Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 votes
  • Please log in to reply
13270 replies to this topic

#5419
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 easy90rider, on 22 decembrie 2017 - 21:35, said:

Nu ai semnal? Depune o sesizare scrisa in digicare!

Asa...dupa tine, crezi ca asta-i reclamatia omului ? Tu crezi ca n-o apelat la Digicare ? Sau eu nu  am apelat ? Deja am renuntat definitiv la ideea de ,, volte'' !!Posted Image  Acum .......si daca mi-ar merge l-asi dezactiva.Posted Image   Deja mi-e scarba cand aud cuvantul acela !!Ce ma deranjeaza foarte mult, este asa-zisul 4G , care-i , ca la pacanele,..... 4G, H+ , H++ !!!..si asta stationar, ..in casa, fara sa fac,,  infama ''  operatiune de a ma deplasa dintr-un punct in altul al orasului.

 gatarba, on 22 decembrie 2017 - 13:41, said:

Sa știi ca nu e chiar SF. Și eu am aceeași problema într-o clădire de birouri în centrul Clujului. Semnal foarte slab pe 3g, convorbiri întrerupte, etc. Însă de când cu volte, chiar și cu semnal slab, convorbirile pe 4g merg foarte bine. Screenshot_2017-12-22-13-40-14-553_com.parizene.netmonitor.png

Amice, ca sa-l parafrazez pe Basescu, Sibiul ..nu-i ca ...Clujul. Posted Image

 alex_bv2001, on 22 decembrie 2017 - 13:32, said:

Am fost in Septembrie in Sibiu si chiar e 4G ok peste tot, la ZOO de exemplu Digi avea H+ full si Vodafone se chinuia cu EDGE. E imposibil sa nu ai semnal in centru..

Fara nici o urma de ironie.....aveai la tine telefon cu legatura prin satelit ? Posted Image

Edited by dalu364, 24 December 2017 - 07:13.


#5420
faracreier

faracreier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 30.08.2017

 kienny2003, on 22 decembrie 2017 - 13:16, said:

Hai intai sa avem semnal 2G, 3G sau de ce nu 4G peste tot si pe urma sa vorbim de SF-urile din 2017, si stiu ce vorbesc
Nu stii ce vorbesti. Daca operatorii ar fi dorit semnal 2G peste tot, probabil si-n ziua de azi aveau de lucru la reteaua 2G. Acoperirea 100% este extrem de scumpa.

#5421
gatarba

gatarba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 15.07.2014

Amice, ca sa-l parafrazez pe Basescu, Sibiul ..nu-i ca ...Clujul.

Pentru mine asta e realitatea. Restul sunt povesti. Bravo Digi și la mai multe în 2018!

#5422
rama

rama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 07.01.2004
Mi6 ( de la Mosu că este de sezon ) s-a activat volte pe rom stock Miui8 in circa 10 minute , nu avea bifa volte in menu. După ce a apărut iconita a apărut și punctul in meniu .

Funcționează foarte bine , din păcate numai uneori cuncodec HD . Ciudat este că dacă sunt in Vdf pe număr portat din Orange ( telefonul apelat are HD-voice) imi intra aparent codec HD se aude mai bine dar nu HD. Daca sunt apelat se pe același aparat nu îmi mai apare HD.

Probabil că indiferent de codec intre rețele oricum este codecul standard .

Una peste alta se aude net mai bine decât pe 3G , un mare avantaj pentru mine este faptul că am date atunci când sunt apelat și astfel Truecaller identifica instantaneu apelantul ( ceea ce înainte nu se intampla)

As fi luat MiMix dar nu are dual camera.( Offtopic - telefonul l-am schimbat pentru camera nu pentru VoLTE)

WoFi nu merge cel puțin nu la mine .



#5423
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010

 rama, on 24 decembrie 2017 - 14:59, said:

Mi6 ( de la Mosu că este de sezon ) s-a activat volte pe rom stock Miui8 in circa 10 minute , nu avea bifa volte in menu. După ce a apărut iconita a apărut și punctul in meniu .

Funcționează foarte bine , din păcate numai uneori cuncodec HD . Ciudat este că dacă sunt in Vdf pe număr portat din Orange ( telefonul apelat are HD-voice) imi intra aparent codec HD se aude mai bine dar nu HD. Daca sunt apelat se pe același aparat nu îmi mai apare HD.

Probabil că indiferent de codec intre rețele oricum este codecul standard .

Una peste alta se aude net mai bine decât pe 3G , un mare avantaj pentru mine este faptul că am date atunci când sunt apelat și astfel Truecaller identifica instantaneu apelantul ( ceea ce înainte nu se intampla)

As fi luat MiMix dar nu are dual camera.( Offtopic - telefonul l-am schimbat pentru camera nu pentru VoLTE)

WoFi nu merge cel puțin nu la mine .
Offtopic( scuze)
Fratilor eu mi am luat asa ceva si am scapat de camera de pe telefon:
https://www.gearbest.com/action-cameras/pp_626792.html?wid=94
Filmarile sunt peste orice camera de telefon existenta la ora actuala.

#5424
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 gatarba, on 24 decembrie 2017 - 14:39, said:

.
Bravo Digi și la mai multe în 2018!

Eu vreau doar 4G pe bune , nu Haşuri  simple ...cu plusuri  sau cu cine stie ce PLM  !!!

#5425
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,853
  • Înscris: 26.02.2010
Huawei P10 lite va primi volte și vo-wifi la Orange și Digi odată cu noul update B196. Digi a pus la munca tehnicul portocalei.

#5426
tudor_io

tudor_io

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 09.09.2016
De guawei p9 lite stiti ceva vesti?

#5427
y999

y999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,373
  • Înscris: 09.02.2013

 aris86, on 24 decembrie 2017 - 19:00, said:

Huawei P10 lite va primi volte și vo-wifi la Orange și Digi odată cu noul update B196. Digi a pus la munca tehnicul portocalei.
Problema e că varianta de EMEA nu are banda 38, ci numai varianta de Hong Kong.
Deci, numai cu banda 1 la dispoziție, nu prea merge Volte pe Digi în zonele aglomerate din București.

#5428
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De ce nu merge VoLTE pe B1 in zonele aglomerate?  Posted Image

Ai testat si nu merge vocea, sau e doar o presupunere?

Edited by MembruAnonim, 24 December 2017 - 22:51.


#5429
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 21.03.2014
Super!
Eu am P10 Lite. Și mai am J5 2017.
Deci din februarie o să am VoLTE și VoWiFi de la Digi.

#5430
y999

y999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,373
  • Înscris: 09.02.2013

 MembruAnonim, on 24 decembrie 2017 - 22:50, said:

De ce nu merge VoLTE pe B1 in zonele aglomerate?  Posted Image

Ai testat si nu merge vocea, sau e doar o presupunere?
Păi citește mai în spate ce au scris cei care au încercat volte pe B1.
Nici nu mă miră ce au scris.
Eu 6 ore pe zi am upload aproape zero.
O fotografie în whatsapp se încarcă în 5-10 minute.

#5431
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
N-am citit decat vreo doua mesaje de genul, niste presupuneri cum ca problemele respective erau datorate congestiei, si oricum nimic recent.

Ar trebui sa te mire, pentru ca nu are nici o legatura viteza din speedtest cu resursele VoLTE. Puteau fi alte probleme, nu conteaza cum merg datele. Merge apelul VoLTE si la -120 dBm, cand date nu mai poti face absolut deloc in nicio directie. Am incercat si in conditii de congestie grava FDD + semnal slab si n-am avut probleme cu volte.

https://en.wikipedia...lass_Identifier

Edited by MembruAnonim, 25 December 2017 - 10:36.


#5432
y999

y999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,373
  • Înscris: 09.02.2013
Oricum n-o să mă risc.
Am mai zis: următorul meu telefon va avea banda 38, volte, vowifi, tot tacâmul... clar.

#5433
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
VoWiFi merge perfect in afara tarii, nu este blocat nimic. Practic, nu se mai achita pt. apelurile primite sau efectuate in roaming international. Nici macar de aplicatia Digi Oriunde nu mai am nevoie :)))

#5434
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,853
  • Înscris: 26.02.2010
Mai ales în roaming în afara SEE, e ceva.

Iauzi ceașcă, în Turcia ai vo-wifi gratis acum.

#5435
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007

 catalinman, on 26 decembrie 2017 - 11:03, said:

VoWiFi merge perfect in afara tarii, nu este blocat nimic. Practic, nu se mai achita pt. apelurile primite sau efectuate in roaming international. Nici macar de aplicatia Digi Oriunde nu mai am nevoie Posted Image))

VoWiFi prin VPN, cu IP de Romania da?

Sau doar te conectezi la un WiFi din tara respectiva si vb gratis?

#5436
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Direct cu IP strain, pana s-o trezi Digi, vezi si : https://forum.softpe...2#entry22141917

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate