul si apoi dispare de tot. Nu mai apuca sa o vanda.

Edited by danutz1, 06 August 2017 - 15:28.


#77
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010
La Digi poti sa ai noroc sa locuiesti intr-o zona bine acoperita, dar de esti calator in fiecare zi orienteaza-te spre ce-ai mai avut.  Eu sunt multumit, dar sotia ( mai pretentioasa) emite unele pareri  pe care le trec repede cu vederea tinand cont ca la 4 optim nelimitat platesc 26 lei si acoperirea este la peste 95% din zonele prin care trec intr-o luna. Am portat 2 Telekom si 2 Vodafon.

Edited by craiova70, 06 August 2017 - 15:36.


#78
request

request

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 18.01.2006
problema cu acoperireala Digi a picat di chiar mult mai buna decat cu telekom sau orange.

Edited by request, 06 August 2017 - 20:06.


#79
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Ptr 4 optim nelimitat platesti 26 de lei?
Nu e cam puțin?

#80
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010
Nici eu nu-nteleg de unde este reducerea pentru ca am beneficiat de reducere la telefon si dupa 6 luni de contract mi-a fost redus pretul abonamentelor la jumatate.

#81
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011

View Postrequest, on 06 august 2017 - 20:06, said:

problema cu acoperireala Digi a picat di chiar mult mai buna decat cu telekom sau orange.
Degeaba ai "linii" dacă servicul nu merge.  Chestie care o pățești însă și la Telekom.  
Tot un cvazi duopol avem,  doar Orange/Vodafone sunt rețele pe care să te poți baza.  Digi și Telekom sunt bune însă pentru că stimulează concurenţa

#82
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Sunt bune acolo unde sunt cu adevarat concurenta (in zonele care le aduc profitul), in rest sunt de umplutura. Voda si Orange mizeaza pe faptul ca Telekom si Digi au probleme in "zona crepusculara" (in general in localitatile mici si pe drumuri nu (neaparat) foarte umblate) si mizeaza pe asta.

#83
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 09.10.2009
Păcat ca marii Orange și Vodafone au un semnal execrabil la nici un km de oraș.Acolo ghici cine are semnal ok, exact aia de umplutura.

#84
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Excepții se găsesc la toți. Și eu am avut într-un sat doar semnal la Digi.

#85
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,589
  • Înscris: 11.02.2016

View PostKyKyKyKy, on 06 august 2017 - 13:18, said:

El e fan Digi. Dacă el n-are probleme, noi suntem nebuni dacă avem ceva.
Nu te poti baza deocamdata numai pe digi, trebuie saa ai o a doua cartela in telefon sau un al doilea telefon pentru urgente.
Intr-adevar digi ofera servicii bune la un pret foarte mic, 50GB 4G + telefon moka la 9 lei e perfect dar acoperirea inca lasa de dorit chiar daca au evoluat mult in ultima vreme.
Probabil d-aia majoritatea telefoanelor de la ei sunt dual-sim, stiu ca nu au reteaua foarte bine pusa la punct.

#86
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Postdjmaxx, on 05 august 2017 - 18:45, said:

stai tu linistit ca orange nu ia nimic de la Telekom . Telekom nu pleaca din Romania din contra!!! o sa investeasca si mai mult !!!

Stau foarte linistit, daca mai investesc mult se darama de tot sandramaua. POvestile de adormit copii ale top managementului Telekom nu le mai crede nimeni demult, nici macar cei din middle management (care de altfel se carabanesc in mare viteza pe capete, de bine ce merge treba).

Pierderile cu T2.0 deja au depasit cu mult economiile preconizate prin proiect, asta da mod de-a face business.

#87
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Ce e T2 ?

#88
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008

View Postheinz, on 07 august 2017 - 10:49, said:

Nu te poti baza deocamdata numai pe digi, trebuie saa ai o a doua cartela in telefon sau un al doilea telefon pentru urgente.
Intr-adevar digi ofera servicii bune la un pret foarte mic, 50GB 4G + telefon moka la 9 lei e perfect dar acoperirea inca lasa de dorit chiar daca au evoluat mult in ultima vreme.
Probabil d-aia majoritatea telefoanelor de la ei sunt dual-sim, stiu ca nu au reteaua foarte bine pusa la punct.

4G vor avea atunci când mă pot duce într-un magazin și pot lua orice telefon de pe raft, să bag cartela lor și să meargă acest 4G.
Acum nu se întâmplă asta.

View PostGingisHan2015, on 07 august 2017 - 10:57, said:

Ce e T2 ?

Telekom, versiunea a doua.

#89
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 09.10.2009

View Postbenis, on 07 august 2017 - 10:42, said:

Excepții se găsesc la toți. Și eu am avut Ă®ntr-un sat doar semnal la Digi.
Ideea e ca nu te poți baza pe niciun operator, poți avea surprize neplăcute chiar și la aia mai mari și mai vechi.

#90
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostKyKyKyKy, on 07 august 2017 - 11:15, said:

4G vor avea atunci când mă pot duce într-un magazin și pot lua orice telefon de pe raft, să bag cartela lor și să meargă acest 4G.
Acum nu se întâmplă asta.

Daca n-au 4G compatibil cu telefonul tau si alte cateva inseamna ca n-au deloc? Cred ca e mult mai simplu, telefonul tau nu e compatibil nici macar cu o banda FDD populara, banda 1. Nu degeaba e LITE telefonul ala.

Huawei de la P9 lite in sus au introdus banda 1, banda 38 nici macar P10 Lite nu o are (in schimb P9 si P10 au toate benzile), sunt mai tristi ca Samsung din punctul asta de vedere.

Edited by MembruAnonim, 07 August 2017 - 12:00.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate