Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Plata contactless - telefon mobil

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1266 replies to this topic

#1171
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 26.12.2015
După primirea e-mail-ului, mi-a apărut și actualizarea în Google Play. Coincidență:)
Singurul lucru care-mi place la aplicație e mărimea pictogramelor.
Attached File  Screenshot_2022-07-21-07-34-03-086_com.google.android.gm.jpg   73.43K   73 downloads
Attached File  IMG_20220721_073304.jpg   113.45K   64 downloads

#1172
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
La mine mi-a aparut ca actualizare din Google Play. Dupa actualizare, daca tin touch-ul pe pictograma nu-mi mai apar cardurile inrolate sa imi aleg cardul de plata, cum era pana acum. Sper sa rezolve.

#1173
Je1964

Je1964

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 05.03.2020
La mine, după actualizarea de ieri, a dispărut pictograma și nici la setari nu mai gasesc seviciul gpay (portofel google)! Oricum nu foloseam plata cu telefonul decat pt 2 carduri care nu pot fi inrolate in Garmin Pay.

#1174
it_is_me

it_is_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 11.02.2006

View Postjohnnickelby, on 21 iulie 2022 - 14:28, said:

La mine mi-a aparut ca actualizare din Google Play. Dupa actualizare, daca tin touch-ul pe pictograma nu-mi mai apar cardurile inrolate sa imi aleg cardul de plata, cum era pana acum. Sper sa rezolve.
Absolut identic și la mine.
Sper să rezolve aspectul spus de tine, eu foloseam frecvent schimbarea cardului doar din acel apăsat prelungit pe pictogramă.

#1175
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008
Il gasiti cu numele de WALLET sau PORTOFEL si cu alta pictograma

#1176
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 05.11.2009
În Google Play instalați Portofel Google sau Google Wallet. Dispare iconița de GPay și apare altă iconiță pe care ți-o pui tu unde iți este mai comod s-o accesezi.

#1177
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Și pentru a defini cardul implicit la plata, sub card apare Detalii, și dacă intri acolo, apare și opțiunea de a alege cardul acela, ca implicit la plata

#1178
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Dupa update la Portofel Google nu mai apar toate cardurile sa pot face topup in Wise sau Zen , apar doar câteva , primele 10 , la fel si in bara de sistem sus tot 10 apar , nu apar toate.In plus nu mai merge nici sa redenumesc cardurile , scrie Hopa , a apărut o eroare.

Edited by andupustiu, 23 July 2022 - 02:05.


#1179
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Ai verificat, nu ai și alte profile?
Sau te pomenești că și Google wallet o ia pe urma lui Curve, limiteaza numărul de carduri....

#1180
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 26.12.2015
Eu nu am nicio problemă cu Wallet-ul. Îmi apar toate cardurile, le pot redenumi. Bine, n-aș fi surprins dacă și Google-ul i-a pus gând rău lui Andu, așa cum au făcut câteva bănci.

Edited by Cosmin_Andrei, 23 July 2022 - 08:05.


#1181
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

View Postwertyck, on 23 iulie 2022 - 07:37, said:

Ai verificat, nu ai și alte profile?
Sau te pomenești că și Google wallet o ia pe urma lui Curve, limiteaza numărul de carduri....

Am sters toate cardurile si le-am adaugat din nou si acum apar toate , era problema cred ca am adaugat cardurile pe 2 telefoane.Dar cardul BCR nu mai merge adaugat , scrie OR-TAPSH-08

Edited by andupustiu, 23 July 2022 - 18:13.


#1182
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Nici BCR nici Wise nici Paysera nu mai merg adaugate , ce porcarie de portofel google , restul au mers adaugate. ,9 luni au fost funcționale in google pay acum cand le-am sters si le-am adaugat din nou numai funcționează.tapsh 08 si ccseh , la redenumire carduri numai hopa a aparut o eroare apare.

Edited by andupustiu, 23 July 2022 - 19:43.


#1183
Je1964

Je1964

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 05.03.2020
Pentru cei care încă mai folosim telefoane Huawei cu Android (Mate 9 în cazul meu), iconița de la Portofel Google apare numai după reboot.

#1184
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008

View Postandupustiu, on 23 iulie 2022 - 19:36, said:

Nici BCR nici Wise nici Paysera nu mai merg adaugate , ce porcarie de portofel google , restul au mers adaugate. ,9 luni au fost funcționale in google pay acum cand le-am sters si le-am adaugat din nou numai funcționează.tapsh 08 si ccseh , la redenumire carduri numai hopa a aparut o eroare apare.

Vezi ce zice asta....
https://www.reddit.c...rror_ortapsh08/

sau astia aici:
"Google risk rejections
If you are seeing an error like OR-RWE-03 or OR-TAPSH-08, your account has been flagged by Google's risk engine. You will need to contact Google Pay consumer support to clear the restriction."

https://developers.g...troubleshooting

Esti pe ...lista neagra. Te-au luat la ochi... Posted Image

Edited by danutzu_1069, 23 July 2022 - 20:57.


#1185
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
A mers , a trebuit sa retrag bani cu chip si pin sa se reactiveze functia contactless pe carduri de asta nu mergeau in google pay.Doar cardul Wise Mastercard nu mai merge , scrie a aparut o eroare chiar daca incerc sa pun cardul in Google Pay direct din aplicatia Wise , probabil nu mai au contract cu Mastercard pentru Google Pay ca am vazut ca la cardurile virtuale sunt Visa.

Edited by andupustiu, 24 July 2022 - 14:01.


#1186
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 29.03.2017
Bre da matale ești tare ghinionist

#1187
theionutzradu1991

theionutzradu1991

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,544
  • Înscris: 28.11.2017
Conform legilor nustiu care blablabla din 2023 trebuie sa ma "inarmez" cu un POS pentru un mic magazin.
Cel mai probabil va sta si va prinde praf, fiind la tara aici inca nu se folosesc cardurile!
Ce se gaseste in Romania cat mai ieftin?
Nustiu exact ce si cum dar in ziua de azi se poate POS pe telefon care se foloseste de NFC, faza e ca astea nu pot da "hartie" , ci doar prin sms sau ce o mai fi!
Prefer sa ia comision din suma decat abonament lunar!
Astea de pe telefon se incadreaza la "compatibile cu legea" ?
Ca nustiu cum sa le zic.

#1188
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Aplicatiile mobile pe telefon sunt cele mai ieftine POS-uri.
Majoritatea bancilor ofera acest POS mobil.
Doar da o cautare pe Google si te dumiresti.

Sunt "compatibile cu legea". Poti lista chitantele electronice generate la fiecare plata sau la Z-etul zilei.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate