Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg
 Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...
 navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 

Unde și la ce calitate urmărești evenimentele sportive?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

Poll: Unde și la ce calitate urmărești evenimentele sportive? (42 member(s) have cast votes)

Unde și la ce calitate urmărești evenimentele sportive?

  1. Online (3 votes [7.14%])

    Percentage of vote: 7.14%

  2. TV, dar nu știu calitatea (1 votes [2.38%])

    Percentage of vote: 2.38%

  3. TV, orice calitate / nu mă interesează calitatea (4 votes [9.52%])

    Percentage of vote: 9.52%

  4. TV, HD / UHD (34 votes [80.95%])

    Percentage of vote: 80.95%

Vote Guests cannot vote

#1
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012

View Postgiuliani, on 12 iunie 2018 - 17:51, said:

N-am inteles niciodata treaba asta. daca vrei sa vezi CM chiar asa conteaza ca sunt doar 50% dintre meciuri in HD? Sunt mai palpitante meciurile in HD?

Încă de când am văzut mesajul ăsta mi-am dat seama că e rost de sondaj.

Ideea e că mulți au televizoare HD/UHD, dar lor le e suficientă și calitatea de pe analogic. Asta până le arăți un canal HD că după ce prind gustul HD-ului devin reticenți că operatorul le oferă prea puține canale HD.

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,174
  • Înscris: 13.03.2017
Singurul eveniment sportiv care ma intereseaza este tenisul si numai cand joaca Şarapova Posted Image
Calitatea imaginii (HD/UHD, bla, bla, bla) nu prea ma intereseaza ... doar sunetul Posted Image
Prietenii stiu de ce  Posted Image

#3
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
24k
dar diagonala e mica, doar 1''

#4
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 26.12.2017

View PostOPEDI, on 19 iunie 2018 - 17:38, said:

24k
dar diagonala e mica, doar 1''
Poate vroiai sa zici 24p :) :) :)

#5
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
HD turul Franței
Ciclism



#6
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 04.11.2014
Ideea e ca majoritatea canalelor noastre (si implicit si versiunile online a sporturilor) sunt transmise in maxim HD->720p.
Am vazut-o pe Simona la ultimul turneu unde Eurosport si-a "permis" sa o transmita pe Eurosport 2 (non-HD). Puteai sa stai si la 30 de metri de TV ca tot vedeai cat de proasta era imaginea. Diferenta era uriasa. (Am un TV UHD de 55*)

Edited by uNNNk, 19 June 2018 - 18:08.


#7
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017

View Postjohnnycrush, on 19 iunie 2018 - 17:44, said:

Poate vroiai sa zici 24p Posted Image Posted Image Posted Image
Am gresit, recunosc.
48K
la valoarea mea.................
Ce sa vezi la halepa? ca are tenul varza?
Cat o fi transpirat saraca la antrenamente, e de inteles.
mare sportiva.

Edited by OPEDI, 19 June 2018 - 18:21.


#8
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostNaijax, on 19 iunie 2018 - 17:13, said:

Singurul eveniment sportiv care ma intereseaza este tenisul si numai cand joaca Şarapova Posted Image
Calitatea imaginii (HD/UHD, bla, bla, bla) nu prea ma intereseaza ... doar sunetul Posted Image
Prietenii stiu de ce  Posted Image
Ca sa ridici volumul si sa-i pacalesti pe vecini ?  Posted Image

#9
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
E naspa pool-ul, nu poti vota multiplu. EU ma uit unde apuc si cand am timp.
Acum de exemplu la CM de fotbal doar la meciurile mai importante imi fac timp sa ajung la un tv sa il vad in HD. Asa la meciurile mai neimportante ma uit online. Si pe site-ul TVR+ si pe TVMaxe scrie sus in dreapta TVRHD dar nu prea mi se pare foarte HD dar se poate vedea foarte bine la un laptop...

#10
stancosty

stancosty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 17.03.2009

View PostWShow13, on 19 iunie 2018 - 17:00, said:

Ideea e că mulți au televizoare HD/UHD, dar lor le e suficientă și calitatea de pe analogic. Asta până le arăți un canal HD că după ce prind gustul HD-ului devin reticenți că operatorul le oferă prea puține canale HD.
Probabil că le e suficientă, în sensul că, în lipsă de altceva, se mulțumesc doar cu o calitate mai slabă.
Altfel, este suficient, acum, cu CM de fotbal, să treci de pe TVR HD pe TVR 1 ș invers (e aceeași transmisie), ca să vezi diferența. Și cine nu ar vrea o calitate a imaginii cât mai bună?

Edited by stancosty, 19 June 2018 - 20:04.


#11
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017
Eu ma uit la majoritatea competițiilor sportive la TV în HD. Numai în anumite cazuri dau pe un sport SD ( dacă efectiv nu am la ce altceva sa ma uit sau nu am posibilitatea de a ma uita în HD) sau ma uit online la competițiile ce nu sunt transmise la noi în tara. Ideea e ca încerc sa evit SD-ul, nu am mult timp sa ma uit mereu la TV, dar când o fac vreau sa ma uit la ce vreau eu și sa fie în HD. Ca pana la urma HD-ul nu e o fița, e ceva normal, deoarece pe SD se vede foarte prost și te dor ochii. Fiță e 4k...

#12
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,333
  • Înscris: 06.11.2014
Cand ma uit la tv, in HD, cand ma uit pe laptop, nu fac pretentii. Cand exista posibilitatea, in 4K, insa astfel de cazuri sunt destul de rare.

#13
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,826
  • Înscris: 28.11.2006
La mine e un caz atipic. Am probleme cu vederea si nu deosebesc o transmisie SD de una HD decat daca stau la 1 m in fata televizorului (si am TV de 117 cm, luat ca sa vad bine subtitrarile). Asa ca nu conteaza prea mult calitatea pentru mine.

Despre 4K nici nu mai discut. Am vazut transmisii de acest fel doar in magazine si dpmdv nu merita diferenta de pret pentru un TV. Dar, repet, eu sunt un caz atipic

#14
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Online-ul e pus acolo doar pentru cei care nu au abonament la TV. Ce-i drept, întrebarea ar fi trebuit să fie "Unde și la ce calitate urmărești, de regulă/în general, evenimentele sportive?". E normal să urmărești evenimentele online, atunci când nu au fost achiziționate drepturi TV pentru România.

Personal mă interesau variantele 2 și 3.

Ar fi interesant ca cei care au votat că nu îi interesează calitatea să ne spună și de ce.

Varianta a doua a obținut un singur vot. Surprinzător, imo!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate