Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Știri și discuții numai despre drepturile competițiilor sportive.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1810 replies to this topic

#181
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014
Nici eu nu cred in venirea unui jucator care nu are retea proprie de distributie a programelor de sport.
Dintr-un motiv simplu, ar trebui sa intre pe diverse companii care ofera servicii de televiziune cu o taxa, ca o extraoptiune si/sau sa detina o platformă online.
Pai, cei de aici nu pun 5 lei, apoi sa vina alt jucator cu peste 12-15 lei.
Nu cred ca ar avea prea multi abonati, deci nu ar scoate profit , si atunci de ce ar veni?!
O alta parere, daca as fi in locul celor de la Digi si Telekom,  chiar m-as bucura sa vina un nou jucator. L-as pune la dispozitia abonatilor, ca o extraoptiune si pentru programele mele m-as orienta spre unele competitii, cat sa-mi atrag cat de cat abonatii, pe vreo doua programe.

Edited by codrutn, 25 June 2018 - 13:46.


#182
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Incercati sa nu mai "mancati" gogosile celor care simpatizeaza cu Fan Club Komura! La noi in tara unde nu se plateste extra (adica putini), nu vin oameni puternici ca sa iasa pe minus.

#183
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,272
  • Înscris: 15.06.2014
Eu va mai spun inca o data.. nu subestimati TVR-ul! Am zis-o si ma repet, are potenta financiara, iar odata cu trecere in HD a tuturor televiziunilor, orice e posibil. Un rebranding al TVR HD in Tvr Sport si cu alte 3 canale in HD, isi pot permite sa dea Seria A si Primera Division linistiti in fiecare sambata si duminica. In plus de asta, au nevoie de imagine, sa reatraga telespectatorul. Din punctul meu de vedere au cel mai mare atuu de pe piata, DVB-T2-ul

#184
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009

Quote

iar odata cu trecere in HD a tuturor televiziunilor

Pana la rebranding trebuie sa ne uitam la prezent. Asa si Digi impreuna cu Telekom isi pot permite sa cumpere cele mai importante competitii de fotbal si sa iasa pe minus. :)) Nu cred ca TVR-ul vrea sa iasa pe minus cumparand acele competitii. Ar dori sa intre in buzunarele altora.

#185
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017
operatorul  telecom  telefonica(cel mai important operator ca numar de abonati tv) pune mana pe la liga din 2019 -2022. operatorul va plati in  total  aproape 3 miliarde de euro!


http://www.expansion...dc7c8b4642.html

#186
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

 Fly_85, on 25 iunie 2018 - 15:33, said:

Eu va mai spun inca o data.. nu subestimati TVR-ul! Am zis-o si ma repet, are potenta financiara, iar odata cu trecere in HD a tuturor televiziunilor, orice e posibil. Un rebranding al TVR HD in Tvr Sport si cu alte 3 canale in HD, isi pot permite sa dea Seria A si Primera Division linistiti in fiecare sambata si duminica. In plus de asta, au nevoie de imagine, sa reatraga telespectatorul. Din punctul meu de vedere au cel mai mare atuu de pe piata, DVB-T2-ul
Atâta timp cât va aparține statului și va condus politic, nu vor face mare brânză.
Câteva Exemple de "mari" realizări ale statului: Autostrada Transilvania începută acum 20 de ani,Metroul din Drumul Taberei care trebuia terminat in 2013, construirea unui pasaj care a durat vreo 5 ani, construirea podului de la aeroportul Otopeni -câțiva ani( același timp de pod în apropiere complexului comercial Băneasa-6 luni),etc.
TVR-ul a închis TVR Cultural,TVR Info, a pierdut Eurovision, calificările echipei naționale, numai zic de "țeapa" dată de una lume, în 2010, atunci când au transmis CM.
- "Mamă,Mamă!"
Se deschid 30 de ferestre.
-"Da...Da!" :)

#187
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Numai zic, că înainte de acest campionat și numai TVR1, trebuia să treacă la HD. Dacă aveau variantă HD pe 1, acum puteau transmite ambele meciuri în HD, nu în VHS.

#188
marshall54

marshall54

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,881
  • Înscris: 23.06.2013
TVR trebuie sa infiinteze canalul TVR SPORT HD,in locul lui TVR HD.

Inca un campionat de valoare (langa cel al Portugaliei),plus Liga 2-a...cateva meciuri de hanbal feminin si doua emisiuni : ,,Istoria sportului romanesc'' si Istoria fotbalului romanesc,cu imagini din istoria competitiilor interne de-a lungul anilor...bineinteles cu invitati de marca,fosti componenti ai echipelor ce au adus glorie sportului si fotbalului romanesc.

Indraznesc sa propun si o emisiune moderata si condusa de cel mai avizat pasionat de fotbal (si nu numai),Radu Banciu sau alta moderata si condusa de Horia Ivanovici.

Banciu este un monument de cultura fotbalistica iar Ivanovici un om avizat al fotbalui intern,mai ales cu fel de fel de zvonuri si stiri picante.

Edited by marshall54, 26 June 2018 - 17:07.


#189
SelfCare

SelfCare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 19.08.2011
Sper sa nu mai apara vreodata o emisiune moderata de Horia Ivanovici.

M-am saturat si de invitatii de marca. Sa aud "X a fost o echipa exceptionala cu jucatori exceptionali" la fiecare 5 minute e deja prea mult. Daca astia sunt invitatii de marca prefer sa nu mai fie nicio emisiune.

#190
Matchpoint

Matchpoint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 19.06.2018

 SelfCare, on 26 iunie 2018 - 17:15, said:

Sper sa nu mai apara vreodata o emisiune moderata de Horia Ivanovici.

M-am saturat si de invitatii de marca. Sa aud "X a fost o echipa exceptionala cu jucatori exceptionali" la fiecare 5 minute e deja prea mult. Daca astia sunt invitatii de marca prefer sa nu mai fie nicio emisiune.
Eu perfer să fie căt mai multe emisiuni moderate de Horia Ivanovici,pt altii care nu îl plac pe el sau pe invitatii lui s-a inventat telecomanda!suntem totusi în sec 21!👌

#191
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008
Sa concluzionam! In acest moment stim sigur ca din toamna vom vedea la tv doar Premier League la Eurosport si Telekom Sport (meciurile de duminca) si Ligue 1 la Digisport. Drepturile pentru La Liga, Serie A, Bundesliga, Champions League si Europa League nu au fost achizitionate de nici o televiziune din Romania. Corect?

#192
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Pagina de Media a anunțat că UCL și UEL vor fi la DIGI, Telekom și LOOK, iar un user a anunțat că Bundesliga va fi la DIGI, dar deocamdată nu s-a anunțat nimic oficial.

#193
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008

 WShow13, on 27 iunie 2018 - 11:42, said:

Pagina de Media a anunțat că UCL și UEL vor fi la DIGI, Telekom și LOOK, iar un user a anunțat că Bundesliga va fi la DIGI, dar deocamdată nu s-a anunțat nimic oficial.

Nu doresc sa discutam zvonuri. Nu ma intereseaza. Doar ce s-a anuntat oficial.

#194
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014
Asa stau lucrurile acum, cu Premier League inca un an, cu Ligue 1 inca 3 ani (e posibil sa intre aici si Cupa Ligii Frantei), si un an de Liga 1.
Cupele di multe tari nu cred ca au vreun contract.
Si din cate stiu, Pro tv/ Pro x au Liga Natiunilor (doua editii), plus Preliminarii Euro 2020 si Euro 2020.
Stam bine, ce sa mai... :)

#195
Caciulacdlac

Caciulacdlac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 29.06.2015

 codrutn, on 27 iunie 2018 - 14:06, said:

Asa stau lucrurile acum, cu Premier League inca un an, cu Ligue 1 inca 3 ani (e posibil sa intre aici si Cupa Ligii Frantei), si un an de Liga 1.
Cupele di multe tari nu cred ca au vreun contract.
Si din cate stiu, Pro tv/ Pro x au Liga Natiunilor (doua editii), plus Preliminarii Euro 2020 si Euro 2020.
Stam bine, ce sa mai... Posted Image
Pro are si preliminariile pentru cupa mondaila din 2022.

#196
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012

 matyred, on 26 iunie 2018 - 16:13, said:

Numai zic, că înainte de acest campionat și numai TVR1, trebuia să treacă la HD. Dacă aveau variantă HD pe 1, acum puteau transmite ambele meciuri în HD, nu în VHS.

https://forum.softpe...ntele-sportive/

Uită-te la polul ăsta. Sunt oameni care în 2018, de aici de pe forum, care nu știu diferența între SD/HD/UHD sau pe care nu îi interesează. Deci... pentru ce să bage bani dacă lumea nici nu observă?

#197
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

 marshall54, on 26 iunie 2018 - 17:06, said:

Indraznesc sa propun si o emisiune moderata si condusa de cel mai avizat pasionat de fotbal (si nu numai),Radu Banciu sau alta moderata si condusa de Horia Ivanovici.

Sper să nu îl mai văd(aud) în viața mea pe Banciu comentând sau moderând o emisiune sportivă la nici un post tv din România!!!
Chiar și emisiunea mai mult decât scârboasă pe care o are la B1 este mult prea mult pentru un asemenea gunoi!!!

#198
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

 WShow13, on 27 iunie 2018 - 15:09, said:



https://forum.softpe...ntele-sportive/

Uită-te la polul ăsta. Sunt oameni care Ă®n 2018, de aici de pe forum, care nu știu diferența Ă®ntre SD/HD/UHD sau pe care nu Ă®i interesează. Deci... pentru ce să bage bani dacă lumea nici nu observă?
Pentru că trebuie să "mergem" înainte și să nu stagnăm...și pentru că eu vroiam să văd și alte emisiuni de la ei în HD...că de aia plătesc impozit la stat( impozit , nu taxa tv :) ))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate