Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?
 Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 votes
  • Please log in to reply
13286 replies to this topic

#7183
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Eu le deschid cu WinRAR,, editez fisierele text din ele si le pun inapoi cu permisiunile corecte. Nu trebuie sa le mai lansezi, sa le instalezi. APKurile au deobicei ca rezultat xml-uri sau db-uri, e bine sa stergi acele fisiere  daca stii care sunt iar dupa un restart se genereaza automat din APKul deja modificat. Cel putin asa e la Samsung.  In acele APKuri ar trebui sa fie toate detaliile VoLTE&VoWiFi.

#7184
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013
Are cineva Motorola moto z play? Merg cumva volte si vowifi pe el?

#7185
Georgian51

Georgian51

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.09.2015

View PostSethNY, on 13 aprilie 2018 - 18:24, said:

Eu le deschid cu WinRAR,, editez fisierele text din ele si le pun inapoi cu permisiunile corecte. Nu trebuie sa le mai lansezi, sa le instalezi. APKurile au deobicei ca rezultat xml-uri sau db-uri, e bine sa stergi acele fisiere  daca stii care sunt iar dupa un restart se genereaza automat din APKul deja modificat. Cel putin asa e la Samsung.  In acele APKuri ar trebui sa fie toate detaliile VoLTE&VoWiFi.

Eu am fost "fan" LG pana la G4,acolo m-am oprit pt ca ma dezamăgit rău(placa de baza). Samsung ma dezamăgit de la note 4 in sus(memorie mmc sau display) si atunci am zis să incerc Huawei. Mirarea mi-a fost sa constat ca orice Huawei  am avut nu am avut probleme cu nimic,pana la acest volte Digi. Abia acum inteleg cum este "distribuit" romul. Ieri am facut root la un j3 2016 încercând să activeze volte si am constat ca:CSC
la samsung este un fel de CUST la huawei, ims.apk sunt cam la fel doar ca diferă numele......etc. Diferenta este ca la Samsung sunt mai multe modele care merg volte&vowifi decât are Huawei. Acum si Huawei au mai multe modele care suporta volte&vowifi Digi dar toate sunt pe Oreo. Cum am spus si in posturile anterioare diferenta la Huawei între Nougat și Oreo sunt mari. De acea astept lansarea oficială volte p9 lite min pentru ca are acelasi nougat ca pe mate 8. Dacă nu primeste oficial volte in aprilie din mai se spune ca Oreo ajunge si pe mate 8

#7186
reflavius

reflavius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 26.01.2007

View PostGeorgian51, on 13 aprilie 2018 - 19:44, said:


Eu am fost "fan" LG pana la G4,acolo m-am oprit pt ca ma dezamăgit rău(placa de baza). Samsung ma dezamăgit de la note 4 in sus(memorie mmc sau display) si atunci am zis să incerc Huawei. Mirarea mi-a fost sa constat ca orice Huawei  am avut nu am avut probleme cu nimic,pana la acest volte Digi. Abia acum inteleg cum este "distribuit" romul. Ieri am facut root la un j3 2016 încercând să activeze volte si am constat ca:CSC
la samsung este un fel de CUST la huawei, ims.apk sunt cam la fel doar ca diferă numele......etc. Diferenta este ca la Samsung sunt mai multe modele care merg volte&vowifi decât are Huawei. Acum si Huawei au mai multe modele care suporta volte&vowifi Digi dar toate sunt pe Oreo. Cum am spus si in posturile anterioare diferenta la Huawei între Nougat și Oreo sunt mari. De acea astept lansarea oficială volte p9 lite min pentru ca are acelasi nougat ca pe mate 8. Dacă nu primeste oficial volte in aprilie din mai se spune ca Oreo ajunge si pe mate 8
Nem tudom ! Habar nu am, ce ai vrut sa spui!
Tradu sau scrie mai coerent...deci vrei volte pe P9 lite cu Oreo? Ce fras  de sens a fost, sa vi de la Lg G4...la Note 4...bla...CSC, APK, Haide Steaua!

Edited by reflavius, 13 April 2018 - 22:05.


#7187
Georgian51

Georgian51

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.09.2015

View Postreflavius, on 13 aprilie 2018 - 22:01, said:

Nem tudom ! Habar nu am, ce ai vrut sa spui!
Tradu sau scrie mai coerent...deci vrei volte pe P9 lite cu Oreo? Ce fras  de sens a fost, sa vi de la Lg G4...la Note 4...bla...CSC, APK, Haide Steaua!

Norma ca este greu de inteles atat timp cat ultima ta postare probabil a fost pe la pagina 300. La fel de greu este de inteles pentru ca diferenta este destul de mare între liga 4 si liga 1,Champions League,Europa League......etc

#7188
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,870
  • Înscris: 26.02.2010
Vezi ca P10 și P10 plus are volte pe Nougat la Orange.
Luni pun sim de digi în el, din păcate neprovizionat.

#7189
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
SIM neprovizionat pui degeaba, n-o sa mearga; eventual o sa vezi daca apare switchul VoLTE in telefon - mare ar fi minunea.

#7190
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,870
  • Înscris: 26.02.2010
Exact, din păcate nu am de unde face rost.

#7191
Georgian51

Georgian51

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.09.2015
P10 cu nougat nu merge volte Digi,nici cu sim provizat. Dacă am putin timp cam într-o ora fac proba pe p10 cu oreo

#7192
Georgian51

Georgian51

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.09.2015
Cu sim provizat volte p10 nu merge nici pe nougat nici pe oreo

#7193
rama

rama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 07.01.2004
http://www.rcs-rds.ro/zeroavans

Foarte tare in oferta Digi 90% din relefoane cu VoLTE mai puțin Apple și S9 care este ff nou. S9 plus văd că are .

Se pare că asta este viitorul ...in cele din urmă .

#7194
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
S9 are VoLTE. Am unul si confirm ca functioneaza, insa VoWIFI nu.

#7195
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 29.10.2007

View Postrama, on 14 aprilie 2018 - 15:10, said:

http://www.rcs-rds.ro/zeroavans

Foarte tare in oferta Digi 90% din relefoane cu VoLTE mai puțin Apple și S9 care este ff nou. S9 plus văd că are .

Se pare că asta este viitorul ...in cele din urmă .
E și J3 în oferta ... nu are VoLTE și nu provizioneaza sim-ul ! Deci grija pe ce dati banii ...

#7196
Georgian51

Georgian51

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.09.2015
J3 va primi volte luna asta iar vowifi...

#7197
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Ce bizar......S8 are doar Volte fara Vowifi in timp ce telefoane mai ieftine le au pe amandoua....

#7198
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
S8 le are pe ambele, S9 are doar VoLTE ptr moment, depinde de Samsung nu de Digi.
http://www.rcs-rds.r...Galaxy S8 Black

#7199
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Despre Huawei P20 are cineva vesti?

#7200
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostSethNY, on 15 aprilie 2018 - 20:45, said:

S8 le are pe ambele, S9 are doar VoLTE ptr moment, depinde de Samsung nu de Digi.
http://www.rcs-rds.r...Galaxy S8 Black
Ok si in lista asta de ce spune doar de Volte?
http://www.rcs-rds.ro/zeroavans

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate