Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 votes
  • Please log in to reply
13270 replies to this topic

#5203
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
O sa vad, nu am incercat pentru că mi-a fost lene sa scot simul din OP 5T și am vrut să îl activezi pe ăla din Xiaomi Redmi Note 4 introducându-l in ZTE dar nu a mai vrut și pace. O să vad in weekend

#5204
laviniu_c

laviniu_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 30.09.2006

View Postnicupitea, on 15 decembrie 2017 - 21:10, said:


nu merja

ai optiunea de volte in meniu? daca esti pe miui poate trebe si sa dial *#*#86583#*#* e on/off switch. ai volte in dijicare? la adrese instalare?

cineva zicea ca mere pe mtk rn4 vezi cateva (zeci) de pagini in spate si intreaba(l)

Edited by laviniu_c, 15 December 2017 - 22:09.


#5205
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 11.07.2006
Am reusit si eu sa activez serviciul volte cu cartela intr-un zte 320 dupa care bagat cartela in s8 duos merge perfect volte.

#5206
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 26.11.2001

View PostPhonyx, on 15 decembrie 2017 - 22:14, said:

Am reusit si eu sa activez serviciul volte cu cartela intr-un zte 320 dupa care bagat cartela in s8 duos merge perfect volte.

Da, nu inteleg de ce draq nu baga si Samsung S8 DUOS in lista celor suportate (sa activeze serviciul VoLTE automat). Merge VoLTE perfect, softul si CSC-ul sunt aceleasi ca si pe single sim (G950F si 950FD).

#5207
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
Poate fi o chestie comerciala, din negocierile cu Samsung Romania care nu vinde dual-sim local si probabil ca nu are interes.

#5208
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Păi Samsung România vinde și varianta dual sim, altfel nu avea suport software pentru noi. Nu știu ce au făcut cei de la RDS, dar trebuie presați. Poate, poate ajunge și telefonul ăsta pe lista de oficiale ori poate provizionează toate SIM-urile.

#5209
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
Softul original pentru a8 duos nu este de ROM,volte digi merge doar pe softul de ROM.

#5210
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Ceea ce este ciudat deoarece orange are setarile de volte si vowifi inclusiv pe samsungurile cu soft de S.U.A!
Am vazut asta cand am root-at s7 edge al meu , avea direct introduse pe csc-ul XAA setarile de vowifi si volte. Si acum ma gandesc daca orange la pus pe liber rds aka digi.mobil de ce nu ar putea face acelasi lucru?

#5211
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Au actualizat pagina >> http://www.rcs-rds.ro/volte-vowifi

Nu inteleg de ce pune  10000 de telefoane cu diferite culori in loc sa puna in paranteza culorile..

#5212
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
@Gotyc cum de ce? Ca sa fie cat mai multe! Sa fie pagina mai plina, sa dea bine la "ochiul" omului :P

#5213
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004

View PostFlorin_lou, on 16 decembrie 2017 - 15:13, said:

Softul original pentru a8 duos nu este de ROM,volte digi merge doar pe softul de ROM.
Softul de pe S8 duos este ROM.Ai telefonul asta si functioneaza cu un soft diferit?
Chiar si versiunea e identica cu cea de pe S8 single.Orice versiune pt 950F,functioneaza si pe 950FD
Pe Orange merg ambele servicii VoLTE si VoWifi si se activeaza instant.
Odata activat in alt telefon merge bine mersi si pe asta pe Digi.Momentan VoLTE si odata cu Oreo sau cu alte artificii si Vowifi

Edited by clader, 16 December 2017 - 15:45.


#5214
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 11.07.2006
Am si eu atunci o intrebare dece ne mai luam s8 duos si nu cel simplu si bagam in ele 2 cartele,eu tot am cautat sa vad care e diferenta intre ele de hardware dar nu prea am gasit.

#5215
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009

View PostPhonyx, on 16 decembrie 2017 - 16:31, said:

Am si eu atunci o intrebare dece ne mai luam s8 duos si nu cel simplu si bagam in ele 2 cartele,eu tot am cautat sa vad care e diferenta intre ele de hardware dar nu prea am gasit.

Serios ? Este o diferenta hardware SINGLE / DUAL SIM , asta nu e diferenta? Si mi se pare ca si procesorul trebuie sa suporte asta:)

#5216
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 26.11.2001

View PostPhonyx, on 16 decembrie 2017 - 16:31, said:

Am si eu atunci o intrebare dece ne mai luam s8 duos si nu cel simplu si bagam in ele 2 cartele,eu tot am cautat sa vad care e diferenta intre ele de hardware dar nu prea am gasit.
Pentru simplu motiv ca pinii la single SIM unde este locul pentru cardul de memorie nu sunt la fel ca cel dual SIM. Sunt ceva filmulețe pe Youtube cu unii care cică ai facut single SIM sa meargă cu 2 cartele.

#5217
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 11.07.2006
Ia vezi pe gsmarena aceasi procesor,evident unul single altul dual.

#5218
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 26.11.2001

View PostPhonyx, on 16 decembrie 2017 - 16:42, said:

Ia vezi pe gsmarena aceasi procesor,evident unul single altul dual.
Exact mai este si procesor diferit. Firmware-ul este acelasi suporta ambele procesoare.

#5219
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,360
  • Înscris: 03.04.2004

View Post-=CyberMix=-, on 16 decembrie 2017 - 16:41, said:

Pentru simplu motiv ca pinii la single SIM unde este locul pentru cardul de memorie nu sunt la fel ca cel dual SIM. Sunt ceva filmulețe pe Youtube cu unii care cică ai facut single SIM sa meargă cu 2 cartele.
Nu se poate, nu te inregistreaza reteaua pe slotul sim-ului 2 (care sa si suporte pinii necesari) pt simplul motiv ca varianta single sim are un singur IMEI si nu doua.

#5220
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
N-are treaba IMEIul, Xiaomi RN3 are un singur IMEI pe 2 sloturi si merge perfect.

S6 G920FXXU5EQH6, root, VoWiFi Digi in Roaming

Impreuna cu un membru simpatic al forumului care sta in UK, dupa o lupta de 3 zile, am reusit sa facem un S6 VoWiFi si merge perfect in roaming.
Deci Digi inca nu a implementat nicio regula pe roaming si f. interesant, configuratia S6 care interzice VoWiFi in Roaming nu are efect.
Doar cine are S6 G920FXXU5EQH6, root, e mai tehnic si e interesat sa-mi scrie Posted Image ... o sa mearga repede de data asta.

<<<spice>>>

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate